Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 31d. 09:39 , atnaujinta: 2015 sausio 31d. 18:51

„Halls Winter Rally“ nugalėtojas – Martynas Samsonas

Lenktynių akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Lenktynių akimirka

Martyno Samsono ir Mindaugo Varžos ekipažas buvo nepralenkiamas pirmame 2015-ųjų Lietuvos automobilių ralio čempionato etape. Jie visas Utenos rajone vykusio „Halls Winter Rally“ trasas įveikė per 1 val. 12 min. 13,3 sek. ir užtikrinai laimėjo prieš visus juos pavyti bandžiusius ekipažus.

Antroje vietoje likęs Martyno Samuičio ir Ramūno Šaučikovo duetas nuo nugalėtojų atsiliko 1 min. 21,5 sek. Trečias liko Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas, lyderiams pralaimėjęs 3 min. 1,9 sek.

Visų varžybų metu didesnių problemų išvengė tik pirmi du ekipažai: M.Samsonas ir M.Samuitis padarė ne po vieną klaidą, tačiau nei viena jų netapo lemtinga, dėl kurios ralistai prarastų daug laiko. 

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Halls Winter Rally“ serviso zona
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Halls Winter Rally“ serviso zona

V.Švedas dar penktadienį prarado viltis kautis dėl pirmosios vietos – trečiame greičio ruože jis kartu su dar keliolika lenktynininkų kliudė tą patį trasoje išlindusį akmenį ir prakirto automobilio ratą. Nors lenktynininkas greičio ruože nesustojo ir finišavo jame, tačiau važiavo gerokai lėčiau nei galėtų tą daryti ir prarado daugiau nei minutę laiko.

Iš kovos dėl pirmųjų pozicijų dėl identiškų incidentų pasitraukė ir Vaidotas Žala, Deividas Jocius bei Giedrius Notkus. Pirmieji du sėkmingai važiavo antrąją ralio dieną, šeštadienį, o G.Notkus iš varžybų dėl automobilio techninių problemų pasitraukė 6 GR.

Iš kovos dėl nugalėtojo vardo ralio antroje pusėje pasitraukė Ramūnas Čapkauskas. Likus vos keliems šimtams metrų iki 8 GR finišo, jis nulėkė nuo kelio ir griovyje prarado daugiau nei 11 minučių – tiek laiko užtruko kol „Mitsubishi Lancer Evo“ buvo išstumtas atgal į kelią.

VIDEO: „Halls Winter Rally 2015“ antrosios dienos akimirkos

Nesmagų incidentą patyrė penktą vietą užėmęs svečias iš Rusijos I.Bulantsevas. Jis į paskutinio, 11 GR finišą atvažiavo automobiliu, stovinčiu praktiškai ant trijų ratų - kažkurioje greičio ruožo dalyje jie pradūrė padangą, tačiau greičio nemažino ir pamažu pradėjo važiuoti ant ratlankio.

Visus „Halls Winter Rally 2015“ rezultatus rasite paspaudę čia.

Ralio eiga: atnaujinta po 10 GR

Ralio greičio ruožus pasikeisdami laimi vis kiti lenktynininkai. Dešimtame GR greičiausias buvo V.Žala, 9,7 km ilgio trasą įveikęs per 5 min. 34,8 sek. Mažiau nei 4 sek. nuo jo atsiliko D.Jocius, nuo jo dar beveik 2 sek. – „Halls Winter Rally“ lyderis M.Samsonas.

Ketvirtoje vietoje finišavo D.Butvilas, nuo lyderio atsilikęs 6,9 sek. Penktas – R.Čapkauskas, pralaimėjęs 10 sek. Už jų rikiuojasi M.Samuitis, V.Švedas, I.Bulantsevas, D.Žarna ir E.Valeiša.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Halls Winter Rally“: 5 GR „Samsonas Motorsport“
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Halls Winter Rally“: 5 GR „Samsonas Motorsport“

Bendrosios įskaitos „Top 10“ po dešimto GR pakito nežymiai – į jį sugrįžo penktadienį daug brangių minučių dėl trasoje kliudyto akmens sugaišęs V.Žala. Ketvirtoje vietoje esančiam D.Butvilui iki laipteliu aukščiau įsikūrusio V.Švedo trūksta 17,8 sek.

Atnaujinta po 9 GR

R.Čapkauskas demonstruoja, kad praėjusiame GR įvykusi avarija jo pasitikėjimo savimi nesumažino. 9 GR įveikęs per 9 min. 58 sek., jis tai padarė greičiausiai iš visų „Halls Winter Rally“ dalyvių.

Antrą vietą užėmė D.Jocius, nuo R.Čapkausko atsilikęs 8,9 sek. Trečias – D.Butvilas, 9 GR buvęs vos puse sekundės lėtesnis už D.Jocių.

Varžybų lyderių trejetukas, panašu, įjungė atsargumo pavarą ir nuo lyderių atsiliko daugiau nei 10 sekundžių. Ketvirtas finišavo M.Samsonas, penktas – M.Samuitis, o šeštas – V.Švedas. Jeigu pirmieji du dėl savo bendroje įskaitoje užimamų atitinkamai pirmos ir antros pozicijų gali jaustis saugiai, tai į V.Švedo trečią vietą kėsinasi D.Butvilas – juos likus 2 GR iki finišo skiria 31,3 sek.

Svečias iš Rusijos I.Bulantsevas po truputį įpranta prie lietuviško ralio specifikos ir didina tempą – 9 GR jis aplenkė V.Žalą ir dar kelis prieš tai greičiau važiavusius lenktynininkus. Rusas bendroje įskaitoje yra penktas ir turi šansų pakovoti dėl ketvirtos pozicijos – iki D.Butvilo jam trūksta 27,01 sek.

Atnaujinta po 8 GR:

Intringa auga – šeštą vietą šiame GR užėmęs D.Butvilas nuo pirmo M.Samuičio atsiliko vos 7,3 sek. 8,15 km ilgio atkarpoje tai – itin mažas skirtumas.

Ramūno Čapkausko automobilis po avarijos
Ramūno Čapkausko automobilis po avarijos

GR nugalėtojas M.Samuitis trasą įveikė per 3 min. 58 sek., o antroje vietoje likęs M.Samsonas atsiliko vos 0,8 sek. Trečias liko V.Žala, pralaimėjęs 2,9 sek.

Ketvirtas šiame GR – D.Jocius, nuo lyderio atsilikęs 4,3 sek. Vos 1,7 sek. lėčiau finišavo V.Švedas. 

Aštuntas greičio ruožas tapo lemtingu R.Čapkausko ir T.Šipkausko ekipažui. Likus keliems šimtams metrų iki 8 GR finišo, ekipažas nulėkė nuo kelio ir griovyje praleido daugiau nei 11 minučių.

Ralio „Top 10“ po 8 GR:

Top 10 po 8 GR
Top 10 po 8 GR

Atnaujinta po 7 GR:

Septintame greičio ruože M.Samsonas vėl niekam neužleido pirmos pozicijos ir 8,15 km ilgio trasą įveikė per 4 min. 1,7 sek. Antrą vietą užėmė D.Jocius, atsilikęs 2,8 sek., o trečias liko V.Žala.

Ketvirtą vietą šiame GR užėmė Ramūnas Čapkauskas, nuo M.Samsono atsilikęs 7,4 sek. Dar 2,5 sek. lėčiau finišavo V.Švedas su M.Samuičiu, parodę identiškus laikus dešimtosios sekundės dalies tikslumu. Septintoje vietoje liko D.Butvilas.

Mariaus Čiutelės nuotr./„Halls Winter Rally“ šeštadienis
Mariaus Čiutelės nuotr./„Halls Winter Rally“ šeštadienis

Po septinto GR visi sportininkai juda į serviso zoną, kur mechanikai galės atlikti minimalų automobilių remontą, o dalyviai – keliolika minučių pailsėti.

Bendroje įskaitoje „Top 5“ nesikeičia: M.Samsonas, R.Čapkauskas, M.Samuitis, V.Švedas ir D.Butvilas.

„Septintas greičio ruožas jau visai neblogas – atsirado sukibimas. Naktį vietomis nutirpo sniegas ir išlindo žvyras. Dabar esame treti ir manau, kad kituose greičio ruožuose dar pagreitėsime“, – važiuodamas į serviso zoną sakė M.Samuitis. 

VIDEO: „Halls Winter Rally 2015“ 6 greičio ruožas

Atnaujinta po 6 GR:

D.Jocius demonstruoja, kad su nauju šturmanu jau susibendravo – šeštame GR jis užtruko 10 min. 47,9 sek. ir finišavo pirmas.

Antroje vietoje liko stabilų tempą demonstruojantis R.Čapkauskas. Jis šeštą GR įveikė per 10 min. 52,7 sek. ir sumažino atsilikimą nuo M.Samsono dešimčia sekundžių – pastarasis finišavo ketvirtas. Trečią vietą užėmė V.Žala.

Penktoje vietoje liko M.Samuitis, nuo lyderio atsilikęs 18,2 sek., šeštas – V.Švedas. D.Butvilui šis greičio ruožas buvo nesėkmingas – dėl prakirstos padangos jis jame prarado pusantros minutės ir bendroje įskaitoje užleido poziciją V.Švedui.

Top 10 po 6 GR
Top 10 po 6 GR

Šeštas greičio ruožas tapo lemtingu Gedimino Ramono ir Kęstučio Būziaus ekipažui – jie sulaužė „Mitsubishi Lancer Evo X“ pusašį ir ralį stebės iš žiūrovų zonų. Netoli šio ekipažo šalikelėje dėl techninių problemų sustojo ir Giedrius Notkus su Daliumi Strižanu.

Greičio ruožo finiše nepasirodė Tautvydo ir Juozo Narušių „Mitsubishi Lancer Evo IV“ – šiam sugedo pavarų dėžė. Pastarieji du ekipažai važiavo „Top 10“ gretose.

VIDEO: D.Žarna klaida
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Halls Winter Rally“ šeštadienis
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Halls Winter Rally“ šeštadienis

Atnaujinta po 5 GR:

Pirmas „Halls Winter Rally“ šeštadienio greičio ruožas – „Samsonas Motorsport“, vykstantis prie Pakalnių geomorfologinio draustinio. Jį, kaip ir priklauso pagal pavadinimą, greičiausiai įveikė Martyno Samsono ir Mindaugo Varžos ekipažas – jie užtruko 6 min. 35,2 sek.

Greičio ruože nugalėjęs ekipažas dar labiau atitolo bendroje įskaitoje – savo pranašumą prieš Ramūną Čapkauską su Tomu Šipkauku padidino iki 40,4 sek. Šis ekipažas šiame GR padarė klaidą, dėl kurios trumpam paliko trasą ir sugaišo keliolika sekundžių.

Antrą vietą greičio ruože užėmė Vaidotas Žala su Žygimantu Žala – jie nuo M.Samsono atsiliko 4,5 sek.

Gerą tempą demonstruoja ir kiti penktadienį incidentus patyrę ekipažai: trečią vietą penktame GR užėmė Vytautas Švedas, ketvirtą – Giedrius Notkus, o šeštą – Deividas Jocius. Visi jie penktadienį, trečio GR pradžioje, kliudė provėžose buvusį akmenį ir prakirto padangas, dėl ko prarado daug laiko.

Europos ralio čempionatui besiruošiantis Dominykas Butvilas su Kamilu Helleriu „Samsonas Motorsport“ greičio ruože finišavo penkti.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Halls Winter Rally“ šeštadienis
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Halls Winter Rally“ šeštadienis

Po penktadienio GR antroje vietoje buvęs Martyno Samuičio ir Ramūno Šaučikovo ekipažas šeštadienį pradėjo lėčiau ir neišvengė klaidų, tad penktą GR įveikė tik aštuntoje vietoje, dėl ko bendroje įskaitoje nukrito į trečią poziciją.

„Greičio ruožo sąlygos gan sudėtingos. Labai slidu. Vieną sankryžą pračiuožėm, praradom kokias 5-6 sekundes“, – apie 5 GR pasakojo M.Samuitis.

Toje pačioje vietoje, kur suklydo R.Čapkauskas, avariją patyrė ir ekipažas iš Lenkijos: Kamilas Butrukas su Bartoszu Dzienisu. Lenkai čia įstrigo ilgesniam laikui – jų automobilį iš šalikelės pavyko išstumti tik žiūrovų pagalba, o šis incidentas jiems kainavo apie 11 minučių ir palaidojo viltis kovoti dėl vietos tarp greičiausių „Halls Winter Rally“ dalyvių.

„Halls Winter Rally“ „Top 10“ po 5 GR: 

Top 10 po 5 GR
Top 10 po 5 GR

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Palangos pramogų verslo senbuvis: tokią vasarą prisiminsime dar ilgai

15min iš Talino Sportas

UEFA Supertaurė Taline: kaip keistuolis pankas ir talentinga moteris padarė neįmanoma?

Aktualu

Po stichijos siautėjimo elektros dar neturi apie 2 tūkst. vartotojų

Aktualu

15 svarbiausių faktų apie Žolinę: kokia tai šventė ir kodėl per ją nereikia į darbą?

Aktualu

Prezidentinės socdemų svajos: geriausiu atveju laimėtų bronzą?

Sportas

„Sevilla“ Vilniuje – Europos futbolo žvaigždė, bet į Lietuvą jų krito ir daugiau

Aktualu

Vilniuje susidūrus „BMW“ ir „Volvo“ į ligoninę išvežti trys žmonės

24sek

Nelemtą barjerą pasitinka nesustabdomi: Lietuvos rinktinę lydi unikalūs pasiekimai

Aktualu

Paskelbtas asmens, kuris įtariamas Londone įvykdęs teroristinį išpuolį, vardas

Maistas

Desertai indeliuose: skaniems sluoksniams – uogos ir vaisiai, varškė ir grietinėlė

Verslas

Turkija paskelbė didinanti tarifus JAV produktams

Vardai

Mirė realybės šou žvaigždė: nėščia Lyric McHenry perdozavo narkotikų švęsdama 26-ąjį gimtadienį

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyviai Pašuškevičiai kuria gėlių rojų

24sek

Į Kauną prisistatė „Žalgirio“ talentas iš Danijos

Aktualu

Fotokonkurso „Žalia vasara“ finalas: išrinkite gražiausias skaitytojų vasaros nuotraukas

Vardai

Baras prisiėmė atsakomybę už Simonos Nainės vakarėlį: policija tildyti triukšmo vyko 7 kartus

Vardai

I.Stumbrienė vestuvių metinėms vėl puošėsi L.Salasevičiaus suknele: šiemet – išskirtinai trumpa

Aktualu

Rūta Vainienė: Kaip švęsti sekmadienį jums nurodys Seimas?

Pasaulis kišenėje

„Wizz Air“ skelbia 24 valandų išpardavimą: kainos prasideda nuo 9.99 Eur

Aktualu

Palangiškių širdis pavergusį kleboną keičia numylėtinis iš Žarėnų

Naujienos

Verslas

Palangos pramogų verslo senbuvis: tokią vasarą prisiminsime dar ilgai

15min iš Talino Sportas

UEFA Supertaurė Taline: kaip keistuolis pankas ir talentinga moteris padarė neįmanoma?

Aktualu

Po stichijos siautėjimo elektros dar neturi apie 2 tūkst. vartotojų

Aktualu

15 svarbiausių faktų apie Žolinę: kokia tai šventė ir kodėl per ją nereikia į darbą?

Aktualu

Prezidentinės socdemų svajos: geriausiu atveju laimėtų bronzą?

Sportas

„Sevilla“ Vilniuje – Europos futbolo žvaigždė, bet į Lietuvą jų krito ir daugiau

Aktualu

Vilniuje susidūrus „BMW“ ir „Volvo“ į ligoninę išvežti trys žmonės

24sek

Nelemtą barjerą pasitinka nesustabdomi: Lietuvos rinktinę lydi unikalūs pasiekimai

Aktualu

Paskelbtas asmens, kuris įtariamas Londone įvykdęs teroristinį išpuolį, vardas

Maistas

Desertai indeliuose: skaniems sluoksniams – uogos ir vaisiai, varškė ir grietinėlė

Verslas

Turkija paskelbė didinanti tarifus JAV produktams

Vardai

Mirė realybės šou žvaigždė: nėščia Lyric McHenry perdozavo narkotikų švęsdama 26-ąjį gimtadienį

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyviai Pašuškevičiai kuria gėlių rojų

24sek

Į Kauną prisistatė „Žalgirio“ talentas iš Danijos

Aktualu

Fotokonkurso „Žalia vasara“ finalas: išrinkite gražiausias skaitytojų vasaros nuotraukas

Vardai

Baras prisiėmė atsakomybę už Simonos Nainės vakarėlį: policija tildyti triukšmo vyko 7 kartus

Vardai

I.Stumbrienė vestuvių metinėms vėl puošėsi L.Salasevičiaus suknele: šiemet – išskirtinai trumpa

Aktualu

Rūta Vainienė: Kaip švęsti sekmadienį jums nurodys Seimas?

Pasaulis kišenėje

„Wizz Air“ skelbia 24 valandų išpardavimą: kainos prasideda nuo 9.99 Eur

Aktualu

Palangiškių širdis pavergusį kleboną keičia numylėtinis iš Žarėnų

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie Gazas