Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 20d. 15:33

Finišavo Lietuvos kartingo federacijos organizuotos „Žiemos Taurės“ varžybos

Lietuvos kartingo taurės paskutinis etapas
Organizatorių nuotr. / Lietuvos kartingo taurės paskutinis etapas

Sekmadienį, vasario 19 d., finišavo Lietuvos kartingo federacijos organizuota 2011-2012 m. „Žiemos Taurės“ varžybų serija.

Kaip ir kasmet, šių varžybų serijoje lenktynės vyko keturiose kartų klasėse. Šiemet paskutinysis penktasis šių tradicinių varžybų etapas vyko atnaujintame Plytinės kartodrome, Vilniuje.

Organizatorių nuotr./Lietuvos kartingo taurės paskutinis etapas
Organizatorių nuotr./Lietuvos kartingo taurės paskutinis etapas

Paskutiniajame etape varžybos iš anksto žadėjo intrigą. Nei vienoje iš keturių klasių nebuvo aiškaus pretendento tapti „Žiemos Taurės“ nugalėtoju. Todėl lenktynės pritraukė rekordinį dalyvių skaičių, o gausiai susirinkusiems žiūrovams ir kartingo fanams padovanojo daug adrenalino ir gerų emocijų.

Trys lenktynininkai, važiuojantys HONDA klasėje su varikliais, kurių darbinis tūris 160 kubinių centimetrų, pretendavo tapti šių metų „Žiemos Taurės“ nugalėtojais. „Šalčiausius“ nervus įnirtingoje kovoje išlaikęs, pergalę šventė Kristupas Žukauskas iš „Artkart“ komandos, antroje vietoje liko Julius Gudelis, aplenkęs komandos draugą Marių Povilaitį. Pastarieji lenktynininkai atstovavo Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centrą (LMITKC). Tačiau pergalė etape negarantavo 2011-2012 m. „Žiemos Taurės“ nugalėtojo titulo. Juo tapo Julius Gudelis, antroje vietoje liko Kristupas Žukauskas, o trečioje – Marius Povilaitis.

Intrigos netruko ir RAKET 85 klasėje, kurioje lenktynininkų amžius yra 8 – 14 metų, o lenktyniaujama Raket varikliais, kurių galingumas 8,5 kW. Jaunieji lenktynininkai atkakliai kovodami padovanojo savo sirgaliams nuostabių lenktynių akimirkų. Ir nors penktojo etapo nugalėtoju tapo Justas Jonušis iš „Promo karto“ komandos, 2011-2012 m. „Žiemos Taurės“ lenktynių serijos nugalėtojo vardą iškovojo Lukas Stanevičius (MS Kart). Trečioje vietoje etape ir sezono įskaitoje liko Markas Bukinas iš „Artkart“ komandos.

Vyresnių lenktynininkų klasėje RAKET 120 (variklių galingumas 10 kW), penktojo etapo laimėtoju tapo Mantas Pundys, antoje vietoje liko Almantas Sadauskas, o trečiasis - Martynas Udras. Visi šie sportininkai yra komandos draugai ir atstovauja „Artkart“. Ir nors A. Sadauskas netapo Vilniaus etapo nugalėtoju, tačiau jam atiteko 2011-2012 m. „Žiemos Taurės“ nugalėtojo laurai, antras liko M. Udras, o trečioje vietoje „One Racing“ komandos lenktynininkas Karolis Vilkaitis.

Organizatorių nuotr./Lietuvos kartingo taurės paskutinis etapas
Organizatorių nuotr./Lietuvos kartingo taurės paskutinis etapas

Gausiausioje LAISVOJE klasėje, kurioje varžėsi lenktynininkai nuo 12 metų ir nėra apribotas variklių galingumas, savo sugebėjimus lenktyniauti ekstremaliomis sąlygomis rodė daugkartiniai Lietuvos bei Pabaltijo čempionai, 1000 km lenktynių dalyviai. Iš viso 17 sportininkų. Pirmąją vietą bekompromisėje kovoje iškovojo puikiai startavęs M. Pundys, antroje vietoje liko A. Sadauskas (abu „Artkart“), na, o trečioje liko Marijus Jašinskas iš „MS Kart“ komandos. Ir nors etape M. Jašinskas liko trečioje vietoje, tai nesutrukdė jam tapti žiemos sezono nugalėtoju bei vienu tašku galutinėje įskaitoje aplenkti M. Pundį ir trečioje vietoje likusį A. Sadauską

Komandinėje įskaitoje šiųmetinėje „Žiemos Taurėje“ trečioje pozicijoje liko Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro komanda surinkusi 131 tašką, antri – „MS Kart“ komandos lenktynininkai su 192 taškais, o nugalėtojų laurai atiteko, beje pirmą kartą šių varžybų istorijoje, „Artkart“ komandos lenktynininkams savo kraityje sukaupusiems 298 taškus.

Temos: 1 Kartingas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas