Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 09 23, 14:04

Egidijus Gutaravičius išbandė „Spa-Francorchamps“ trasos posūkius

Pasibaigus penktam „Ligier“ Europos serijos lenktynių Belgijos „Spa Heat“ etapui, „Arctic Energy“ komandos sudėtyje važiuojantis Egidijus Gutaravičius pasidalino įspūdžiais apie nenuspėjamus ir klastingus „Spa-Francorchamps“ trasos posūkius, rašoma pranešime.
Egidijus Gutaravičius Spa trasoje
Egidijus Gutaravičius Spa trasoje / Frédéric Le Floc’h nuotr.
Temos: 1 Autosportas

„Spa-Francorchamps“ įrengta kalnuotoje vietovėje prieš daugiau nei šimtą metų. Trasa yra gausi įkalnių ir nuokalnių, greitų ir rizikingų posūkių. Lenktynininkai žino, kad oro sąlygos šioje vietovėje neprognozuojamos. Dėl intensyvaus lietaus rugpjūtį teko nutraukti čia vykusias „Formulės 1“ lenktynes.

Ne išimtis buvo ir „Ligier“ Europos serijos lenktynių Belgijos „Spa Heat“ treniruočių diena. E. Gutaravičius pasakoja, kad vos atvykus iki trasos paaiškėjo, jog dėl stipraus rūko treniruotes reiks atidėti.

„Kol vykome iki trasos – gražu, saulėta, tačiau trasa skendo rūke. Norėdami išsklaidyti rūką organizatoriai į ją paleido važiuoti aptarnaujantį transportą – gaisrines, greitąsias, saugos automobilius. Po valandos rūkas kiek prasisklaidė, tad treniruotes buvo galima pradėti“, – pasakoja daugkartinis Lietuvos ir Baltijos šalių žiedinių lenktynių nugalėtojas E. Gutaravičius.

Neišvengta ir incidentų – treniruotės metu dužo Alain Bucher automobilis, tad jis nei kvalifikacijoje, nei lenktynėse nestartavo.

Pasak lietuvio, norint pasiekti gerų rezultatų būtina gerai žinoti lenktynių trasą. E. Gutaravičiui šis startas „Spa-Francorchamps“ buvo pirmas kartas šioje trasoje.

„Ypatingi greičio pojūčiai aplanko važiuojant žymiuoju Eau Rouge tilteliu ir Raidillon įkalne. Reikia teisingai pasirinkti vairo pasukimą ir greitį, nes pasukus į įkalnę ištaisyti trajektoriją, kad būtų geras padangų sukibimas su danga, sudėtinga. Greitas ir klastingas yra Blanchimont posūkis, kuriame važiuojant per greitai ir nežinant trasos nelygumų galima skaudžiai suklysti.

Lenktynių metu varžovai buvo pranašesni, nes jiems ši trasa pažįstama geriau nei man, žino kuriame posūkyje kiek stabdyti, kaip įvažiuoti. Trasa ilga, važiuoja vienodų parametrų automobiliai, taigi pranašumą sukuria sekundės dalys posūkiuose. Noriu padėkoti Sergejui Jegorovui, kuris leido važiuoti abu lenktynių važiavimus vienam be keitimų. Tai buvo dar vienos puikios lenktynės“, – sako Egidijus Gutaravičius.

Lenktynes stebėjo ir keturiskart Pasaulio kėbulinių automobilių čempionas Ivanas Mulleris, kuris lietuvio važiavimą įvertino teigiamai. Anot jo, E. Gutaravičiui norint pasiekti didesnį greitį reiktų daugiau treniruočių – treniruotis prieš lenktynes, o ne jų metu.

„Spa Heat“ lenktynių pirmąjį JS2 R važiavimą laimėjo serijos lyderis Natan Bihel (komanda „M Racing“). Antrajame važiavime pirmi buvo Mathieu Martins ir Olivier Pernaut (komanda „Orhes Racing“). Egidijus Gutaravičius abiejuose važiavimuose buvo penktas.

Šeštasis ir paskutinis „Ligier“ Europos serijos lenktynių „Portimao heat“ etapas vyks spalio 22-23 dienomis Portugalijoje, „Portimao“ lenktynių trasoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas