„Formulės-1“ sezonas Abu Dabyje užbaigtas Nico Rosbergo pergale

2015 m. „Formulės-1“ čempionatas Abu Dabyje baigėsi trečia iš eilės „Mercedes“ komandos atstovo Nico Rosbergo pergale. Vokietis lenktynėse pirmavo nuo pat starto ir iškovojo 14-ąją pergalę karjeroje.
Nico Rosbergas triumfavo Abu Dabyje
Nico Rosbergas triumfavo Abu Dabyje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Antras finišo liniją kirto kitas „Mercedes“ ekipos pilotas Lewisas Hamiltonas. Anksčiau laiko užsitikrinęs čempiono vardą britas pelnė 17-ąjį podiumą šį sezoną. Iš viso 30-metis sportininkas šiemet nugalėjo dešimt kartų.

Tai viena pergale mažiau nei praėjusiais metais. Beje, su 43 pergalėmis L.Hamiltonas pakilo į trečiąją visų laikų daugiausia pergalių iškovojusių pilotų sąrašo vietą.

Tuo metu trečiąją vietą „Yas Marina“ trasoje vykusiose lenktynėse pelnė „Ferrari“ komandos atstovas Kimi Raikkonenas.

Ketvirtoji vieta atiteko kitam italų ekipos pilotui Sebastianui Vetteliui. Vokietis pasinaudojo puikia sustojimų techninėje aptarnavimo zonoje taktika ir sugebėjo pakilti net iš 16-osios startinės pozicijos.

Penktąją vietą užėmė visą savaitgalį greitas buvęs Sergio Perezas su „Force India“ bolidu.

Šeštas finišavo Danielis Ricciardo iš „Red Bull“ komandos, septintas – Nico Hulkenbergas („Force India“), aštuntas – Felipe Massa („Williams“).

Devintąją vietą užėmė paskutines savo lenktynes „Lotus“ gretose važiavęs Romainas Grosjeanas. Prancūzas varžybų pabaigoje aplenkė Danjilą Kviatą iš „Red Bull“, likusį dešimtoje pozicijoje.