Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 31d. 13:00 , Atnaujinta: 2019 rugpjūčio 31d. 22:47

Europos Le Mano serija Silverstone: Gusto Grinbergo komandą persekiojo nesėkmės

Gustas Grinbergas Europos Le Mano serijos lenktynėse Silverstone trasoje
Gustas Grinbergas Europos Le Mano serijos lenktynėse Silverstone trasoje

Šeštadienį startavo Europos Le Mano čempionato (ELMS) 4 valandų lenktynės Didžiojoje Britanijoje. Organizatoriai tikėjosi sulaukti bent 50 000 žiūrovų, tarp kurių buvo nemažai lietuvių, palaikiusių šešiolikmetį vilnietį Gustą Grinbergą.

Papildyta. Kvalifikacijoje „Oregon Team“ užėmė trečiąją vietą. Tai – geras rezultatas, tačiau pasinaudoti šia pozicija Gustas Grinbergas nespėjo. Jis nespėjo net startuoti, nes 90-ąją lenktynių minutę subyrėjo alyvos siurblys ir variklis.

ELMS kvalifikacija prasidėjo šeštadienį 13.10 val. Lietuvos laiku, o lenktynių startas duotas 16.30 val.

Rezultatus ir tiesioginę transliaciją galima stebėti čia:

VIDEO: LIVE - 4 Hours of Silverstone 2019 - Qualifying Sessions
VIDEO: LIVE - 4 Hours of Silverstone 2019 - RACE

Su „Oregon team“ komandos draugais Damiano Fioravanti ir Lorenzo Bontempelli lietuvis sieks pirmosios pergalės sezone. Kad tai įmanoma, lenktynininkai pademonstravo treniruočių metu.

1DX_0209Gustas Grinbergas Europos Le Mano serijos lenktynėse Silverstone trasoje
1DX_0209Gustas Grinbergas Europos Le Mano serijos lenktynėse Silverstone trasoje

Daug žadančios treniruotės

Pirmoji treniruotė visoms komandoms baigėsi vos prasidėjusi. Greičiausioje trasos dalyje „Carlin Dallara“ rėžėsi į atitvarus taip, kad pilotui lūžo trys šonkauliai, automobilis nebepataisomas, o atitvarų remontas užtruko beveik 2 valandas. Treniruotė taip ir nebuvo atnaujinta, o tai reiškė, kad daugybė lenktynininkų net neišvažiavo į trasą. Todėl lenktynių teisėjai pakeitė tvarkaraštį ir antroji treniruočių sesija vietoj pusantros, vyko dvi valandas.

G.Grinbergas pirmasis iš komandos narių pradėjo antrąją treniruotę ir iškart pademonstravo puikų tempą. Niekuomet iki šiol nevažiavęs Silverstone, jis jau šeštame rate pakilo į trečią rezultatų lentelės poziciją. Vėliau komanda ieškojo geriausių automobilio nustatymų važiuojant su pilnu kuro baku, bet ir tuomet sugebėjo rodyti konkurencingus rato įveikimo laikus. Kaip jau įprasta šį sezoną, Gustas buvo greičiausias FIA „bronzinės“ kategorijos lenktynininkas.

„Silverstonas įspūdingas. Jei lyginti su Paul Ricard, Monza ir Barselona, tai čia tikrai įdomiausia trasa. O sunkiausias yra Maggots – Becketts posūkių kompleksas. Keturių posūkių kombinacijoje įvažiavimo greitis yra apie 200 km/val., išvažiavimo apie 140 km/val. Po jų seka Hangar tiesioji, kurios pabaigoje pasiekiame apie 260 km/val.

Gustas Grinbergas Europos Le Mano serijos lenktynėse Silverstone trasoje
Gustas Grinbergas Europos Le Mano serijos lenktynėse Silverstone trasoje

Varžybos tikrai bus įdomios, nes jei Monzoje ir Barselonoje lenkimams tinkamos vietos yra 4, tai čia net 6. Nors treniruočių norėjosi šiek tiek daugiau, bet esu tikras, kad labai gerai pasiruošėme lenktynėms“, – penktadienio vakarą sakė Gustas.

Kartu su ELMS Silverstone vyksta ir Pasaulio ištvernės lenktynių čempionatas (WEC), todėl tai puiki proga į save atkreipti didžiausių autosporto pasaulio autoritetų dėmesį. G.Grinbergas susitiko ir apie ateitį lenktynėse kalbėjo su Ferrari GT programos direktoriumi Antonello Coletta ir gamyklinės komandos AF Corse savininku Amato Ferrari, buvusiu F1 lenktynininku ir 6 kartus Le Mans 24 valandu lenktynių nugalėtoju Olivier Beretta, ir Ferrari lenktynininku bei 2019 metų Le Mans 24 valandų nugalėtoju Alessandro Pier Guidi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas