Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 14d. 09:04

Fernando Alonso: „Formulėje-1“ negali būti vietos baimei

Fernando Alonso
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Fernando Alonso

Prieš Belgijos GP „Ferrari“ komandos spaudos tarnyba leido sirgaliams pabendrauti su jų pilotu Fernandu Alonso. Jame ispanas kalbėjo apie kovinį charakterį, baimę, pergales ir apie savo tėvą, kuris visada jį palaiko.

–    Kai galvojate apie savo darbą, koks žodis pirmiausiai jums ateina į galvą?

–    Kova.

–    Kodėl?

–  Mano charakterio dalis, mano DNR – tai nuolat kovoti ir žinoti, kad visuomet yra šansas. Kai viskas sekasi neblogai, aš stengiuosi pasiekti dar daugiau, o kai iškyla problemų, stengiuosi jas išspręsti. Tai liečia ne vien „Formulę-1“ – ir įprastiniame gyvenime dažnai reikia kovoti.

–    Ar yra žmogus, kuriam jūs dėkingas už pasiektus rezultatus?

Mano tėvas padeda nuo tų laikų, kai aš debiutavau kartingo varžybose, vėliau – įvairiose formulėse. Jis yra visada su manimi

–    Kai jūs stengiatės padaryti karjerą „Formulėje-1“, jums padeda daug žmonių. Bet tarp jų yra vienas, kuris nuolat mane palaikė – mano tėvas. Man jis padeda nuo tų laikų, kai aš debiutavau kartingo varžybose, vėliau – įvairiose formulėse. Jis yra visada su manimi, nors pastaruoju metu ir neatvažiuoja į visas lenktynes, bet jis visada šalia – kai aš dirbu ir kai aš poilsiauju. Aš galiu pasikliauti juo bet kuriuo atveju. Aš jam nuolat skambinu ir 99,9 proc. atvejų jis būna teisus. Aš visada jo klausausi.

–    Koks momentas jūsų lenktynininko karjeroje buvo pats sunkiausias?

–    Aš turėjau labai įvairių periodų. Žinoma, jei patenki į avariją ar padarai labai grubias ir juokingas klaidas, norisi dingti visiems iš akiračio ir niekam savaitę nesirodyti. Beje, tai yra „Formulės-1“ dalis, panašių dalykų yra ir kitose sporto šakose, kurios yra nušviečiamos pasaulio sirgaliams. Pilotas turi mokėti su tuo tvarkytis ir apie tai negalvoti.

–    Užsiminėte apie avarijas. Kaip jūs tvarkotės su baime?

–    „Formulėje-1“ negali būti vietos baimei. Visada reikia pasitikėti savo bolidu, tikėti komandos darbu ir „gerbti greitį“. O bijoti nereikia. Žinoma, būna diskomforto, ypač lietingomis dienomis ir kuomet labai blogas matomumas, bet tai nėra baimė. Norisi mažiau vandens, kad būtų galima greičiau važiuoti, be tai nėra baimė, tai paprasčiausias diskomfortas. Galų gale – juk bolidas yra piloto darbo vieta.

Pergalės visada motyvuoja. Kai viskas sekasi gerai ir kai pavyksta laimėti lenktynes, tai visą kitą savaitę esate geros nuotaikos ir norite vėl pasiekti pergalę

–    Kaip jus veikia pergalės? Ar jos leidžia kiek nors atsipalaiduoti? Ar motyvuoja siekti dar aukštesnių rezultatų?

–    Pergalės visada motyvuoja. Kai viskas sekasi gerai ir kai pavyksta laimėti lenktynes, tai visą kitą savaitę esate geros nuotaikos ir norite vėl pasiekti pergalę, jūs daugiau bendraujate su komanda, daugiau tariatės su inžinieriais, jūs turite daugiau naujų idėjų ir jos būna labiau racionalios. Pilotas tuomet daugiau treniruojasi, kadangi nori pakartoti savo sėkmę ir patirti tokias pat emocijas. Kiekviena pergalė yra labai svarbi, ji pakrauna pilotą papildoma energija.

F-1.LT

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas