Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 15d. 18:26

„Eneos 1000 km lenktynėse“ varžysis 44 komandos

„Balpol-15min powered by Oktanas Racing
Luko Balandžio / 15min nuotr. / „Balpol-15min powered by Oktanas Racing

Trečiadienį Palangoje baigė darbą „ENEOS 1000 km lenktynių“ techninė komisija. Varžybų vyriausiasis techninis komisaras Raulas Koovas iš Estijos paskelbė, jog šeštadienį prie didžiausių Baltijos šalyse, jau šešioliktą kartą be pertraukų bendrovės „Promo events“ rengiamų maratoninių lenktynių starto linijos išsirikiuos 44 komandos.

Techninis komisaras ir jo pagalbininkai neturėjo didelių priekaištų ekipų parengčiai prieš atsakingą egzaminą ir visų komandų vadovus pakvietė šeštadienį prie pagrindinių lenktynių starto linijos užimti savo vietas, – tokias, kokias išsikovos kvalifikacinėse varžybose. 

44 komandų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Vokietijos, Belgijos, Olandijos ir Didžiosios Britanijos sudėtyje – 149 lenktynininkai ir 44 komandų vadovai. 

VIDEO: ENEOS 1000 km lenktynių techninė komisija

Sportininkų atstovaujamų šalių geografija gerokai platesnė, nei delegavusių savo komandas į „ENEOS 1000 km lenktynes“. Šiemet čia varžysis net trylikai šalių – Lietuvai, Latvijai, Estijai, Lenkijai, Baltarusijai, Rusijai, Vokietijai, Belgijai, Olandijai, Švedijai, Didžiajai Britanijai, JAV ir Australijai – atstovaujantys sportininkai. 

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Techninė komisija
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Techninė komisija

Lenktynių miestelyje pirmą kartą plevėsuos Australijos ir Švedijos vėliavos. Šių šalių sportininkai čia varžysis pirmą kartą. 

Jauniausias „ENEOS 1000 km lenktynių“ dalyvis – aštuoniolikmetis „Siuskpigiau.lt-Žaibelis“ komandos narys Ignas Brusokas. Keturiais metais už jį vyresnis „Domus Lumina“ atstovas Mindaugas Liatukas. 

Lenktynėse varžysis net penki 23 metų sportininkai – Aistė Antanaitytė („Dynami:t Energy“), Džiugas Tovilavičius („Racetech“), Aurimas Mištautas (Kauno automobilininkų sporto klubas), Simas Juodviršis („Hoptrans-Club Port by JR Motorsport“) ir lenktynininkas iš Estijos Krenas Tunderas („Rednut“). 

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Techninė komisija
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Techninė komisija

Vyriausiojo sportininko, kolegų paprastai tituluojamo aksakalu, titulas priklauso „Cor Euser Racing“ komandos nariui, amerikiečiui iš Arizonos Jimui Briody. Šeštadienį, kai startuos „ENEOS 1000 km lenktynės“, jis galės džiaugtis 71 metų, 5 mėnesių ir 6 dienų amžiumi. Tai vyriausias amžiumi kada nors šiose lenktynėse dalyvavęs sportininkas.

Prieš pora savaičių „Paul Ricard“ trasoje vykusios 24 val. lenktynės šiam sportininkui buvo jau 78-tosios, iš kurių jis laimėjo 22, o ant podiumo stovėjo net 43 kartus.

J. Briody, kuriam Lietuvoje tai bus debiutinės lenktynės, vairuos BMW M3 automobilį ir kartu su kitu amerikiečiu Halu Prewittu ir olandu Coru Euseriu sieks pergalės atstovaujamai „Cor Euser Racing“ komandai. 

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Techninė komisija
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Techninė komisija

Šešiais metais už lenktynių aksakalą jaunesnis „Renault Clio“ vairuosiantis 65-erių Michaelas Bleekemolenas iš Olandijos („Team Bleekemolen“), o už olandą metais jaunesnis Valdemaras Zakarauskas („Autoverslas Racing Team“). 

Trasoje varžysis ir 62-jų belgas Dirkas Vanrompuy („Palanga SPA hotel by Qvick Motors“), 60-metį jau atšventę nuolatinis Palangoje vykstančių lenktynių dalyvis iš Didžiosios Britanijos Davidas Hollandas (DFDSDHR), Rimgaudas Statnickas („Autoverslas Racing Team“) ir dar keli kiti patyrę, tačiau kovinio azarto dar nepraradę lenktynininkai.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Techninė komisija
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Techninė komisija

  

Ir toliau populiariausias šių maratoninių lenktynių automobilis išlieka BMW, kurių šiemet pagrindinių lenktynių trasoje matysime net 20 – pradedant pirmosios serijos dyzeliniais ir baigiant specialiai ilgų nuotolių lenktynėms ruoštais, tokiais galiūnais kaip „BMW M3 GTR“, „BMW M4 Silhouette“, „Porsche 911 GT3 Cup“, „Aquila SR1“ ir kitais monstrais, kuriuos vairuos didžiausias ambicijas puoselėjančių komandų sportininkai.

„ENEOS 1000 km lenktynių“ trasa skries penki įvairių modifikacijų ir skirtingo galingumo „Porsche“, keturi „Honda“, trys „Volkswagen“, du „Renault“ po vieną „Alfa Romeo“, „Audi“, „Aquila SR1“, „Ford“, „Ginetta“, „Lexus“, „Kit Car“, „Lada“, „Mitsubishi“ ir „Toyota“ automobiliai. 

Pirmoji detalesnė pažintis tiek su sportininkais, „ENEOS 1000 km lenktynių“ dalyviais, tiek su jų kovine technika palangiškių ir kurorto svečių laukia jau rytoj, liepos 16-ąją, kai 10.30 val. centrinę Vytauto gatvę užtvindys spalvingas lenktynių paradas, ir ten pat vyksiantis visų komandų pristatymas bei iškart po jo prasidėsianti didžiojo maratono uvertiūra – trumpos, dinamiškos ir labai azartiškos „Dynami:t Super Sprint“ lenktynės. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas