Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 29d. 12:44

EEDC varžybos Kaune: kvalifikacijoje geriausias – Kristapas Blušas

EEDC varžybos Kačerginės „Nemuno žiede“
(Giedriaus Matulaičio nuotr.) / EEDC varžybos Kačerginės „Nemuno žiede“

Šeštadienio, birželio 29 d. tamsiems debesims vis dar aptraukus dangų Kačerginės apylinkėse, „Nemuno žiedo“ trasos lietus visgi taip ir nepalaistė. Paskutinės, nuo ryto prasidėję treniruotės prieš ketvirtojo Rytų Europos „drifto“ čempionato etapo kvalifikaciją vyko, kaip priklauso šiam sportui, ant sauso asfalto dangos.

Tik nežymiai pakeista „Nemuno žiedo“ trasos atkarpa link garsiojo posūkio ties Ąžuolu važiuojantys sportininkai slysti pradeda maždaug 140 km/h greičiu. Vidutinis trasos įveikimo greitis, anot varžybų organizatorių, siekia maždaug 120 km/h.

Rimtesnių incidentų treniruočių metų vairuotojams pavyko išvengti. „Mazda RX-7“ važiuojantis baltarusis Dima Nagula išlėkė iš trasos tuo po starto tiesiosios, o latvis Ivo Cirulis su 3 serijos BMW (E30) posūkyje ties Ąžuolu išvažiavęs kiek per plačiai po smarkaus stabdymo išlėkė lauk. Automobiliai abiejų incidentų metu nenukentėjo.

Klausiamas apie šeštadienio treniruotes Aurimas „Odi“ Bakchis tikino, kad viskas einasi puikiai, o taip sudėtingiausią vietą įvardino būtent garsųjį posūkį nusileidus nuo kalno.

VIDEO: Rytų Europos „drifto“ čempionato etapas „Nemuno žiedo“ trasoje

Kvalifikacija praėjo be didesnių incidentų. Arnoldo Bernacko 3 serijos BMW tuoj po pradinio slydimo neužteko kėbulo standumo – galinis šoninis stiklas tiesiog buvo išspjautas lauk, o jo šukės pažiro ant trasos.

Kvalifikacijoje geriausiai pasirodė Kristapas Blušas. Latvis nors ir turėjo rimtų techninių problemų su savo 3 serijos BMW (E36) bolidu, tačiau trečiąjį jo bandymą teisėjai įvertino net 90 balų. Antrą ir trečią vietas pasidalino lenkų „PUZ Drift Team“ komandos nariai Marcinas Mospinekas ir Grzegorzas Hypkis.

Nuo kvalifikacijos pradžios ketvirtąjį EEDC etapą tiesiogiai bus galima stebėti čia.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:42
09:25
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas