Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 13d. 16:13 , Atnaujinta: 2020 rugsėjo 13d. 18:35

„Formulė 1“ Toskanoje: avaringose lenktynėse nugalėjo L.Hamiltonas, pirmą kartą ant podiumo lipo A.Albonas

Avarija „Formulės 1“ lenktynių Toskanoje pradžioje
„Scanpix“ nuotr. / Avarija „Formulės 1“ lenktynių Toskanoje pradžioje

Devintosios šių metų „Formulės 1“ lenktynės vyko Italijoje, Toskanoje. Karščio čia tikrai netrūko. Nors po kvalifikacijos ne vienas lenktynininkas pabrėžė vėjo įtaką lenktynėms, šiandien jis čia buvo beveik nejuntamas. Visus varžovus nubloškė Lewisas Hamiltonas, kuris lyderio pozicijos neužleido nė sekundei. Antrasis finišo liniją kirto Valtteri Bottas. Trečias – Alexanderis Albonas – tai pirmasis jo finišas ant podiumo.

Nors pandemija ir pristabdė bei sujaukė lenktynininkų planus, tačiau stipriausieji vis siekė įrodyti, kad titulas gali būti jų. Ir šis savaitgalis Italijoje buvo karštas.

Šeštąjį kartą šį sezoną lenktynes laimėjo L.Hamiltonas. O karjeros finišą pasiekė A.Albonas – jam tai pirmasis podiumas karjeroje.

Pirmoje lenktynių pusėje iš kovos pasitraukė aštuoni lenktynininkai, tarp jų ir Maxas Verstappenas, kuris susidūrė su techninėmis problemomis ir iškrito dar pirmame rate. Kovas baigė ir Pierre'as Gasly, Carlosas Sainzas, Lance'as Strollas, Estebanas Oconas, Nicholas Latifi, Antonio Giovanazzi ir Kevinas Magnusennas.

Šį savaitgalį netrūko ir incidentų, dėl kurių šiose lenktynėse startas buvo skelbiamas net tris kartus. Lenktynės šioje trasoje vyko pirmą kartą, tačiau, panašu, kad tikrai ne paskutinį.

Finišas

Pirmoje vietoje šį sezoną septintą kartą finišuoja L.Hamiltonas („Mercedes“). Antroje vietoje – V.Bottas („Mercedes“). Trečias – A.Albonas („Red Bull Racing“).

51/59

Į trečią vietą pirmą kartą šiandien pakyla Alexanderis Albonas („Red Bull Racing“).

49/59

Trečiasis startas buvo sėkmingas V.Bottui, jam kol kas priklauso greičiausiai įveikto rato laikas.

47/59

V.Bottą iš antrosios vietos išstuma D.Ricciardo.

46/59

Lenktynės tęsiasi! Pirmasis ir toliau lieka L.Hamiltonas. Antroje vietoje – V.Bottas. Trečioje – D.Ricciardo.

Lenktynes tęsia 12 vairuotojų. Lieka 13 ratų.

Automobiliai išriedės į trasą 17:12 val.

Lenktynės stabdomos antrą kartą!

Iš L.Strollo automobilio kyla dūmai. Panašu, kad automobilio nepavyks išvežti taip greit, kaip buvo galima tikėtis.

44/59

Lance'as Strollas („Racing Point“) išlekia iš trasos. Panašu, kad vairuotojui nieko neatsitiko, tačiau jau mažai tikėtina, kad jis sugrįš į kovą.

Į trasą išvažiuoja saugos automobilis.

38/59

Po padangų keitimo prarastą laiką susigrąžina V.Bottas ir pakyla į antrą vietą. Trečias – D.Ricciardo.

35/59

Į trečiąją vietą pakyla Daniel Ricciardo („Renault“).

31/59

Pirmoje vietoje toliau užtikrintai skrieja L.Hamiltonas. Į antrąją pakyla Alexanderis Albonas („Red Bull Racing“). Trečioje – V.Bottas.

19/59

Į trečią vietą pakyla Lance'as Strollas („Racing Point“).

10/59

Lenktynininkams startavus iš naujo, pirmąją vietą ir toliau užima L.Hamiltonas. Antrasis – V.Bottas. Trečiasis – Ch.Leclercas.

9/59

Lenktynės atnaujinamos!

Iš kovos pasitraukia ir Estebanas Oconas („Renault“). Pranešama, kad pradėjo kaisti bolido stabdžiai, priežastis – nežinoma.

Iš lenktynių pasitraukė jau šeši skirtingų komandų lenktynininkai: M.Verstappenas, N.Latifi, K.Magnussenas, S.Giovanazzi, C.Sainzas bei Pierre'as Gasly.

Kovoje lieka 13 bolidų.

Lenktynės bus atnaujintos 16:55 val.!

M.Verstappenas teigia, kad turėjo problemų su varikliu. Net ir susidūrimas pradžioje, jo teigimu, neturėjo įtakos pasitraukimui, nes tokiu automobiliu lenktyniauti būtų neįmanoma.

8/59

Raudona vėliava. Lenktynės stabdomos! Tokį patį reginį teko matyti ir praėjusio savaitgalio lenktynėse. Pirmą kartą nuo 2011 metų, kuomet dvejose lenktynėse iš eilės buvo iškeltos raudonos vėliavos.

Paaiškėjo, kad įsivėlė ir Nicholas Latifi („Williams“). Vyksta tyrimas.

7/59

Dar vienas susidūrimas. C.Sainzo, A.Giovinazzi („Alfa Romeo Racing“) ir K.Magnusseno („Haas F1 Team“) automobiliai pabiro po trasą. Išvažiavo saugos automobilis.

3/59

Kaip aiškėja, M.Verstappeno automobilis visgi susidūrė sunkumais, panašu, kad jam pradėjo trūkti galios, todėl jis taip slydo iš trasos ir iš lenktynių.

Šuo metu pirmoje vietoje laikosi V.Bottas. Antroje – L.Hamiltonas, trečioje – Charles Leclercas („Ferrari“).

1/59

Startas. Alinantis, beveik 45 laipsnių, karštis trasoje nepalengvins kovos nė vienam lenktynininkui.

Šiandien jiems teks įveikti 59 ratus. O „Ferrari“ komandai tai jau 1000-osios „Formulės 1“ lenktynės.

Tiesa, dar prieš startą M.Verstappeno automobilis buvo gausiai apsuptas mechanikų, tačiau, panašu, kad viską pavyko sutvarkyti. Devintosios sezono lenktynės prasideda!

Tačiau netrukus paaiškėja, kad M.Verstappenui ir šios lenktynės prasideda nesėkmingai. Automobilis apsisuka trasoje ir lenktynininkas lipa iš automobilio. Lenktynės jam jau baigtos.

Po L.Hamiltono, antras, startuoja Pierre'as Gasly („AlphaTauri“). Trečias – Maxas Verstappenas („Red Bull Racing“).

Kol kas šio sezono pirmoje vietoje bendroje įskaitoje patogiai įsitaisęs L.Hamiltonas su 164 taškais. Valtteri Bottas („Mercedes“) antroje, turintis 117 taškų. Nuo jo 7 taškais atsilieka M.Verstappenas.

Mugello trasa

Mugello trasa, esanti netoli Florencijos, buvo įrengta 1974 m. Ją 1988 m. nupirko „Ferrari“ kompanija, ir, pakeitusi trasos dangą bei sutvarkiusi infrastruktūrą, įrengė „Ferrari“ bolidų bei automobilių bandymų trasą. Vėliau trasoje automobilius pradėjo bandyti ir kiti automobilių gamintojai.

Trasa pasižymi greitais ir aštriais posūkiais. Jos horizontalusis aukštis visos distancijos metu kelis kartus kinta.

O „Formulės 1“ bolidai čia lenktyniauja pirmą kartą.

Lenktynės Monzoje

Praėjusį savaitgalį vykusi „Formulė 1“ nepašykštėjo siurprizų ir įvykių gausos.

Taip pat Itelijoje, Monzos trasoje vykusiose varžybose triumfavo P.Gasly. „Ferrari“ komanda iškrito, o „Mercedes“ liko be podiumo.

Antrą vietą užėmė Carlosas Sainzas. Trečią – Lance'as Strollas iš „Racing Point“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas