Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 30d. 09:34

FIA vadovai domėjosi automobilininkų sąjungos veikla

Lietuvoje lankėsi FIA pirmojo regiono vadovai J. Bangsgardas ir W. Krausas
A.Brazaičio nuotr. / Lietuvoje lankėsi FIA pirmojo regiono vadovai J. Bangsgardas ir W. Krausas

Pirmadienio popietę su darbo vizitu į Lietuvą atvyko Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) pirmojo regiono vadovai - prezidentas Werneris Krausas ir generalinis direktorius Jacobas Bangsgardas.

Svečiai apsilankė Lietuvos automobilininkų sąjungoje (LAS), kur susitiko su jos prezidentu Rimvydu Anusausku, sąjungos direktoriumi Kęstučiu Kesteniu ir prezidiumo nariais.

LAS vadovas R. Anusauskas svečius iš FIA supažindino su automobilininkų sąjungos struktūra, veiklos barais plėtojant Lietuvos automobilių sportą bei įvairių būdų ir priemonių paieška sprendžiant saugaus eismo problemas.

LAS ir atskirų jos klubų vadovai pokalbyje su svečiais domėjosi saugaus eismo propagavimu ne tik FIA rengiamose automobilių sporto varžybose, bet ir sektina kitų šalių patirtimi sprendžiant opius eismo saugumo klausimus.   

Dabar LAS turi sau pavaldžių klubų tinklą visoje Lietuvoje. 18-oje miestų veikia 22 LAS klubai, iš kurių daugelis turi ir vairuotojų rengimo mokyklas.

„Turėdami tokį tinklą, esame pajėgūs vykdyti eismo dalyvių edukacijos projektus ne tik vaikų darželiuose, bendro lavinimo ar vairavimo mokyklose, - sakė R. Anusauskas. – Tačiau problemų dar daug. Būtina daugiau ne tik mūsų, bet ir visuomenės dėmesio bei pastangų skirti jaunų vairuotojų, kurių „nuopelnai“ eismo nelaimių suvestinėse labai dideli, įgūdžių ugdymo bei tolesnio tobulinimosi klausimams, atgaivinti dviratininkų mokymo sistemą, operatyviau spręsti dar daugelį kitų labai svarbių problemų.“

FIA pirmojo regiono prezidentas W. Krausas ir generalinis direktorius J. Bangsgardas teigiamai įvertino LAS indėlį į tarptautinės organizacijos kuruojamų varžybų rengimą bei pastangas gerinant eismo saugumą šalyje. Svečius sudomino akcija „Apsaugok vaiką nuo pavojų kelyje“, kurią LAS rengia kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, vykdoma kampanija „Saugus automobilis“, šeštą sezoną paeiliui rengiamos LAS taurės ralio varžybos ir kitos priemonės. 

„Puiku, kad jūs žinote problemas ir drąsiai jas keliate ieškodami naujų, netradicinių būdų spręsti visiems mums rūpimus klausimus, - kalbėjo FIA pirmojo regiono prezidentas W. Krausas. – Džiaugiuosi susitikęs su LAS vadovais, nuo kurių nemenka dalimi priklauso ne tik sportinių varžybų sėkmė, bet ir saugumas keliuose. Ši problema dar labai aktuali ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų šalių, nes išsaugota kad ir viena gyvybė verta didžiausių pastangų bei investicijų.“

Rytoj svečiai iš FIA lankysis LITEXPO rūmuose įsikūrusiame Stasio Brundzos antikvarinių automobilių ir techninių sporto šakų šlovės muziejuje, o priešpiet juos priims Susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas