Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 22d. 14:01

„Dynami:t Energy“ komandos testus su „Porsche“ apkartino smūgis į sieną

„Dynami:t Energy“ lenktynių komanda šiemet savo automobilių parką papildė „Porsche 911 GT3 Cup“ automobiliu. Pirmosios galimybės jį išbandyti trasoje teko palaukti, tačiau vos atsivėrus sienoms ekipa išvažiavo į Estiją. Pirmoji diena šalia Pernu miesto esančioje „Auto24 Ring“ trasoje neapsiėjo be incidentų, į betoninę sieną pažiro automobilio nosis. Tačiau daugybė ratų antrąją dieną pranoko visus sportininkų lūkesčius, rašoma pranešime.

Testų pradžią apkartino smūgis į sieną

Baltijos šalims atvėrus sienas ir leidus profesionaliems sportininkams treniruotis, daugiau nei tuzinas lenktynių komandų iš Lietuvos šią savaitę praleido Estijoje, šalia Pernu miesto esančioje trasoje. Tarp jų – ir „Dynami:t Energy“ ekipa, besiruošianti pirmosioms sezono lenktynėms, kurios, kaip neįprasta, šiemet įvyks Palangoje.

Mantas Matukaitis, Andrius Čilvinas ir Paul August naują ir visiškai jiems nepažįstamą „Porsche 911 GT3 Cup“ automobilį, kuris, beje, jau du kartus yra laimėjęs 1006 km lenktynes, nusprendė jaukintis Estijoje.

„Auto24 Ring“ trasa yra moderniausia Baltijos šalyse, turi geriausią infrastruktūrą, lygiausią asfaltą, itin dideles zonas už trasos ribų , skirtas klaidoms sugerti, ir tik vieną betoninę sieną palei starto finišo tiesiąją, į kurią, kaip tyčia, ir stuktelėjo Paulas pirmuosiuose ratuose.

Visiškai nepažįstamas, neįprastą komponuotę (variklį užpakalyje ir galinius varančiuosius ratus) turintis automobilis šaltomis padangomis neatleido menkos klaidos, sportininkas susisuko. Po kartą treniruotėje susisuko tiek Mantas, tiek Andrius, bet Paului nepasisekė – jis kaip tyčia susisuko prie betoninės sienos, į kurią automobilio nosis ir pakštelėjo.

Nuotaikos kuriam laikui buvo sugadintos, nesinori krautis lagaminų ir namo važiuoti taip ir nepavažinėjus automobiliu. Tačiau priekinės dalies apgadinimai nepalietė jokių mazgų, neiškraipė ratų geometrijos, tad sulipdžius buferį izoliacine juosta ir aptvarkius aušinimo sistemą, po kelių valandų buvo galima važiuoti toliau. Be kai kurių aerodinamikos elementų priekyje, bet galima važiuoti.

Kodėl lenktynininkams reikia testų?

„Pradžioje važiavome labai atsargiai. Automobilis mums neįprastas, tad teko aiškintis jo valdymo niuansus. Bet jau pirmojoje sesijoje trasą aplėkti pavyko per 1 min. 19 sek., o taip greitai čia aš dar nesu važiavęs,“ – sakė Mantas Matukaitis, praėjusiais metais su BMW automobiliu čia ratą apsukęs per 1 min. 22 sek.

Kadangi gerą pirmosios dienos pusdienį treniruočių atėmė automobilio remontas, o vėliau pažindintis trukdė lietus, lenktynininkai nusprendė pasilikti ir antrajai treniruočių dienai.

Važiuojant viešuose keliuose leistinu greičiu nėra didelio skirtumo, kurie ratai yra varantieji, kurioje automobilio dalyje yra variklis. Tačiau trasoje, bandant išpešti iš automobilio paskutinius syvus, tai turi daug įtakos. Viskas priklauso nuo skirtingos komponuotės, netgi nuo skirtingo reguliavimo skiriasi sportinio automobilio valdymo ypatybės, reakcijos į vairuotojo veiksmus.

Skiriasi stabdymo taškai ir daugybė kitų niuansų, kuriuos lenktynininkas, norintis rodyti gerus rezultatus, turi puikiai žinoti ir būti perpratęs, kad jam nebereikėtų galvoti, ką kokioje situacijoje darys automobilis.

Tiek Mantas Matukaitis, tiek Andrius Čilvinas ir Paul August pratę lenktyniauti automobiliais, turinčiais variklį priekyje ir užpakalinius varančiuosius ratus. O šis „Dynami:t Energy“ komandos „Porsche“ variklį turi už užpakalinės ašies, tad jo valdymo principai visai kitokie. Be to, tai yra „Porsche“ gamykloje sutvertas sportinis automobilis, kas yra nauja lietuvių auksarankių išmonės kūriniais važiuoti įpratusiems lenktynininkams.

„Esu labai patenkintas treniruotėmis, mašina labai patiko. Tai puikiai paruošas ir sustyguotas lenktyninis automobilis, į kurį atsisėdęs gali važiuoti ir pradėti žiūrėti į savo vairavimo techniką, o negalvoti, ar mašina darys tą ar aną,“ – savo įspūdžius pasakojo Andrius Čilvinas.

„Automobilis labai kitoks, bet jis puikiai subalansuotas, „Jutos“ kolektyvas daugelį metų jau išieškojo geriausius nustatymus. Iš esmės, šis automobilis daro viską, ko tu iš jo paprašai, bet prašyti reikia švelniai. Aštrumo jis nemėgsta,“ – papildė Mantas Matukaitis.

Su pergalingu automobiliu sieks gerų rezultatų

Mantas praėjusių metų lenktynių sezoną prisimena tarsi košmarą. BMW automobiliui sprogo trys varikliai, „Corvette“ 1006 km lenktynėse užsidegė. Su „Porsche“ komandos vėliavnešys tikisi ne vien tik greičio, bet ir stabilumo bei patikimumo.

„Dynami:t Energy“ komandos „Porsche“ prižiūri buvę jo savininkai: „Juta Racing“. Brolių Gelžinių rankose šis konkretus automobilis laimėjo dvi paskutines 1006 km lenktynes Palangoje ir Baltijos šalių ištvermės lenktynių čempionatą praėjusiais metais. Tad automobilis yra patikimas, o kolektyvas žino, kaip su juo reikia elgtis. Estijoje Matukaitį, Čilviną ir Augustą treniravo Jonas Gelžinis.

„Iš pradžių su automobiliu susipažinom, tada jau bandėme greitėti. Daugiausiai padėjo telemetrijos duomenys. Jonas Gelžinis palygino mūsų su Andriumi važiavimus. Yra vietų, kur jis geriau važiuoja, yra vietų, kur greitesnis esu aš. Bet galutinis mūsų rato įveikimo laikas skyrėsi tik 0,1 sekundės, važiavome labai panašiai.

Po tų pastabų sėdęs bandžiau taisyti klaidas, tai taip sekundė nusikirpo. Trasą apvažiavau per 1:18.1, ir pavyko palaikyti tokį tempą stabiliai, važiuojant netgi be aerodinaminių elementų priekyje. Treniruotė pranoko visus lūkesčius, namo važiuojame laimingi“, – pirmuosius testus apibendrino Mantas Matukaitis.

Dėl koronaviruso šiemet gerokai pasikeitė automobilių sporto renginių kalendorius. Panašu, kad pirmosiomis sezono lenktynėmis taps 1006 km Palangoje. Iki to laiko komanda dar kelis kartus testuos automobilį, mat nori juo parodyti aukštus rezultatus.

Mantas Matukaitis žada, kad šį „Porsche“ bus galima išvysti ir Lietuvos čempionato lenktynėse Kačerginės „Nemuno žiede“.

Komentarai
Temos: 2 Porsche Autosportas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:01
00:09
01:17

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas