Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 12d. 07:30 , Atnaujinta: 2019 birželio 13d. 07:38

Dviratininkas S.Speičys pasiekė Guinnesso rekordą: elektriniu dviračiu nuvažiavo 600 km

Saulius Speičys
15min nuotr. / Saulius Speičys

Dviratininkas Saulius Speičys pagerino elektriniu dviračiu įveikto atstumo Guinnesso rekordą. Atletas per parą Panevėžio „Cido“ arenos treke įveikė kiek daugiau nei 600 kilometrų. Iki šiol ilgiausios distancijos elektriniu dviračiu rekordas priklausė ukrainiečiams. Jie vienu įkrovimu nuvažiavo 367 kilometrus.

Pasiektas naujas rekordas

7.30 val. ryte, praėjus parai po starto, Saulius Speičys jau buvo įveikęs beveik 600 kilometrų ir nuvažiavęs 2400 ratų „Cido“ arenos treke. Jis pasiekė naują Guinnesso rekordą važiuojant atstumą elektra varomu dviračiu. Dabar, pasak sportininko, teliko sulaukti, kol dviratis galutinai išsikraus.

„Vis dar važiuojame. Senąjį rekordą viršijome dviem šimtais kilometrų. Kolegos sako, kad jau turėtų baigtis akumuliatorius. Už kelių kilometrų pasieksime šešis šimtus ir tada žiūrėsime, kiek galėsime nuvažiuoti dar“, – kalbėjo Saulius Speičys.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Renginio akimirka
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Renginio akimirka

Perspektyvos džiuginančios

Saulius Speičys nuo pat starto trečiadienį ryte dar nebuvo sustojęs. Jis tvirtina, kad pirmą sustojimą veikiausiai atliks vidurnaktį. Iki šiol jo savijauta puiki, o nuvažiuotas atstumas nuteikia optimistiškai.

„Nuvažiavau 366 kilometrus. Baterija laikosi gerai – liko daugiau nei pusė. Perspektyvos geros, važiuosim dar ilgai. Ilgiau nei planavome. Už 50 ratų darysime pirmą sustojimą ir judėsime toliau“, – sakė Saulius Speičys.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Renginio akimirka
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Renginio akimirka

Stoti neketina

Elektriniu dviračiu „Zbike Z1L“ „Cido“ arenos treku važiuojantis Saulius Speičys 16 val. jau buvo įveikęs 744 ratus, o tai reiškia įveiktą 186 km distanciją.

Dviratininkas tikina, kad kol kas nuovargio nejaučia ir stoti atsipūsti nesiruošia.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Renginio akimirka
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Renginio akimirka

„Viskas gerai. Pagrindinis posūkis visada į vieną pusę. Jei nori sutaupyti oro pasipriešinimo sąskaita, tai sprandas tada kenčia. Jei išsitiesi – mažėja greitis, bet komfortiškiau važiuoji.

Ko gero važiuosiu be sustojimų. Dviratis nerodo kilometrų likučio, bet rodo baterijos likutį. Dingo trys langeliai baterijos, o liko dar gal penkiolika“, – sakė Saulius Speičys.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Renginio akimirka
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Renginio akimirka

Siekia rekordo

„Cido“ arenoje bus bandoma įveikti ilgiausią elektriniu dviračiu nuvažiuotą distanciją vienu įkrovimu.

Dviratininkas Saulius Speičys rekordo siekia nauju Lietuvoje pagamintu padidintos baterijos talpos elektriniu dviračiu „Zbike Z1L“, kuriuo būtų galima nuvykti iš Panevėžio iki pajūrio ir atgal nesustojus.

Gamintojo nuotr./Elektrinis dviratis „Zbike Z1L“
Gamintojo nuotr./Elektrinis dviratis „Zbike Z1L“

Rekordo idėja

Idėja dalyvauti rekordo siekime Sauliui pasirodė patraukli. Nes jo mėgstama veikla yra ilgo nuotolio varžybos – ne greitis, bet ištvermė. Tai tarsi atrakcionas, savęs išbandymas kita technika. Juolab, kad Saulius Speičys pirmą kartą važiuos treke.

„Mane traukia technologijos, tad ir važiavimas elektriniu dviračiu man įdomus iš techninės pusės. Tiesa, tai bus viso labo antrasis važiavimas elektriniu dviračiu po pirmojo pasibandymo su Zbike komanda“, – sakė dviratininkas prieš startą.

Taktika

Rekordo siekimo taktika – tai kartas nuo karto kūno padėties keitimas (pagal reikalavimus, važiavimo krypties keisti nebus galima) ir tolygus 25 km/val. važiavimas.

Iš viso dviratininkas žada išnaudoti tik 2-3 pertraukas. Nes, kuo daugiau stoviniuoji, tuo daugiau išnaudoji elektros resursų. Todėl, norint pasiekti rezultatų, geriausia taktika judėti nuolat.

TAIP PAT SKAITYKITE: Panevėžyje bus siekiama Guinnesso rekordo – elektriniu dviračiu važiuos visą parą

Mityba

Maisto daug nebus – viso labo keletas batonėlių ir vanduo. Bet juos vartoti reikia saikingai, kad nereiktų daryti pertraukų.

„Žinoma, gera taktika – puikiai išsimiegoti priešpaskutinę naktį, nes paskutinė dažnai būna su šiokiu tokiu jauduliu, nerimu, todėl sunku gerai išsimiegoti. Šiandien jau galiu pasakyti, kad išsimiegojau puikiai“ – sakė Saulius.

Apie Saulių Speičį

Saulius Speičys yra laimėjęs sidabrą Slovakijoje vykusiame kalnų dviračių 24 valandų čempionate.

„Hydra Epic“ varžybose dviratininkas be miego įveikė 800 km per 47 valandas 17 minučių. Tai geriausias laikas kartu su dar dviem dviratininkais.

Taip pat ne vienerius metus Lenkijoje ir Latvijoje bekelės 24 val. dviračių varžybose užimtos pirmos vietos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas