TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gamtos jėga darko Dakarą ir laidoja kaimus: koreguojami ne tik greičio ruožai, bet ir bivakų vietos

nuosliauza-argentinos-keliuose 15min iš Dakaro
nuosliauza-argentinos-keliuose
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Dakaro organizatoriai ir lenktynes įpusėję dalyviai savo kailiu jau pajuto gamtos stiprybę. Dėl lietaus nuplautų kelių teko ne kartą trumpinti ar apskritai atšaukti greičio ruožus. Rūpesčių lenktynių rengėjams pridarė ir pastarosios nakties liūtys. Dėl jų pakoreguota Saltos mieste turėjusi įsikurti sportininkų stovykla – bivakas, o devintasis greičio ruožas iš Saltos į Čilesito miestą apskritai atšauktas.

Nuošliauža palaidojo kaimą

Audrų sukelta masinė nuošliauža įvyko antradienio rytą, apie 10.30 val. kelyje į Saltos bivaką, už 40 kilometrų į šiaurę nuo Chuchujaus miesto. Nuošliauža labiausiai smogė Volkano kaimui. Dakaro organizatorių pranešime teigiama, kad nuošliauža galėjo pareikalauti ir gyventojų aukų.

Kadangi kelias tapo nepravažiuojamas, Dakaro organizatoriai nusprendė dalyvius nukreipti kitais keliais per San Antonijų de los Kobresą. Šia apylanka dalyviai nuvažiuos dviem šimtais kilometrų daugiau, tačiau Saltos bivako vistiek nepasieks laiku, kad galėtų trečiadienį pradėti lenktynes.

Tačiau didesnė technika net ir šiuo keliu pravažiuoti negalės, todėl organizatoriai nusprendė atšaukti devintą greičio ruožą ir trečiadienį skirti lenktynių karavano pergrupavimui į Čilesito miestą. Iš ten startuos dešimtasis greičio ruožas į San Chuaną.

Stop kadras/Nuošliauža kalnuose
Stop kadras/Nuošliauža kalnuose

Tuščias bivakas

Praėjusią naktį ir pusę dienos siautėjusi liūtis nuplovė nemažai kelių, kuriais dalyviai turėjo pasiekti Saltos mieste esantį bivaką.

Nuo greičio ruožo finišo iki Saltos bivako dalyviams reikėjo nuvažiuoti dar maždaug 400 kilometrų, tačiau organizatoriai juos sustabdė anksčiau. Bivaką nuspręsta rengti nedideliame kaimelyje greta degalinės.

Organizatoriai greituoju būdu bando daryti improvizuotą bivaką.

„Patį greičio ruožą irgi reikėjo koreguoti. Nemažai vandens ten buvo. Atrodytų nieko tokio, tačiau po finišo keturių kilometrų aukštyje paaiškėjo, kad vanduo apsėmė ir nuplovė kelius. Organizatoriai greituoju būdu bando daryti improvizuotą bivaką. Jie pranešė, kad šiandien į Saltos bivaką niekas nebeatvyks. Visi yra atkirsti nuo kelio į Saltą. Kas bus rytoj – neaišku.

Galbūt bus atrasta kitų kelių, pavėlintas startas ir pakoreguotas kito greičio ruožo maršrutas. Manau, kad organizatoriams dabar galvos plyšta ir kaista telefonai nuo skambučių ir derinimų, ką daryti toliau“, – sakė „Agrorodeo“ komandos šturmanas Saulius Jurgelėnas.

VIDEO: Saulius Jurgelėnas pasakoja apie gamtos įtaką Dakarui

Pasak Sauliaus Jurgelėno, neteisūs tie, kurie sako, jog tuomet, kai Dakaras vykdavo Afrikoje, nebūdavo atšaukiami greičio ruožai. Ten nenugalima jėga, priversdavusia atšaukti ar koreguoti maršrutus, tapdavo smėlio audros. Dabar, anot šturmano, natūralu, kad lietus ir audros daro savo juodą darbą.

„Gamta yra gamta. Įsivaizduokime, kokio dydžio yra teritorija, kur vyksta varžybos. Tai ne viena ir ne dvi Lietuvos. Planuojant varžybas tokioje teritorijoje tikėtis, kad bus nuolat geras oras, yra sunku.

Ne pati oro temperatūra tai gadina, bet lietus. Esame kalnuotoje vietoje. Čia yra slėnis, viskas tvarkoje, bet kalnuose visą naktį daug lijo. Vanduo nuo kalnų susikaupė ir kažkur prasiveržė. Jis ir nuplovė kelius“, – pasakojo komandos šturmanas.

Vytauto Dranginio (www.dranginis.photo) nuotr./Dakaro starto podiumas
Vytauto Dranginio (www.dranginis.photo) nuotr./Dakaro starto podiumas

„Agrorodeo“ komandos žurnalistams taip pat teko susidurti su šia gamtos jėga. Važiuojant į greičio ruožą, kuriame Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno tandemas vėliau baigė pasirodymą Dakare, kelią pastojo policijos pareigūnas.

Jis nurodė, kad priekyje nuošliauža užpylė kelią ir ten yra įstrigęs vilkikas.

Eismas buvo sustabdytas mažiausiai valandai. Purvu ir akmenimis užpiltą kelią ėmė valyti ekskavatorius, o įstrigusį vilkiką nesėkmingai bandė evakuoti taip pat pas savo ekipažą skubėjęs olandų komandos techninės pagalbos sunkvežimis. Vaizdo įrašą apie tai galite žiūrėti žemiau.

VIDEO: Nuošliauža Argentinos keliuose
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas