ERC „Rally Liepaja“ laimėjo namuose lenktyniavęs latvis Ralfs Sirmacis

Latvijoje šį savaitgalį surengtas Europos ralio čempionato etapas „Rally Liepaja“, kuris dėl šiltos žiemos buvo perkeltas į rudenį. Liepojos ir Kuldigos apylinkėse per savaitgalį ekipažai įveikė 13 greičio ruožų.
Dvyliktasis greičio ruožas
Dvyliktasis greičio ruožas / Tomo Markelevičiaus nuotr.
Temos: 2 Ralis Liepoja

Po pirmosios ralio dienos į lyderio poziciją išsiveržė Ralfs Sirmacis, kuris po septynių greičio ruožų įgijo 30,7 sek. persvarą prieš A.Lukyaniuką. Trečiąją vietą su 46 sek. deficitu po pirmosios dienos užėmė latvis K.Kajetanoviczius.

Antrąją ralio dieną savo persvarą išlaikė Ralfs Sirmacis, kuris už savęs išlaikė A.Lukyaniuką. Tačiau kova užvirė del trečiosios pozicijos. Čia kas kelis „dopus“ pozicijomis keitėsi lenkas K.Kajetanoviczius ir estas Siim Plangi. Iki pat finišo savo persvarą išlaikė S.Plangi ir laimėjo trečiąją vietą.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Dešimtasis greičio ruožas

ERC Junior įskaitoje nugalėtoju tapo vokietis M.Griebel, kuris per visą ralį artimiausią varžovą M.Niinemae aplenkė mažiau nei penkiomis sekundėmis. Trečią vietą su 15 sek. atsilikimu užėmė suomis A.Forsstromas.

Ralį laimėti visas galimybes turėjo iki tol lyderiavęs C.Ingramas, tačiau įveikęs 10 greičio ruožų anglas susidūrė su automobilio elektros problemomis.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Dvyliktasis greičio ruožas

Aukščiausiai lietuvių gretose atsidūrė Vytautas Švedas, kuriam pavyko įsitvirtinti greičiausiųjų dešimtuke. Tautietis nuo ralio lyderio atsiliko daugiau nei 7 minutes.

Varžybų nebaigė Jono Pipiro ir Žilvino Juršio duetas, kurie sugaišo daug laiko šalindami automobilio gedimą ir daugiau nei 15 minučių pavėlavo į laiko konktrolės punktą. Dėl tokio vėlavimo ekipažas buvo pašalintas iš varžybų.

Latvijos ralio čempionate varžėsi dar vienas lietuviškas ekipažas – Egidijus Valeiša ir Povilas Reisas. Tautiečiai iškovojo keturioliktą vietą LRČ septintame etape.

Latvijos ralio čempionato septintąjį etapą, kurio įskaita buvo vedama antrąją ERC ralio dieną, laimėjo tas pats Ralfs Sirmacis.

Už jo 24,6 sek. atsilikęs finišavo jaunasis Suomijos ralio talentas penkiolikmetis Kalle Rovanpera. Trečioje LRČ septintojo etapo absoliučios įskaitos vietoje atsidūrė M.Svilis.

Antrąją dieną iš lenktynių pasitraukė dar keletas duetų. „Ford Fiesta R5” pilotavęs greitas lenkas Lukasz Habaj tryliktame greičio ruože nusilaužė ratą.

Beveik ten pat avariją patyrė ir jo tautietis, iki tol stabiliai lenktyniavęs Wojciech Chuchala.

Vienuoliktame greičio ruože technika pavedė ir Lietuvoje dažnai matomą Janio Vorobjovo ir Andrio Malnieko duetą. Jų „Mitsubishi Lancer EVO“ bolidui neatlaikė variklis.