15min be reklamos
2023 02 07, 11:50

„Ford“ grįžta į „Formulę 1“: kodėl „Red Bull“ pasirinko šį gamintoją, o ne „Porsche“?

Vos tik paaiškėjo, kad „Red Bull racing“ nepavyko susitarti su ambicijų nestokojusia „Porsche“, pasklido informacija apie pradėtas derybas su „Ford“. Praėjusią savaitę paskelbta, kad derybos buvo sėkmingos.
Oracle Red Bull bendradarbiaus su FORD, Maxas Verstappenas
Oracle Red Bull bendradarbiaus su FORD, Maxas Verstappenas

Tad nuo 2026 m. ant „Red Bull“ bolidų puikuosis ir mėlynas „Ford“ simbolis.

Pasak analitikų, „Ford“ susitarimas su „Red Bull“ nėra revoliucinis ar labai įspūdingas (jei lygintume su dabartine partnere „Honda“). O juo labiau „Porsche“ pasiūlymais.

Pasak „Red Bull“ vadovo Christiano Hornerio, kompanja ilgai derėjosi su „Porsche“ ir pokalbiai buvo tikrai rimti. Tačiau „Red Bull“ nepatiko „Porsche“ noras įsigyti ir kompanijos akcijų bei vadovauti techninei verslo pusei. Tuo tarpu „Ford“ apetitas buvo gerokai mažesnis, dėl komercinių dalykų pavyko susitarti gana greitai.

„Ford“ grįžta pirmą kartą po 2004 m.

Po daugiau nei dviejų dešimtmečių pertraukos „Ford“ grįžta į „Formulę 1“. Garsus amerikiečių automobilių gamintojas sudarys ilgalaikę strateginę techninę partnerystę su „Red Bull Powertrains“ – bendromis pastangomis bus kuriama naujos kartos hibridinė jėgos sistema, kuri bus naudojama 2026 m. „Formulės 1“ sezoną ir vėlesnėse varžybose.

„Red Bull Ford Powertrains“ tieks galios sistemas tiek „Oracle Red Bull Racing“, tiek „Scuderia AlphaTauri“ komandoms nuo 2026 iki 2030 m.

„Tai yra naujo, jaudinančio „Ford“ automobilių sporto istorijos skyriaus pradžia. Jo ištakos siekia dar tuos laikus, kai lenktynėse triumfavo mano prosenelis. Ši pergalė įkvėpė įkurti mūsų įmonę, – emocijų neslėpė Billas Fordas, vykdomasis bendrovės vadovas. – „Ford“ kartu su pasaulio čempionais „Oracle Red Bull Racing“ grįžta į sporto Olimpą. Į vienas populiariausių varžybų pasaulyje atsinešame ilgametes inovacijų, tvarumo ir elektrifikavimo tradicijas.“

Pradės ruoštis dar šiemet

Jau nuo 2023 m. „Ford“ ir „Red Bull Powertrains“ kurs jėgos sistemą, atitinkančią naujus techninius reglamentus, įskaitant 350 kW galios elektros motorą ir naują vidaus degimo variklį, varomą visiškai tvariais degalais. Ši sistema turės būti paruošta 2026 m. sezonui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie Gazas