„Formulės-1“ lenktynėse Vokietijoje – dvigubas „Ferrari“ triumfas (nuotraukos, statistika)

„Formulės-1“ pasaulio čempionato vienuoliktąjį etapą – Vokietijos „Grand Prix“ lenktynes – sekmadienį laimėjo „Ferrari“ pilotai Fernando Alonso ir Felipe Massa. Trečias liko gimtinėje važiavęs „Red Bull“ pilotas Sebastianas Vettelis.
Pirmosios dvi vietos Vokietijoje atiteko „Ferrari“ pilotams
Pirmosios dvi vietos Vokietijoje atiteko „Ferrari“ pilotams. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dvigubas triumfas Vokietijoje „Ferrari“ komandai – tarsi atpildas už visas kančias prieš dvi savaites, kai abu raudonųjų bolidai Didžiosios Britanijos „Grand Prix“ liko be taškų ir prasčiausiai pasirodė šį sezoną. Atrodo, F.Alonso žodžiai, kad „Ferrari“ dar parodys, ką gali, nebuvo tušti.

F.Alonso šį sezoną iškovojo antrą pergalę ir 23-ią per visą karjerą. Nugalėtojas 306,458 km distanciją įveikė per 1 valandą 27 minutes 38,864 sekundės. F.Massa nuo jo atsiliko 4,196 sekundės. Lenktynių lyderio poziciją komandos draugui jis užleido 49-ame rate.

Kvalifikacijos nugalėtojas „Red Bull“ pilotas Sebastianas Vettelis jau lenktynių Hokenhaime pradžioje po nesėkmingo manevro užleido pirmą poziciją „Ferrari“ lenktynininkams ir galiausiai finišo liniją kirto trečias.

„Žinoma, buvo rizikinga, nes vienu metu su Felipe važiavome gana arti vienos kito. Tačiau galiausiai tai puikus rezultatas komandai – dvi pirmosios vietos, – po finišo kalbėjo F.Alonso. – Šios lenktynės – puiki žinia mums. Galime būti konkurencingi ir agresyvesni. Esame laimingi, bet tai tik pirmas žingsnis pergalės link. Turime išlikti susikaupę.“

F.Massa nebuvo nusiteikęs aiškinti, kodėl staiga tapo lėtesnis ir neakivaizdžiai užleido lyderio poziciją F.Alonso. Brazilas mieliau kalbėjo apie komandinį darbą: „Startas buvo fantastiškas ir lenktynės vykusios. Dirbu komandai ir tai svarbiausia. Bolidas greitėja su kiekvienu etapu. Kaip komanda, pasiekėme viską, ką galėjome šiose lenktynėse.“

S.Vettelis labai nesikrimto, kad prarado pirmą poziciją. „Paprastai mums startas sekasi. Nesu tikras, kas atsitiko. Praleidau momentą, tik pamačiau, kaip mane lenkia Felipe, o paskui – ir Alonso. Didžiąją lenktynių dalį kova buvo kieta. Galime didžiuotis trečia vieta. Džiaugiuosi, kad esu ant prizininkų pakylos tėvynėje“, – sakė vokietis.

Bendrojoje įskaitoje tebepirmauja „McLaren“ ekipos lenktynininkai Lewisas Hamiltonas (157 taškai) ir Jensonas Buttonas (143). Jiems ant kulnų lipa po 136 taškus surinkęs „Red Bull“ tandemas Markas Webberis ir Sebastianas Vettelis. Vokietijos „Grand Prix“ nugalėtojas F.Alonso su 123 taškais – penktas.