2019 10 05 /21:07

Naujieji Lietuvos ralio čempionai – „Rally Classic“ triumfavęs „Agrorodeo“ duetas

Druskininkų apylinkėse šeštadienį nuskambėjo paskutinysis šio ralio sezono akordas – šeštasis etapas, po kurio paaiškėjo, kuris ekipažas tapo 2019-ųjų metų čempionais. Pergalę Druskininkuose ir visame sezone šventė „Agrorodeo“ ekipažas – Vaidotas Žala ir Andris Malnieks.
Apdovanojimų akimirka
Apdovanojimų akimirka / Alfonso Rakausko nuotr.

Dvyliktas GR

Antrąjį naktinį ir paskutinį „Rally Classic“ greičio ruožą ir vėl laimėjo „Agrorodeo“ duetas, kuris triumfavo šiame ralyje. Šį GR antras baigė Giedrius Notkus, kuris taip pat antrą vietą užėmė ir bendroje įskaitoje, V.Žalai pralaimėjęs 2 min. 41,1 sek.

Trečias paskutiniame greičio ruože buvo rusas Denisas Rostilovas, tačiau galutinėje rikiuotėje jis liko ketvirtas. Čia trečiąją vietą laimėjo Vytautas Švedas.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./10 GR

Galutinėje 2WD įskaitos rikiuotėje triumfavo J.Tamašauskas su V.Šmigelsku.

Nuo jų kiek daugiau nei 40 sek. atsiliko pagrindiniais oponentais visą ralį buvęs G.Firanto ir M.Valiulio tandemas. Trečią rezultatą parodė broliai Justas ir Titas Simaškos.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./4GR

Simaškų duetas triumfavo „BMW Cup“ klasėje, kur už galutinėje rikiuotėje paliko Renaldą Šeinauską ir Rūtą Krikščiūnaitę bei trečioje vietoje finišavusius Dovilą Čiutelę ir Marių Torrau.

Vienuoliktas GR

Naktiniame, vienuoliktame greičio ruože savo sugebėjimus pademonstravo J.Vorobjovs, parodęs geriausią laiką. Antras čia buvo V.Švedas, atsilikęs 3 sek. Nuo jo vos 0,7 sek. atsiliko V.Žala.

Lenktyniauti naktį 2WD įskaitoje geriausiai sekėsi J.Tamašauskui. Jis pagrindiniam savo varžovui G.Firantui „įvežė“ beveik penkias sekundes.

Dešimtas GR

Šis greičio ruožas buvo daugiau ar mažiau simbolinis ir driekėsi miesto gatvėmis. Čia klaidą padarė ir ne į tą pusę nuvažiavo varžybų lyderiai V.Žala su A.Malnieku. Nors jie čia prarado tik kelias sekundes, tačiau rezultatų suvertinėje šiame GR jų laikas puikavosi tik 12-oje pozicijoje.

Geriausiai čia pasirodė J.Vorobjovs su I.Pūkiu, o į trejetuką pirmą kartą papuolė lenkai Maciej Stolarski ir Bartosz Dzienis

Dviejų varomųjų ratų įskaitoje miesto greičio ruože nugalėjo Dovilas Čiutelė su Vytautu Ožiūnu. Antri buvo Valdas Jurkevičius su Edvinu Bieliausku, o treti – įspūdingu važiavimu publiką žavėję J.Tamašauskas su V.Šmigelsku. Tuo metu pastarųjų pagrindinis varžovas G.Firantas šiame GR padarė klaidą ir naudojo atbulinę pavarą bei sugaišo daug laiko.

Po šio GR dalyviai dar sykį užsuko į serviso zoną. Po jos ekipažų laukia du naktiniai greičio ruožai.

Devintas GR

Devintą „dopą“ ir vėl laimėjo „Agrorodeo“. G.Notkus su D.Strižanu užfiksavo antrą laiką, o apie save priminė J.Vorobjovs ir I.Pūkis, finišavę treti.

Aštuntas GR

V.Žala su A.Malnieku laimėjo dar vieną greičio ruožą ir V.Švedą su Ž.Sakalausku aplenkė kiek daugiau nei 8 sek. Jiems įkandin sekė ir treti finišavo G.Notkus su D.Strižanu, priekyje esantiems oponentams nusileidę vos 0,3 sek.

Septintas GR

Septintame greičio ruože ir vėl greičiausias buvo „Agrorodeo“ tandemas. Tik keturiomis sekundėmis jiems nusileido V.Švedas su Ž.Sakalausku. Trečią laiką parodė pirmą sykį į trejetuką patekęs lenkų R.Kocik ir S.Wach duetas.

Tik penktą laiką parodė G.Notkus su D.Strižanu, kurie šiame greičio ruože lyderiui pralošė 13,4 sek. Po šio greičio ruožo V.Švedas sumažino atsilikimą nuo G.Notkaus iki 22,5 sek.

Šeštas GR

Šiame greičio ruože dar vieną pergalę iškovojo „Agrorodeo“. Jiems beveik devynias sekundes nusileido J.Vorobjovs su I.Pūkiu, o trečią laiką parodė V.Švedas su Ž.Sakalausku. Ties šeštojo greičio ruožo finišu ralis įpusėjo. Po šešių GR ralio lyderiai turi jau 1 min. 15,7 sek. persvarą prieš antroje vietoje klasifikuojamus G. Notkų su D.Strižanu. Nuo jų kiek daugiau nei 30 sek. atsilieka V.Švedas su Ž.Sakalausku.

2WD įskaitoje po šešių GR lyderių vaidmuo priklauso G.Firantui su M.Valiuliu, tačiau jų turima persvara prieš J.Tamašauską su V.Šmigelsku yra išties trapi – vos 3,8 sek. Beveik 45 sek. atsilikę trečioje vietoje rikiuojasi M.Jurgaitis su M.Drūlia.

Penktas GR

Šįkart ir vėl laimėjo V.Žala su A.Malnieku, tačiau antrą laiką parodė J.Vorobjovs su I.Pūkiu, iki tol važiavę atokiau nuo lyderių trejetuko, o dabar lyderiams nusileidę 6,4 sek. Treti čia buvo G.Notkus su D.Strižanu, latviams pralaimėję pusę sekundės.

Ketvirtas GR

Ketvirtame greičio ruože dar vieną geriausią laiką parodė Vaidotas Žala su Andriu Malnieku. Už jų nugaros per 5,6 sek. liko Giedrius Notkus su Daliumi Strižanu, o nuo pastarųjų dar 0,9 sek. atsiliko Vytautas Švedas su Mindaugu Čepuliu.

Šis greičio ruožas nesėkme baigėsi Martynui Samsonui su Ervinu Snitku. Rankos skausmų kamuojamas pilotas vienoje atkarpoje neišlaikė ant kelio automobilio ir galiniu ratu kliudė akmenį. Smūgis buvo gana stiprus. Per avariją pažeista automobilio pakaba, tad ekipažas iš ralio pasitraukė.

2WD įskaitoje geriausiai šiame GR pasirodė Giedrius Firantas ir Matas Valiulis. Mantas Jurgaitis ir Martynas Drūlia finišavo antri, atsilikę 6,4 sek. Tik treti šiame GR buvo Justas Tamašauskas su Vaidu Šmigelsku.

Trečias GR

Trečiame greičio ruože ir toliau tempo nemažina „Agrorodeo“ tandemas. Jie užfiksavo geriausią laiką. Klaidų šįkart neišvengė M.Samsonas su E.Snitku, kurie parodė ketvirtą laiką. Nuo lyderių kiek daugiau nei 8 sek. atsiliko ir antrą laiką parodė G.Notkus su D.Strižanu, o trečio rezultato autoriais tapo J.Vorobjovs su I.Pūkiu.

Nors lenktynės nė neįpusėjo, sėkmingai pravažiavę pirmuosius tris greičio ruožus „Agrorodeo“ ekipažo lenktynininkai Vaidotas Žala ir Andris Malnieks jau tapo Lietuvos čempionais. Nors pirmojoje varžybų sekcijoje jie susikrovė nemenką persvarą, sako, kad lengva tikrai nebuvo.

„Labai džiaugiuosi, kad ralį pradėjau su tokiu atsargiu nusiteikimu, nes kelio sąlygos labai skiriasi, vietomis reikia nemažai pastangų, kad išsilaikytum trasos ribose. O antrasis greičio ruožas vienareikšmiškai buvo vienas sudėtingiausių visame ralio čempionate. Jo pradžia ir pabaiga – siaurame miške, kur vos pusmetris nuo kelio auga medžiai, mėtosi akmenys. Vidurys jau greitesnis, reikia keisti važiavimo ritmą“, – naujų greičio ruožų specifiką nupasakojo „Agrorodeo“ komandos vairuotojas.

2WD įskaitoje trečią GR laimėjo Giedrius Firantas su Matu Valiuliu. Jie 1,8 sek. aplenkė Justą Tamašauską su V.Šmigelsku. Tačiau skaičiuojant rezultatus po trijų GR, J.Tamašauskas ir V.Šmigelskas vis dar priekyje. Jų persvara siekia 5,6 sek.

Antras GR

Antrame GR ir toliau lyderiavo V.Žala su A.Malnieku. 18,48 km distanciją jie įveikė per 10 min. 56,4 sek. ir vėl už savęs paliko M.Samsoną su E.Snitku, aplenkdami pastaruosius beveik 23 sek. Trečią laiką ir vėl pademonstravo G.Notkus su D.Strižanu.

Pirmas GR

Pirmąjį greičio ruožą geriausiu tempu įveikė „Agrorodeo“ duetas – Vaidotas Žala ir Andris Malnieks. Jie antroje vietoje finišavusį Martyną Samsoną su Ervinu Snitku aplenkė 7,3 sek. Nuo pastarojo 2,7 sek. atsiliko Giedriaus Notkaus ir Daliaus Strižano duetas.

2WD įskaitoje kol kas lyderiauja Justas Tamašauskas su Vaidu Šmigelsku. Jie 2,7 sek. aplenkė Giedrių Firantą su Matu Valiuliu. Treti – M.Jurgaitis su M.Drūlia.

Finalinis sezono akcentas

Iš viso šiose varžybose dalyviams teks įveikti dvylika greičio ruožų, nusidriekusių 120 kilometrų distancijoje. Dalyvių laukia ir miesto greičio ruožas bei naktiniai greičio ruožai, pareikalausiantys maksimalaus susikaupimo ir meistriškumo.