15min be reklamos
2022 11 20, 19:52

„Formulės 1“ sezono finišas: S.Vettelio atsisveikinimas ir žvilgsnis į 2023 m.

Štai ir viskas. Paskutinę sezono pergalę iškovojo čempiono titulą šįmet apgynęs Maxas Verstappenas („Red Bull“). Tai buvo jau 15-oji pergalė šiais metais, olandas nugalėjo 68 proc. sezono „Grand Prix“!
Sebastianas Vettelis atsisveikino su Formule 1
Sebastianas Vettelis atsisveikino su Formule 1 / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Kovoje dėl antros vietos – tiek lenktynėse, tiek visame sezone – geriausiai pasirodė Charles'as Leclercas („Ferrari“), už savęs palikęs Sergio Perezą („Red Bull“).

Nykščiai aukštyn

  • Stipri Sebastiano Vettelio („Aston Martin“) kvalifikacija.
  • Nemažai kovų ir veiksmo visų lenktynių metu.

Nykščiai žemyn

  • Fernando Alonso „Alpine“ automobilio (ne)patikimumas – jau 6-as pasitraukimas iš lenktynių šiame sezone, t.y. nefinišuota 27 proc. jų!
  • Netikėtas Lewiso Hamiltono pasitraukimas iš lenktynių dėl „Mercedes“ bolido gedimo.
  • Apmaudu, kad S.Vetteliui pritrūko kelių posūkių aplenkti Danielį Ricciardo („McLaren“) – to papildomo taško pakaktų „Aston Martin“ ekipai kovoje su „Alfa Romeo“, jo vertė ekipai – apie 12 mln. JAV dolerių prizinių pinigų kitam sezonui.

Danke, Seb!

Galima mėgti arba ne Sebastianą Vettelį už jo pergales, titulus, avarijas, pasikarščiavimus, tačiau vienas faktas lieka nenuginčijamas – jis yra be galo išsilavinęs, žingeidus ir inteligentiškas žmogus, galvojantis ne tik apie tai, kaip sukiojasi vairas.

Po šio sekmadienio jo gyvenime atsiveria naujas skirsnis, tikėkimės, ne ką mažiau įdomus, nei ligšiolinis.

Af1.live nuotr./Sebastiano Vettelio šalmai
Af1.live nuotr./Sebastiano Vettelio šalmai

Atsisveikindami su Sebu kolegos-pilotai prisiminė jo karjerą, kovas ir momentus su juo bei palinkėjo geros kloties ateityje:

VIDEO: Danke Seb: Drivers Say Farewell To Sebastian Vettel

Pats irgi prisiminiau, kad senais laikais esu parašęs keletą postų apie F-1 pilotų šalmus, vienas jų buvo skirtas kaip tik Vetteliui – dideliam neįprastų išdažymų gerbėjui.

Beje, šį savaitgalį Fernando Alonso („Alpine“) ir Mickas Schumacheris („Haas“) abu naudojo šalmus, išdažytus Sebastiano spalvomis.

2023 m. „Formulės 1“ pilotai

Pagaliau pasibaigė melodrama dėl Micko Schumacherio likimo – jo vietą „Haas“ komandoje kitąmet užims Nico Hulkenbergas. Hulkui priklauso liūdnas rekordas – jis yra daugiausiai GP dalyvavęs lenktynininkas, niekad nelipęs ant apdovanojimų pakylos.

Af1.live nuotr./2023 m. Formulės 1 pilotai
Af1.live nuotr./2023 m. Formulės 1 pilotai

Oficialiai liko tik viena laisva vieta peletone – „Williams“ ekipoje, tačiau kandidatas jau yra aiškus – amerikietis Loganas Sargeantas, lenktyniaujantis F-2 serijoje. Abu Dabyje jis kaip tik užsitikrino pakankamą taškų kiekį FIA superlicencijai.

Post Scriptum

Įdomumui – kvalifikacinių kovų lentelė, kurioje labiausiai akis rėžia Danielio Ricciardo rezultatas.

Af1.live nuotr./Kvalifikacijų statistika
Af1.live nuotr./Kvalifikacijų statistika

AF1.LIVE
Daugiau įdomybių apie Formulę 1 skaitykite AF1.LIVE.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas