TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

FIA pakoregavo „Formulės-1“ taisykles

Bruno Senna
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Bruno Senna
Šaltinis: F-1.LT
0
A A

Šiandien posėdžiavusi Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) Pasaulio autosporto taryba (WMSC) nežymiai pakoregavo 2012 m. „Formulės-1“ čempionato taisykles.

Funkcionieriai pakoregavo ir Techninį, ir Sportinį lenktynių reglamentą, griežčiau apibrėždami išmetimo sistemas, bandymus prieš sezoną ir jo metu, saugos automobilio fazės procedūras, pozicijos gynybą nuo lenkiančiojo ir kitas sritis.

Techninio reglamento pakeitimai

Anksčiau tik technine direktyva apibrėžti standartinio elektronikos kontrolės įtaiso (ECU) nustatymai dabar įtraukti į Techninį reglamentą.

Išmetamųjų vamzdžių pozicija nuo šiol bus griežtai reglamentuota, kad išmetamųjų dujų įtaka bolido aerodinamikai būtų kiek įmanoma mažesnė.

Nuo šiol privalomas geresnis bolide esančių jungiklių, skirtų pagalbiniam trasos personalui, žymėjimas.

Bolido šonuose esančios smūgio sugėrimo struktūros nuo šiol bus bandomos taikant tolesnį į viršų nukreiptą nustūmimo testą.

Sportinio reglamento pakeitimai

Priešsezoniniuose bandymuose nebebus galima naudoti avarijos testų dar neįveikusių bolidų.

Maksimalus lenktynių laikas bus apribotas iki 4 valandų, taip užtikrinant, kad sustabdytos varžybos nesitęstų iki 8 valandų.

Saugos automobilio fazės metu ratu prieš tai aplenkti lenktynininkai galės susigrąžinti ratą aplenkdami varžovus ir užsiimdami savo pozicijas rikiuotės gale, taip užtikrinant, kad lėtesni bolidai netrukdys lyderių pakartotino starto metu.

Techninio aptarnavimo zonoje lenktynių sustabdymo metu stovėjusiems bolidams bus leidžiama stoti į pakartotino starto rikiuotę, užimant sustabdymo metu turėtas pozicijas.

Lenktynininkams nebus leidžiama palikti važiuojamosios trasos dalies be pateisinamų priežasčių, pavyzdžiui, nukertant posūkį apšilimo ar grįžimo į boksus ratų metu kvalifikacijoje, taip taupant laiką ir degalus.

Poziciją ginantiems lenktynininkams nebebus leidžiama grįžti į lenktyninę trajektorija iš jos prieš tai pasitraukus gynybiniais sumetimais.

Sezono metu bus leidžiami vienas trijų dienų trukmės bandymas.

Visi neapeliuojami teisėjų sprendimai nuo šiol reglamente bus pateikti viename sąraše.

Pirmąją lenktynių savaitgalio dieną sportininkas galės naudoti visus gautus padangų komplektus, iki šiol buvo leidžiama tik tris.

F-1.LT
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas