Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dominyko Butvilo startas žiemos ralyje Utenoje – treniruotė prieš Europos čempionatą

Dominykas Butvilas
Nuotr. iš asm. archyvo / Dominykas Butvilas
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Dar šią savaitę buvo pranešta, kad 2012 ir 2013 metų Lietuvos ralio čempionas Dominykas Butvilas startuos žiemos ralyje Utenoje „nuliniu“ ekipažu ir nesivaržys su kitais sportininkais, tačiau per šias kelias dienas situacija gerokai pasikeitė – D.Butvilo ekipažas buvo registruotas Europos ralio čempionate, o Utenoje jie startuos kaip pilnateisiai dalyviai.

Po ilgų D.Butvilo diskusijų su savo komandos „Subaru Poland Rally Team“ atstovais buvo leista lietuviui startuoti „Halls Winter Rally“ lenktynėse sportinėje įskaitoje su „Mitsubishi Lancer Evolution X“.

„Visų pirma, sulaukėme didelio žiūrovų palaikymo ir paskatinimo startuoti. Aš ir pats pasiilgau lietuviško ralio, o „Winteris“ – vienas mėgstamiausių. Atmosfera ir sąlygos čia dažniausiai būna nerealios. Idant pasitreniruoti su šturmanu, daug geriau bus važiuoti ne tikrinant žiūrovų saugumą, o tobulinant stenogramos skaitymą ne ant asfalto dangos.

Šiuo metu konkurencija Lietuvoje labai aukšta, lyderiai užsitaisė bolidus kovai, todėl netrukdysiu jiems to daryti. Mes važiuosime savo malonumui, „duosim vaizdų“ seniai matytiems lietuvių žiūrovams ir jei viskas gerai klostysis – didinsim tempą,“ – teigia Lenkijos ralio vicečempionas Dominykas Butvilas, kuriam šiame ralyje talkins komandos šturmanas iš Lenkijos Kamil Heller. Ekipažas ralyje Utenoje tobulins stenogramos skaitymo ypatumus.

„Subaru Poland Rally Team“ nuotr./Dominykas Butvilas
„Subaru Poland Rally Team“ nuotr./Dominykas Butvilas


Treniruotė prieš Europos čempionato etapą Latvijoje

D.Butvilo ir K.Heller startas Utenoje ne atsitiktinis – šis ekipažas vasario 2–8 dienomis dalyvaus „FIA ERC Liepaja“ ralyje Latvijoje. Europos ralio čempionato etape D.Butvilas atstovaus „Subaru Poland Rally Team“ komandą startuos su „Subaru Impreza STI“ automobiliu. 

„Tai yra labai didelis iššūkis – antras startas Europos ralio čempionate mano gyvenime. Važiuosime „ERC 2 Production Class“ įskaitoje, kurioje numatoma nemaža konkurencija. Nors šiame žieminiame Latvijos ralyje neteko dalyvauti, pakankamai gerai įsivaizduoju, ko galima tikėtis – trasos bus kiek panašios į lietuviškus greičio ruožus. Startuoti profesionalios komandos sudėtyje ir dar su „Subaru“ – viena iš mano vaikystės svajonių. Tai visuomet buvo mano mėgiamiausias automobilis, o dabar atstovauti būtent šį vardą man reiškia labai daug“, – dėsto D. Butvilas.

„Subaru Poland Rally Team“ nuotr./Dominykas Butvilas
„Subaru Poland Rally Team“ nuotr./Dominykas Butvilas

Anot jo, tiek praktiškai, tiek politiškai būtų tikslinga ir Utenoje važiuoti „Subaru“ automobiliu, tačiau jis šiuo metu yra aktyviai ruošiama Latvijos raliui.

„Komandos vadovai palaiko mūsų norą pasitreniruoti ir kuo geriau pasiruošti ateinančioms varžyboms. Turint tokį tikslą visos priemonės pateisinamos – net ir startas su konkurentų markės automobiliu“, – džiaugiasi Dominykas Butvilas.

Prieš startą Latvijoje dideli pokyčiai automobilyje ir ekipažo darbe

Asfaltiniam raliui skirta „Subaru“ gerokai skirsis nuo tos, su kuria ekipažas startuos Europos ralio čempionate. Šiuo metu perdaroma automobilio transmisija, visas dugnas dengiamas storesnėmis ir stipresnėmis apsaugomis, keičiami diferencialai ir amortizatoriai, kurie tinka tiek sniego, tiek ir žvyro dangai. Tokie amortizatoriai paaukština mašiną, leidžia ratui judėti daugiau, taip visą laiką ieškant sukibimo nelygiame kelyje. Jie gerokai minkščiau sugeria šuolius ir nebijo duobių.

„Subaru Poland Rally Team“ nuotr./Dominykas Butvilas
„Subaru Poland Rally Team“ nuotr./Dominykas Butvilas

Taip pat smarkiai pasikeis ir ekipažo darbas. Kaip jau D.Butvilas dėstė praeitame savo pranešime, šturmanui reikės greitai perprasti žiemos ralio ir žvyro/ledo dangos niuansus. „To ir atvykstame į Uteną – mes pasitreniruosime, o žiūrovai vėl galės išvysti senai matytą lenktyninį automobilį. Aš jau laukiu žiemos ralio, o Jūs? Susitiksime ten!“, – atsisveikina Dominykas Butvilas, neslėpdamas artėjančių lenktynių jaudulio.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas