Geriausia motokroso tauta pasaulyje ketvirtus metus iš eilės tituluoti prancūzai

Sekmadienį Didžiojoje Britanijoje, Matterley Basin trasoje finišavo 2017-ųjų metų Tautų taurės motokroso varžybos „Motocross of Nations“. Jas laimėjo visą savaitgalį užtikrintai važiavę Prancūzijos motokrosininkai.
Apdovanojimų akimirka
Apdovanojimų akimirka / Tomo Markelevičiaus nuotr.

Link pergalės – stabiliai

Šeštadienį tiesiai į sekmadienio A finalą pateko 19-a greičiausių komandų, sėkmingai pasirodžiusių kvalifikacijoje. Dar viena rinktinė turėjo progą į A finalą patekti laimėjusi B finalą. Tą pavyko padaryti Slovakijos rinktinės nariams. Net trys iš jų B finale papuolė į greičiausiųjų sportininkų penketuką.

Už valandos išmušė A finalų metas. Vienas po kito čia buvo surengti trys važiavimai, kuriuose motokrosininkai varžėsi MXGP, MX2 ir OPEN klasėse.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Finalo akimirka

Pergalę šiose varžybose šventė ir geriausios motokroso tautos pasaulyje vardą iškovojo Pranzūcijos rinktinė, kuriai atstovavo Romain Febvre, Gautier Paulin ir Christophe Charlier.

Komandos nariai vairavo „Yamaha“ ir „Husqvarna“ motociklus. Prancūzai pergalę „Motocross of Nations“ varžybose iškovojo ketvirtą kartą iš eilės, ir penktą kartą šių varžybų istorijoje.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Apdovanojimų akimirka

Arši kova A finale užvirė tarp Nyderlandų ir Didžiosios Britanijos ekipų. Galiausiai suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad vos vienu tašku varžovus aplenkė ir antrąją vietą užėmė Nyderlandų rinktinė.

Ant trečiosios vietos pakylos žengė Didžiosios Britanijos rinktinė. Ketvirti varžybas baigė belgai, penkti – šveicarai. Aukštą aštuntą poziciją iškovojo Estijos rinktinė.

Fiasko patyrė Jungtinių Amerikos Valstijų sportininkai, kurie šiemet finišavo devinti.

Praeityje šios šalies motokrosininkai aukščiausią poziciją yra laimėję jau 22 kartus, o ilgiausia jų triumfo serija truko net 13 metų – nuo 1981-ųjų iki 1993-iųjų.

Lietuviai mato perspektyvas

Šiose varžybose dalyvavo ir Lietuvos rinktinė, sudaryta iš Dovydo Karkos, Arno Milevičiaus ir Domanto Jazdausko.

Vis dėlto išvažiavome ir manau, kad jaunimas gavo labai didelės patirties.

Deja, bet mūsų tautiečiai pasirodymą baigė jau pirmąją varžybų dieną, kai C finale nusileido varžovams ir į sekmadienio važiavimus nebepateko.

„Mes jau žinojome, kad šiemet negalės važiuoti Vytautas Bučas, su kurio pagalba praėjusiais metais mes patekome į A finalą. Armino Jasikonio trauma galutinai sujaukė visus planus. Netgi buvo klausimų, ar išvis važiuoti į Nacijų taurę.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Robertas Benediktavičius

Bet kartu su tėvų, rėmėjų pagalba išvažiuoti pavyko.

Motokroso komisija nutarė, kad jeigu yra žmonių, padedančių rinktinei, reikia vežti jaunimą, rodyti, kas yra aukščiausia klasė.

Vis dėlto išvažiavome ir manau, kad jaunimas gavo labai didelės patirties. Tai yra aukščiausias lygis.

Čia susirenka visų nacionalinių čempionatų čempionai, tos pačios Amerikos, Australijos, su kuriais lietuviai niekada negalėtų varžytis.

Mes žiūrime į perspektyvą, į ateitį, kad pasveikus Arminui ar tęsiant karjerą Vytautui bei turint šį jaunimą, galime tikėtis kovoti dėl A finalo“, – sakė Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidentas Robertas Benediktavičius.

Dar birželio mėnesio pabaigoje „Motocross of Nations“ varžybas organizuojantis „Youthstream“ kompanija pranešė, kur kitąmet vyks Tautų taurė.

Skelbiama, kad geriausi pasaulio motokroso sportininkai pečius surems Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Vasarinių padangų sezonas: kur rasti geriausią kainos ir kokybės santykį?
Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai