Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Eneos 1000km“ lenktynėse – dalyvė iš Australijos

Molly Taylor
Nuotr. iš asmeninio archyvo / Molly Taylor
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Geriausia ralio lenktynininke pripažinta australė Molly Taylor „Eneos 1000km“ lenktynėse rezultatų sieks su „Dynami:t Energy“ komanda.

2013 metais tarptautinės automobilių sporto federacijos FIA geriausia moterimi ralio vairuotoja pripažintą Molly Taylor liepos viduryje bus galima sutikti ir Lietuvoje, kur ji priėmė iššūkį varžytis „Eneos 1000km“ lenktynėse. 

Pirmą kartą lietuvišką asfaltą išbandysianti 27 metų amžiaus mergina iš Australijos turi rimtų argumentų vietinius varžovus įbauginti.

Karjerą ralyje pradėjusi 2005 metais, visą dekadą be jokių pertraukų ji rinko čempionės trofėjus įvairiose klasėse, pradedant silpniausiomis jaunėlių taurėmis ir pastoviai kopiant aukštyn iki FIA moterų ralio įskaitos nugalėtojos titulo. 

Nuotr. iš asmeninio archyvo/Molly Taylor
Nuotr. iš asmeninio archyvo/Molly Taylor

Tik žiedinės lenktynės Palangoje taps iššūkiu ir pačiai australei, mat Molly Taylor ralio lenktynininkė, pratusi sėdėti prie „Citroen DS3 R2“ ralio bolido vairo, kurį liepos 16-18 dienomis Palangoje teks iškeisti į žiedinėms lenktynėms pritaikytą „Dynami:t Energy“ komandos „BMW M3“ vairaratį. 

Ralis mane išmokė greitai adaptuotis prie besikeičiančių kelio sąlygų

„Lietuvoje teks lenktyniauti žiedinių lenktynių trasoje. Žinau, kad tam reikia visai kitokių įgūdžių negu ralyje, tačiau ralis mane išmokė greitai adaptuotis prie besikeičiančių kelio sąlygų, taigi manau, kad ši savybė man padės ir Palangoje“, – kalbėjo naujus iššūkius priimti besiruošianti Molly.

Prisijungti prie „Dynami:t Energy“ kolektyvo ją pakvietė komandos vadovas Aleksandras Dainys, kasmet į savo vadovaujamas komandas prijungiantis profesionalių svečių iš užsienio.

Komandos nuotr./„Dynamit Energy“ komanda
Komandos nuotr./„Dynami:t Energy“ komanda

Jis pasakojo, kad idėja pakviesti į komandą profesionalią lenktynininkę gimė dar praėjusiais metais, buriant „Kas tas Blue Sheep“ moterų komandą, tačiau Molly Taylor lenktynių kalendoriuje tas savaitgalis buvo užbrauktas dėl kitos veiklos. Atnaujinus visas derybas iš kart po pernai metų „1000km“ pavyko į užimtos, visame pasaulyje lenktyniaujančios australės grafiką įrašyti ir Lietuvos vardą.

Teks vairuoti „E46“ serijos „BMW M3“ automobilį, kuriam visada jaučiau simpatiją

„Kaip lenktynininkė, visada mėgstu priimti naujus iššūkius, todėl galimybės apsilankyti Palangoje ilgai nesvarsčiau. Sugundė nauja patirtis ilgų nuotolių lenktynėse. Na, ir tai, kad teks vairuoti „E46“ serijos „BMW M3“ automobilį, kuriam visada jaučiau simpatiją.“ – Pasakojo Molly Taylor. 

Vairuotojo vieta visą lenktynių savaitgalį ji dalinsis su Aiste Antanaityte ir dviem komandą subūrusiais bravoro „Volfas Engelman“ atstovais Mantu Matukaičiu ir Tadu Aganausku. Šie  prisipažįsta besistengiantys padėti svečiui iš Australijos, įgyvendinti visus reikalavimus, tačiau Molly džiugina paprastumu ir profesionaliu požiūriu į darbą. Vietoje asmeninių reikalavimų apsilankymui Lietuvoje lenktynininkė mieliau domisi automobilio ruošimo klausimais, lietuviškų žiedinių lenktynių niuansais.

Komandos nuotr./„Dynamit Energy“ komanda
Komandos nuotr./„Dynami:t Energy“ komanda

„Palangoje noriu įgauti kuo daugiau patirties, ir kartu gerai praleisti laiką su draugiška komanda. Noriu pasirodyti kaip įmanoma geriau ir į finišą atvežti sveiką automobilį.“ – viešnagės Lietuvoje tikslus išvardijo lenktynininkė iš Australijos.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas