„Drift Allstars“ nugalėtoju Kaune tapo Jamesas Deane'as

Kaune daugiausiai žiūrovų ovacijų susirinkęs ir teisėjams per daug darbo nedavęs Jamesas Deane'as lipo ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio. Finaliniame „Drift Allstars“ čempionato etape airis aiškia persvara nugalėjo visus jam kelią pastoti bandžiusius varžovus ir nugalėjo ne tik Kaune, bet ir buvo pripažintas 2014-ųjų Europos pirmenybių „Drift Allstars“ čempionu.
„Drift Allstars“ kvalifikacija
„Drift Allstars“ kvalifikacija / „Drift Allstars“ nuotr.

Antrą vietą užėmė Piotras Wiecekas iš Lenkijos, trečią – airis Nigelis Colferis. Ketvirtas „Drift Allstars“ varžybose liko praėjusių metų etapo Kaune nugalėtojas Janis Eglite. Kaimynas iš Latvijos nebuvo draugiškas lietuviams. Kol pasaulio krepšinio čempionate lietuviai mėtė taškus į Naujosios Zelandijos krepšį, Kauno centre J.Eglite vieną po kito siuntė į žiūrovų gretas tautiečius „drifterius“.

Geriausiai iš lietuvių pasirodė Timas Simniška su „Lexus SC“. „Drifter.lt“ komandos narys, pralaimėjęs būtent J.Eglite, liko tarp aštuonių geriausiųjų, tačiau dėl gero rezultato kvalifikacijoje užėmė penktą vietą. Į geriausiųjų aštuntuką pakliuvo ir dar vienas lietuvis – Andrius Čibirka.

„Drift Allstars“ nuotr./„Drift Allstars“ kvalifikacija

Geriausiųjų šešioliktuke varžybos baigėsi Evaldui Kovalenkai (spėkite, kokiam latviui jis pralaimėjo), Dariui Kepežinskui ir Povilui Lencevičiui. Abu pastarieji turėjo pripažinti lietuvių – atitinkamai A.Čibirkos ir T.Simniškos pranašumą.

P.Lencevičius, „Top 32“ etape iš kovos pašalinęs 2012 ir 2013 metų Lietuvos „Drifto karalių“ Andrių Vasiliauską, pirmojo porinio važiavimo metu prieš T.Simnišką patyrė kontaktą su betoniniais trasą juosiančiais blokais. „NP Team“ komandos mechanikams kelių važiuoklės dalių pakeitimas ir automobilio užpakalinės dalies remontas nepasirodė sunki užduotis ir su ja buvo susitvarkyta per kelioliką minučių.

Facebook.com nuotr./Dariaus Balio automobilis po avarijos

Varžybos dar sekmadienio treniruočių metu baigėsi dar dviems lietuviams – Dariui Baliui ir Ervinui Arnaszusui. Jie po klaidų sekmadienio pirmoje dienos pusėje taip pat turėjo kontaktus su betoniais blokais, tačiau jie buvo skaudūs – abu automobiliai apgadinti ir apie varžybų pratęsimą vairuotojai galėjo tik pasvajoti.