Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 23d. 14:39

Greičiausias pasaulio kirgizas, Lietuvoje gyvenantis Danas Azikejevas sieks dviejų titulų: tarp jų – ir garbės konsulo

D.Azikejevo namuose
Organizatorių nuotr. / D.Azikejevo namuose

Lenktynininkas Danas Azikejevas šiemet sau išsikėlė labai ambicingą tikslą: tapti Lietuvos žiedinių lenktynių čempionu. Negana to, kirgiziško kraujo turintis sportininkas laisvu laiku užsiima ir diplomatiniais reikalais. Jis nori tapti Kirgizijos garbės konsulu Lietuvoje ir juokauja, kad tuomet galėtų pagrįstai vadintis greičiausiu kirgizu, rašoma pranešime.

Link svajonių ėjo kryptingai

Tiek Lietuvos žiedinių lenktynių čempiono titulas, tiek pripažinimas garbės konsulu – ambicingi tikslai, kurių pasiekti per vienus metus neįmanoma. Tačiau Danas Azikejev šia kryptimi dirba jau ne vienerius metus ir dabar matydamas realią galimybę užsitarnauti minėtus titulus, tai paskelbė viešai.

„Lenktynės yra mano hobis, kuris tapo neatsiejama gyvenimo dalimi. Manau, kad kiekvienas normalus žmogus turi turėti hobį, kur galėtų išsikrauti, strateguoti, planuoti. Lenktyniauju jau 7 metus. Pirmus 4, sakyčiau, studentavau, o paskutinius tris jau suprantu ką darau ir darau tai sistemingai. Tai matyti pagal rezultatus: užpernai iškovojau 3 vietą, pernai – antrą, tai šiemet tikslas kaip ir aiškus: lipti ant aukščiausio podiumo laiptelio“, - sakė Lietuvos čempionate R3000 klasėje su 3 serijos BMW važiuojantis D. Azikejev.

Teks nukauti „bosą“

Kryptingai treniruodamasis ir tobulindamas techniką Danas kasmet po vieną, kitą poziciją kilo į viršų iki kol tapo vicečempionu. Tačiau tapti čempionu nebebus taip paprasta, mat kaip ir kompiuteriniuose žaidimuose, paskutinis priešas, priešų „bosas“ dažnai būna pats galingiausias: tai Aurimas Mištautas, jau kelis metus iš eilės dominuojantis gausiausioje ir konkurencingiausioje Lietuvos čempionato R3000 klasėje.

Jau praėjusiais metais Danas kabinosi Aurimui į atlapus, tačiau su savo automobiliu suaugusį ir kiekvieną Kačerginės „Nemuno žiedo“ asfalto granulę mintinai pažįstantį lenktynininką nukonkuruoti ne taip jau paprasta. Dėl to Lietuvoje gimęs ir augęs kirgizas šiemet dar daugiau investavo į save, automobilį bei komandą.

„Aš dabar matau, kur yra mano silpnosios vietos, tad dirbu su tuo, intensyviai treniruojuosi. Paaugo komanda, taip pat ir technika patobulėjo. Važiuosime greičiau. Aurimą aplenkti sunku, bet tikiu, kad šiemet pavyks“, - dėstė Danas.

Sportininkas labai užsispyręs ir jau žino, kad jei pavyks tapti čempionu, ant podiumo nešis ne tik Lietuvos, bet ir Kirgizijos vėliavą. Jo paties automobilis išdabintas Kirgizijos spalvomis, o pats Danas laisvu nuo darbo ir lenktynių metu rūpinasi diplomatiniais Lietuvos ir Kirgizijos reikalais.

Lietuvis – greičiausias kirgizas pasaulyje

Kirgiziško kraujo turintis lietuvis sako, kad jį traukia prie ištakų, tad noriai rūpinasi dviejų šalių santykiais ir jau ne vienerius metus siekia Kirgizijos garbės konsulo Lietuvoje titulo.

„Darbas su Kirgizija jau nėra mano hobis, tai gyvenimo dalis. Manyje teka kirgiziškas kraujas, o gyvenu Lietuvoje. Turiu trauką į tą kraštą, ir darbas su Kirgizija yra mano savirealizacija, manęs, kaip kirgizo radimas Lietuvoje. Ir norint būti garbės konsulu reikia įdėti pastangų.

Tenka ilgą laiką bendrauti su diplomatais, turėti užtarimą, pažinčių, reikia būti stipriam finansiškai ir išsilavinusiam, kad galėtum spręsti teisines problemas. Aš užsiimu verslo misijų organizavimu tarp Lietuvos ir Kirgizijos, teikiu teisinę pagalbą Kirgizijos piliečiams pakliuvusiems į bėdą Lietuvoje, bendrauju su diplomatiniu korpusu ir padedu strateguoti Kirgizijos plėtrą Lietuvoje ir atvirkščiai, priimu įvairaus rango delegacijas,“ – savo vykdomą veiklą su Kirgizija pristatė Danas Azikejev.

Jeigu šiemet pavyks įgyvendinti abu tikslus: tapti Lietuvos žiedinių lenktynių čempionu ir Kirgizijos garbės konsulu, Danas juokauja, kad oficialiai galės vadintis greičiausiu Kirgizu pasaulyje. Kirgizijoje automobilių sportas nėra plačiai išsivystęs, tad savo tiesa neabejoja. Pakuždėjo, kad ateityje netgi norėtų surengti lenktynes, kuriose būtų galima išaiškinti greičiausią Kirgizą.

Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatas prasidės paskutinį balandžio savaitgalį Kaune, Kačerginės „Nemuno žiede“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:45
13:34
01:41

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas