Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geriausio lenktynininko rinkimai. Nerijaus Naujokaičio verdiktas

Lenktynininkas Nerijus Naujokaitis
Lenktynininkas Nerijus Naujokaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

GAZAS.LT drauge su „Publicum Sport“ organizuoja Metų lenktynininko rinkimus. Kalbiname labiausiai prie Lietuvos autosporto prisidėjusius ar arti jo esančius žmones, klausime jų nuomonės ir metų gale, susumavę balsus, paskelbsime pačius geriausius.

Kalbiname Nerijų Naujokaitį. Nors vienas tituluočiausių Lietuvos automobilių kroso meistrų trasose šiuo metu ir nebekovoja, tačiau nuo automobilių sporto neatitolo. Daugkartinis Lietuvos, Baltijos ir Europos automobilių kroso čempionas, varžyboms Europos čempionatuose rengęs rusą Nikitą Kondrakhiną ir kitus lenktynininkus, mielai pasidalino savo nuomone apie šiandieninį Lietuvos automobilių sportą ir jo perspektyvas.

Nerijau, kuriam Lietuvos lenktynininkui įteiktumėt metų geriausiojo titulą?

Vytautui Švedui.  Šiemet jis dar kartą įrodė esąs stipriu sportininku, vertu čempiono vardo. Daug kas kalba apie Joną Gelžinį, bet mes realiai net nematom kaip jis lenktyniauja tam Anglijos čempionate („Porsche Carrera Cup“), apie kurį visi šneka skirtingai.

Na, o metų renginys?

Ralis „300 lakes“. Iš visų autosporto šakų ralis surenka daugiausiai žiūrovų, o iš visų šalyje vykstančių ralio varžybų, manau, geriausios šios. Apie „1000 km“ lenktynes nekalbu, tikrų sportininkų tarpe tai nėra rimtos varžybos, o „biznio klasės“ renginys.

Ką įvardintumėt metų nusivylimu?

Na va, atsakydamas į šį klausimą ir kalbėsiu apie autokrosą. Didžiausias nusivylimas – Pauliaus Pleskovo Europos automobilių kroso čempionate užimta 4-oji vieta. Tikėjausi, kad jis bus trejetuke, jis pats tikėjosi būti pirmas – tad likti tik per vieną vietą nuo nugalėtojų didžiulis nusivylimas tiek pačiam Pauliui, tiek ir mums visiems.

Kam skirtumėt metų atradimo ar vilties nominaciją?

Manau šiais metais automobilių sporte nebuvo tokio žmogaus, kurį galėčiau pavadinti metų atradimu, sudėtinga kalbėti ir apie tai, kas galėtų būti geriausiuoju kitąmet – viską parodys rezultatai.

Kalbant apie viltis, pirmiausiai reikia pradėti nuo to, kad nuoširdžiai tikiuosi jog vieną dieną situacija kai „Lietuvoje vienintelis sportas – krepšinis“ pasikeis. Kol Europos čempionate ant atsarginių suoliuko prasedėję ir į aikštę net neišbėgę krepšininkai  bus įvertinami ordinais ir premijomis, tol Lietuvoje ir toliau automobilių lenktynėse matysime tik tuos, kurie turi gerus tėvus. Labai sunku kalbėt apie autosporto talentus, jų ieškojimą ir ugdymą, kai iš kelių milijonų lietuvių užsienyje lenktyniauja tik du – P.Pleskovas ir J.Gelžinis, tad viliuosi, jog valstybės bei verslo dėka ir vaikai iš gatvės gaus galimybę pradėti sportuoti, pvz. kartingais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas