Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 14d. 18:40

Driftas. Šlapia latvių trasa palankesnė buvo šeimininkams (nuotraukos)

Timas Simniška (Opel Omega, drifter.lt)
bastunas.com / Timas Simniška (Opel Omega, drifter.lt)

Birželio 13-ąją šalia Rygos esančioje automobilių sporto komplekso „333“ trasoje visą dieną pliaupęs lietus didelės sėkmės Lietuvos drifteriams neatnešė. Itin slidi kelio danga privertė klysti net ir patyrusius varžybų dalyvius.

Su antruoju Latvijos driftingo čempionato etapu „HGK Speed Drift“ vykusiame pirmajame mūsų šalies PRO ir STREET lygų etape iš viso dalyvavo 47 vairuotojai. Iš jų beveik pusė lietuvių (20), o likusieji – Latvijos sportininkai.

Penktadienį vakare vykusiose treniruotėse visiems drifteriams buvo suteikta galimybė išbandyti trasą bei stengtis išpildyti teisėjų nurodytus reikalavimus ir rinkti esminius posūkių taškus. Nors trasos konfigūracija liko ta pati, varžybų sąlygos radikaliai pasikeitė šeštadienį. Nuo ankstaus ryto pradėjo pliaupti lietus ir trasos paviršius tapo labai slidus. Sukibimas buvo menkas, todėl gerokai krito dalyvių greitis, o klaidų neišvengė praktiškai nė vienas. Išsilaikyti trasoje buvo tikrai nelengva.

Kvalifikacijoje dalyviai turėjo tik po vieną bandymą pirmoje ir antroje jos dalyse. Iš dvidešimties lietuvių tik keturiems pavyko prasibrauti į TOP-16. Pirmuoju mėginimu nepasisekė Dariui Baliui (Drifter.lt), kuris slydo techniškai, puikiai parodydamas, kaip reikia driftinti išnaudojant mašinos svorį, o ne akseleratorių. Vis tik slidžiame paskutiniajame posūkyje pabėgo BCE BMW 540 mašinos galas ir Darius apsisuko.  Kaunietis atsigriebė antroje dalyje važiuodamas atsargiai, bet be klaidų, taip patekdamas tarp keturių lietuvių, iškopusių į TOP-16-uką. Lygiai taip pavyko padaryti dar dviem Drifter.lt komandos nariams – Kęstučiui Petroniui (Nissan 200SX S13) bei Timui Simniškai (Opel Omega). Puikiai slydęs antrojoje kvalifikacijos dalyje į TOP-16 traukinį įšoko  STREET lygos dalyvis Andrius Čibirka (BMW 325). Apmaudžiai nepasisekė Izidoriui Paukščiui – dalyvių parado metu sugedo kauniečio Nissan 200SX S14a variklis ir šis drifteris varžybose daugiau nepasirodė.

Tsuiso porines kovas pradėjo Andrius. Burtai lėmė tai, jog iškarto teko susigrumti su latvių driftingo žvaigžde  Gvidu Elksniu (BMW M3 HGK Motorsport). Gerokai silpnesniu automobiliu slydęs A.Čibirka kovojo pagirtinai ir nedarydamas didelių klaidų, tačiau nukauti latvių lyderio nepavyko. Jau aštuntfinalio poroje susitiko 2008 metų drifto karalius Timas Simniška bei šių metų debiutantas  Kęstutis Petronis. Tos pačios Drifter.lt komandos nariai pademonstravo itin atkaklią kovą, tačiau teisėjai palankiau įvertino labiau patyrusį ir mažiau klaidų dariusį Timą. 

Nepasisekė Dariui Baliui (BCE BMW 540), kuris praktiškai ledu virtusioje trasoje du kartus išslydo iš trasos važiuodamas poroje su R. Mužiksu (Nissan Silvia). Ko gero, visi žiūrovai ir dalyviai laukė norėdami sužinoti, ar sugebės kas nors įveikti trasos šeimininką G.Elksnį. Pusfinalyje galimybę įveikti šį sportininką gavo Timas Simniška. Dvikova buvo verta finalo, tačiau važiuodamas iš paskos, Timas neįstengė pakankamai priartėti prie latvio. Apsikeitus vietomis rezultatas išliko G. lksnio naudai. Akivaizdžiai geresnį sukibimą su trasa turėjęs Latvijos sportininkas ties finišo linija praktiškai susigretino šonu su Timu. Puikiai atsilaikęs prieš spaudimą ir geriausią dienos dvikovą pademonstravęs lietuvos Drifto Karalius į finalą vis tik nepateko.

HGK Motorsport
lyderis Gvidas finale neturėjo didelio vargo su Ervinsu Eglisu (BMW 328) ir iškovojo antrąją pergalę šiais metais. Timas Simniška (Opel Omega, Drifter.lt) kovoje dėl trečiosios vietos nusileido Edijs‘i Laksai (Nissan 200SX) ir bendroje įskaitoje liko ketvirtas, tačiau iškovojo pirmąją pergalę mūsų šalies driftingo čempionato PRO lygoje. STREET klasės laimėtoju tapo Andrius Čibirka, kuris gavo teisę kitoje sezono kovoje varžytis su PRO drifteriais.

„HGK Speed Drift“ etapo rezultatai:

TOP-16
VietaVairuotojasAutomobilis
1.   Gvido ElksnisBMW M3
2.   Raivo MužiksNissan Silvia
3.   Timas SimniškaOpel Omega
4.   Ervins ErglisBMW 328
5.     Eriks UlassBMW 328
6.    Ivo CirulisBMW 316
  7.   Kaspars MartinsonsBMW 325
 8.   Andris RancansBMW 320
9.   Jevgenijs KuprijanovsBMW 325
10.   Kęstutis Petronis  Nissan 200SX RPS13
11. Edijs LaksaNissan 200SX
12.     Martinš MalnieksNissan 200SX
13.     Gatis BisenieksNissan 200SX
14.   Janis EgliteBMW 325
15.    Darius BalysBMW 540
16.    Andrius ČibirkaBMW 325

Nugalėtojų TOP-4
VietaVairuotojas
1.Gvido Elksnis
2.Ervins Erglis
3.Edijs Laksa
4.Timas Simniška

PRO lygos TOP-3
VietaVairuotojas
 1.Timas Simniška
 2. Kęstutis Petronis
 3. Darius Balys

 

 

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas