Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 8d. 10:09

Greičiausiems Aukštaitijos-Žiemgalos autokroso pirmenybių dalyviams – metiniai apdovanojimai

Renginio akimirka
Tomo Pošiūno nuotr. / Renginio akimirka

Kupiškio rajone, Uoginiuose esančiame Adomo Petrausko etnografijos muziejuje surengti Aukštaitijos-Žiemgalos autokroso pirmenybių metiniai apdovanojimai. Jų metu pasveikinti sezono nugalėtojai bei prizininkai, įteiktos nominacijos.

Praėjusiais metais pirmą kartą surengti oficialūs Aukštaitijos-Žiemgalos autokroso pirmenybių metiniai apdovanojimai buvo suorganizuoti ir šiemet. Per iškilmingą ceremoniją, kurios metu sveikinimo žodį tarė ir Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas, buvo pasveikinti greičiausi 2018-ųjų metų lenktynininkai. Jie varžėsi dvi šalis – Lietuvą ir Latviją vienijančiose autokroso pirmenybėse.

Šiais metais dalyviai savo automobilių kėbulus surėmė šešiuose etapuose. Du iš jų vyko Latvijoje – Daugpilyje ir Aknystoje, o dar keturis kartus sportininkai susitiko Lietuvos žemėje – Ramygaloje, Biržuose ir dukart Kupiškyje.

Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka

Bene daugiausiai intrigos šiemet kėlė klasė D-1600, kurioje nugalėtojas paaiškėjo tik paskutiniame etape Kupiškyje. Sezono nugalėtoju šioje įskaitoje tapo biržietis Dainius Stapulionis, už savęs palikęs anykštėną Šarūną Gruzinską ir Kupiškio atstovą Sigitą Augustiną.

D-2000 klasėje visą prizininkų podiumą užėmė „Ekroso“ komandos atstovai. Nugalėtoju tapo Mykolas Baliūnas, aplenkęs antroje vietoje finišavusį Gintarą Bėlskį ir trečioje vietoje įsitvirtinusį Nerijų Baikauską.

Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka

D-2000 Super įskaitoje greičiausias šiemet buvo Justinas Mikalauskas. Antroje vietoje metus baigė Gediminas Poška, o trečioje pozicijoje išsilaikė Latvijos atstovas Maris Ozolinš.

Naujoje klasėje D-2000 RWD, kurioje buvo lenktyniaujama išskirtinai tik galine ašimi varomais automobiliais, triumfavo latviai. Pirmąją vietą iškovojo Maris Riekstins, antros vietos taurę į viršų kėlė Arnis Sarkans, o trečia pozicija džiaugėsi Olegs Pura.

Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka

OPEN įskaitoje šiemet nesustabdomas buvo Kupiškio komandai atstovaujantis anykštėnas Andrius Luščiauskas. Jis už savęs paliko Rokiškio sportininką Žilviną Lingę, o į trečią vietą prasibrovė Donatas Stašiūnas.

MINI BUGGY klasėje, kurioje varžėsi patys mažiausi sportininkai, triumfavo lietuvis Adrijus Lugauskas. Jis už savęs minimalia persvara paliko Latvijos sportininkę Baibą Sileniecę ir jos tautietį Kristapą Valtersą.

Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka

Komandinėje įskaitoje triumfavo „Ekroso“ rinktinė. Kiek mažiau taškų surinko „Kupiškio auto-moto sportas“, o trečioje vietoje sezoną baigė Biržų ASK nariai.

Taip pat buvo išdalinta ir dešimt nominacijų. „Metų avarijos“ titulą laimėjo Biržuose įspūdingą virtimą patyręs Sigitas Augustinas, „Metų triumfu“ pripažinta Dainiaus Stapulionio pergalė D-1600 klasėje, „Metų organizatoriumi“ tituluotas Saulius Valiukas, „Metų komandos vadovu“ tapo Egidijus Česnelis, „Metų damos“ titulo nusipelnė Reda Vainauskaitė, „Metų duetu“ paskelbtas šeimyninis Gedimino ir Vytauto Poškų tandemas, „Metų sugrįžimo“ nominaciją iškovojo Donatas Stašiūnas, „Metų progreso“ apdovanojimas už trasos tobulinimą įteiktas Biržų ASK, „Didžiausio atotrūkio“ nominaciją laimėjo artimiausią varžovą klasėje net 30 taškų aplenkęs Maris Riekstinš, o „Kitų metų perspektyvos“ nominacija įteikta latviui Dairiui Platovui, kuris demonstravo įspūdingą tempą ir pergales sezono pabaigoje, D-2000 klasėje.

Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Renginio akimirka

Po šių metinių apdovanojimų sportininkai į Uoginių Adomo Petrausko etnografijos muziejų dar sugrįš lapkričio 18-ą dieną. Čia bus rengiamas seminaras, kurio tema – sportinių automobilių paruošimas ir saugos įranga. Seminarą ves LASF techninių reikalavimų komiteto pirmininkas Egidijus Janavičius. Renginio pradžia – 11 val.

Po seminaro prie derybų stalo sės varžybų organizatoriai, kurie dėlios 2019-ųjų metų sezono gaires šioms pirmenybėms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:50
03:26
01:09

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas