Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 31d. 09:39 , atnaujinta: 2015 sausio 31d. 18:51

„Halls Winter Rally“ nugalėtojas – Martynas Samsonas

Lenktynių akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Lenktynių akimirka

Martyno Samsono ir Mindaugo Varžos ekipažas buvo nepralenkiamas pirmame 2015-ųjų Lietuvos automobilių ralio čempionato etape. Jie visas Utenos rajone vykusio „Halls Winter Rally“ trasas įveikė per 1 val. 12 min. 13,3 sek. ir užtikrinai laimėjo prieš visus juos pavyti bandžiusius ekipažus.

Antroje vietoje likęs Martyno Samuičio ir Ramūno Šaučikovo duetas nuo nugalėtojų atsiliko 1 min. 21,5 sek. Trečias liko Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas, lyderiams pralaimėjęs 3 min. 1,9 sek.

Visų varžybų metu didesnių problemų išvengė tik pirmi du ekipažai: M.Samsonas ir M.Samuitis padarė ne po vieną klaidą, tačiau nei viena jų netapo lemtinga, dėl kurios ralistai prarastų daug laiko. 

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Halls Winter Rally“ serviso zona
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Halls Winter Rally“ serviso zona

V.Švedas dar penktadienį prarado viltis kautis dėl pirmosios vietos – trečiame greičio ruože jis kartu su dar keliolika lenktynininkų kliudė tą patį trasoje išlindusį akmenį ir prakirto automobilio ratą. Nors lenktynininkas greičio ruože nesustojo ir finišavo jame, tačiau važiavo gerokai lėčiau nei galėtų tą daryti ir prarado daugiau nei minutę laiko.

Iš kovos dėl pirmųjų pozicijų dėl identiškų incidentų pasitraukė ir Vaidotas Žala, Deividas Jocius bei Giedrius Notkus. Pirmieji du sėkmingai važiavo antrąją ralio dieną, šeštadienį, o G.Notkus iš varžybų dėl automobilio techninių problemų pasitraukė 6 GR.

Iš kovos dėl nugalėtojo vardo ralio antroje pusėje pasitraukė Ramūnas Čapkauskas. Likus vos keliems šimtams metrų iki 8 GR finišo, jis nulėkė nuo kelio ir griovyje prarado daugiau nei 11 minučių – tiek laiko užtruko kol „Mitsubishi Lancer Evo“ buvo išstumtas atgal į kelią.

VIDEO: „Halls Winter Rally 2015“ antrosios dienos akimirkos

Nesmagų incidentą patyrė penktą vietą užėmęs svečias iš Rusijos I.Bulantsevas. Jis į paskutinio, 11 GR finišą atvažiavo automobiliu, stovinčiu praktiškai ant trijų ratų - kažkurioje greičio ruožo dalyje jie pradūrė padangą, tačiau greičio nemažino ir pamažu pradėjo važiuoti ant ratlankio.

Visus „Halls Winter Rally 2015“ rezultatus rasite paspaudę čia.

Ralio eiga: atnaujinta po 10 GR

Ralio greičio ruožus pasikeisdami laimi vis kiti lenktynininkai. Dešimtame GR greičiausias buvo V.Žala, 9,7 km ilgio trasą įveikęs per 5 min. 34,8 sek. Mažiau nei 4 sek. nuo jo atsiliko D.Jocius, nuo jo dar beveik 2 sek. – „Halls Winter Rally“ lyderis M.Samsonas.

Ketvirtoje vietoje finišavo D.Butvilas, nuo lyderio atsilikęs 6,9 sek. Penktas – R.Čapkauskas, pralaimėjęs 10 sek. Už jų rikiuojasi M.Samuitis, V.Švedas, I.Bulantsevas, D.Žarna ir E.Valeiša.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Halls Winter Rally“: 5 GR „Samsonas Motorsport“
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Halls Winter Rally“: 5 GR „Samsonas Motorsport“

Bendrosios įskaitos „Top 10“ po dešimto GR pakito nežymiai – į jį sugrįžo penktadienį daug brangių minučių dėl trasoje kliudyto akmens sugaišęs V.Žala. Ketvirtoje vietoje esančiam D.Butvilui iki laipteliu aukščiau įsikūrusio V.Švedo trūksta 17,8 sek.

Atnaujinta po 9 GR

R.Čapkauskas demonstruoja, kad praėjusiame GR įvykusi avarija jo pasitikėjimo savimi nesumažino. 9 GR įveikęs per 9 min. 58 sek., jis tai padarė greičiausiai iš visų „Halls Winter Rally“ dalyvių.

Antrą vietą užėmė D.Jocius, nuo R.Čapkausko atsilikęs 8,9 sek. Trečias – D.Butvilas, 9 GR buvęs vos puse sekundės lėtesnis už D.Jocių.

Varžybų lyderių trejetukas, panašu, įjungė atsargumo pavarą ir nuo lyderių atsiliko daugiau nei 10 sekundžių. Ketvirtas finišavo M.Samsonas, penktas – M.Samuitis, o šeštas – V.Švedas. Jeigu pirmieji du dėl savo bendroje įskaitoje užimamų atitinkamai pirmos ir antros pozicijų gali jaustis saugiai, tai į V.Švedo trečią vietą kėsinasi D.Butvilas – juos likus 2 GR iki finišo skiria 31,3 sek.

Svečias iš Rusijos I.Bulantsevas po truputį įpranta prie lietuviško ralio specifikos ir didina tempą – 9 GR jis aplenkė V.Žalą ir dar kelis prieš tai greičiau važiavusius lenktynininkus. Rusas bendroje įskaitoje yra penktas ir turi šansų pakovoti dėl ketvirtos pozicijos – iki D.Butvilo jam trūksta 27,01 sek.

Atnaujinta po 8 GR:

Intringa auga – šeštą vietą šiame GR užėmęs D.Butvilas nuo pirmo M.Samuičio atsiliko vos 7,3 sek. 8,15 km ilgio atkarpoje tai – itin mažas skirtumas.

Ramūno Čapkausko automobilis po avarijos
Ramūno Čapkausko automobilis po avarijos

GR nugalėtojas M.Samuitis trasą įveikė per 3 min. 58 sek., o antroje vietoje likęs M.Samsonas atsiliko vos 0,8 sek. Trečias liko V.Žala, pralaimėjęs 2,9 sek.

Ketvirtas šiame GR – D.Jocius, nuo lyderio atsilikęs 4,3 sek. Vos 1,7 sek. lėčiau finišavo V.Švedas. 

Aštuntas greičio ruožas tapo lemtingu R.Čapkausko ir T.Šipkausko ekipažui. Likus keliems šimtams metrų iki 8 GR finišo, ekipažas nulėkė nuo kelio ir griovyje praleido daugiau nei 11 minučių.

Ralio „Top 10“ po 8 GR:

Top 10 po 8 GR
Top 10 po 8 GR

Atnaujinta po 7 GR:

Septintame greičio ruože M.Samsonas vėl niekam neužleido pirmos pozicijos ir 8,15 km ilgio trasą įveikė per 4 min. 1,7 sek. Antrą vietą užėmė D.Jocius, atsilikęs 2,8 sek., o trečias liko V.Žala.

Ketvirtą vietą šiame GR užėmė Ramūnas Čapkauskas, nuo M.Samsono atsilikęs 7,4 sek. Dar 2,5 sek. lėčiau finišavo V.Švedas su M.Samuičiu, parodę identiškus laikus dešimtosios sekundės dalies tikslumu. Septintoje vietoje liko D.Butvilas.

Mariaus Čiutelės nuotr./„Halls Winter Rally“ šeštadienis
Mariaus Čiutelės nuotr./„Halls Winter Rally“ šeštadienis

Po septinto GR visi sportininkai juda į serviso zoną, kur mechanikai galės atlikti minimalų automobilių remontą, o dalyviai – keliolika minučių pailsėti.

Bendroje įskaitoje „Top 5“ nesikeičia: M.Samsonas, R.Čapkauskas, M.Samuitis, V.Švedas ir D.Butvilas.

„Septintas greičio ruožas jau visai neblogas – atsirado sukibimas. Naktį vietomis nutirpo sniegas ir išlindo žvyras. Dabar esame treti ir manau, kad kituose greičio ruožuose dar pagreitėsime“, – važiuodamas į serviso zoną sakė M.Samuitis. 

VIDEO: „Halls Winter Rally 2015“ 6 greičio ruožas

Atnaujinta po 6 GR:

D.Jocius demonstruoja, kad su nauju šturmanu jau susibendravo – šeštame GR jis užtruko 10 min. 47,9 sek. ir finišavo pirmas.

Antroje vietoje liko stabilų tempą demonstruojantis R.Čapkauskas. Jis šeštą GR įveikė per 10 min. 52,7 sek. ir sumažino atsilikimą nuo M.Samsono dešimčia sekundžių – pastarasis finišavo ketvirtas. Trečią vietą užėmė V.Žala.

Penktoje vietoje liko M.Samuitis, nuo lyderio atsilikęs 18,2 sek., šeštas – V.Švedas. D.Butvilui šis greičio ruožas buvo nesėkmingas – dėl prakirstos padangos jis jame prarado pusantros minutės ir bendroje įskaitoje užleido poziciją V.Švedui.

Top 10 po 6 GR
Top 10 po 6 GR

Šeštas greičio ruožas tapo lemtingu Gedimino Ramono ir Kęstučio Būziaus ekipažui – jie sulaužė „Mitsubishi Lancer Evo X“ pusašį ir ralį stebės iš žiūrovų zonų. Netoli šio ekipažo šalikelėje dėl techninių problemų sustojo ir Giedrius Notkus su Daliumi Strižanu.

Greičio ruožo finiše nepasirodė Tautvydo ir Juozo Narušių „Mitsubishi Lancer Evo IV“ – šiam sugedo pavarų dėžė. Pastarieji du ekipažai važiavo „Top 10“ gretose.

VIDEO: D.Žarna klaida
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Halls Winter Rally“ šeštadienis
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Halls Winter Rally“ šeštadienis

Atnaujinta po 5 GR:

Pirmas „Halls Winter Rally“ šeštadienio greičio ruožas – „Samsonas Motorsport“, vykstantis prie Pakalnių geomorfologinio draustinio. Jį, kaip ir priklauso pagal pavadinimą, greičiausiai įveikė Martyno Samsono ir Mindaugo Varžos ekipažas – jie užtruko 6 min. 35,2 sek.

Greičio ruože nugalėjęs ekipažas dar labiau atitolo bendroje įskaitoje – savo pranašumą prieš Ramūną Čapkauską su Tomu Šipkauku padidino iki 40,4 sek. Šis ekipažas šiame GR padarė klaidą, dėl kurios trumpam paliko trasą ir sugaišo keliolika sekundžių.

Antrą vietą greičio ruože užėmė Vaidotas Žala su Žygimantu Žala – jie nuo M.Samsono atsiliko 4,5 sek.

Gerą tempą demonstruoja ir kiti penktadienį incidentus patyrę ekipažai: trečią vietą penktame GR užėmė Vytautas Švedas, ketvirtą – Giedrius Notkus, o šeštą – Deividas Jocius. Visi jie penktadienį, trečio GR pradžioje, kliudė provėžose buvusį akmenį ir prakirto padangas, dėl ko prarado daug laiko.

Europos ralio čempionatui besiruošiantis Dominykas Butvilas su Kamilu Helleriu „Samsonas Motorsport“ greičio ruože finišavo penkti.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Halls Winter Rally“ šeštadienis
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Halls Winter Rally“ šeštadienis

Po penktadienio GR antroje vietoje buvęs Martyno Samuičio ir Ramūno Šaučikovo ekipažas šeštadienį pradėjo lėčiau ir neišvengė klaidų, tad penktą GR įveikė tik aštuntoje vietoje, dėl ko bendroje įskaitoje nukrito į trečią poziciją.

„Greičio ruožo sąlygos gan sudėtingos. Labai slidu. Vieną sankryžą pračiuožėm, praradom kokias 5-6 sekundes“, – apie 5 GR pasakojo M.Samuitis.

Toje pačioje vietoje, kur suklydo R.Čapkauskas, avariją patyrė ir ekipažas iš Lenkijos: Kamilas Butrukas su Bartoszu Dzienisu. Lenkai čia įstrigo ilgesniam laikui – jų automobilį iš šalikelės pavyko išstumti tik žiūrovų pagalba, o šis incidentas jiems kainavo apie 11 minučių ir palaidojo viltis kovoti dėl vietos tarp greičiausių „Halls Winter Rally“ dalyvių.

„Halls Winter Rally“ „Top 10“ po 5 GR: 

Top 10 po 5 GR
Top 10 po 5 GR

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Valstybė nusprendė geriau už Valentiną žinanti, kuo jai gydytis: moteris jaučiasi bandomuoju triušiu

Aktualu

A.Juozaičio politinio judėjimo pristatyme – kandidato grūmojimai neoliberalizmui

Aktualu

TS-LKD prezidentiniuose debatuose V.Ušackas dūrė: „Partijos vadovybė pasirinkusi Ingridą“

Pasaulis kišenėje

Unikali Lietuvos vieta, kurios turėtų pavydėti visa Europa

„Ginčas“ dėl meilės „Žalgiriui“: kurie žaidėjai nepateisina Šaro lūkesčių?

Aktualu

Kauniečių šeimą išardė praeivio skambutis: atėmė vaikus dėl pliaukštelėjimo per ranką

Aktualu

Tomas Viluckas: Skausminga istorija rašoma Ukrainoje

Vardai

Milžinas ir coliukė: kalnu pramintas „Sostų karų“ aktorius vedė savo mylimąją

Aktualu

VMVT pareikalavo „Maisto banko“ nedalinti iš „Pontem“ pirktų vištienos konservų

Aktualu

Gausios ugniagesių pajėgos Kaune gesina buvusio Radijo fabriko sandėlį

15min iš Berlyno Kultūra

Ką būtinai norėjo papasakoti Florianas Illiesas apie 1913-uosius

Aktualu

Ugniagesiai gelbėtojai perspėja: pajūryje vėjo gūsiai gali siekti 24 metrus per sekundę

„Skrieja kamuolys“: stadiono miražas, „Sūduva“ ir „Žalgiris“, „Panevėžys“, J.Mourinho, J.Lopetegui, Milanas ir Miunchenas

15min recenzija Kultūra

MO startas: nuo dėmesio buMO iki nuoboduMO

Verslas

Paskutinė laida: „Small Planet Airlines“ sustabdė pilotų-kadetų mokymo programą

24sek

Lauktas sugrįžimas – Chrisas Krameris padės „Rytui“ Europos taurėje

Vardai

Dominyko Vaitiekūno mama: „Reikia užkirsti kelią viduramžius primenančių homoseksualių vaikų „gydymui“

Aktualu

Už triukšmingą vakarėlį Telšių politikus nubaudusi policija: „Įstatymai galioja visiems“

Deuce

WTA finalai: „US Open“ čempionių dvikovą laimėjo Sloane Stephens

Aktualu

Namo nepatekusi kaunietė šaukėsi gelbėtojų: bute – apsvaigę ir sąmonės netekę 17-mečiai

Naujienos

Gyvenimas

Valstybė nusprendė geriau už Valentiną žinanti, kuo jai gydytis: moteris jaučiasi bandomuoju triušiu

Interviu Kultūra

Berlyno kino festivalio programos konsultantas W.Speckas: kinas yra politiškas menas

Aktualu

TS-LKD prezidentiniuose debatuose V.Ušackas dūrė: „Partijos vadovybė pasirinkusi Ingridą“

Pasaulis kišenėje

Unikali Lietuvos vieta, kurios turėtų pavydėti visa Europa

„Ginčas“ dėl meilės „Žalgiriui“: kurie žaidėjai nepateisina Šaro lūkesčių?

Aktualu

Tomas Viluckas: Skausminga istorija rašoma Ukrainoje

Aktualu

A.Juozaičio politinio judėjimo pristatyme – kandidato grūmojimai neoliberalizmui

Aktualu

Kauniečių šeimą išardė praeivio skambutis: atėmė vaikus dėl pliaukštelėjimo per ranką

Vardai

Milžinas ir coliukė: kalnu pramintas „Sostų karų“ aktorius vedė savo mylimąją

Aktualu

VMVT pareikalavo „Maisto banko“ nedalinti iš „Pontem“ pirktų vištienos konservų

Aktualu

Gausios ugniagesių pajėgos Kaune gesina buvusio Radijo fabriko sandėlį

Gazas

Pristatė ateities technologiją – papildytos realybės projekcinį ekraną

„Skrieja kamuolys“: stadiono miražas, „Sūduva“ ir „Žalgiris“, „Panevėžys“, J.Mourinho, J.Lopetegui, Milanas ir Miunchenas

15min iš Berlyno Kultūra

Ką būtinai norėjo papasakoti Florianas Illiesas apie 1913-uosius

15min recenzija Kultūra

MO startas: nuo dėmesio buMO iki nuoboduMO

Verslas

Paskutinė laida: „Small Planet Airlines“ sustabdė pilotų-kadetų mokymo programą

Vardai

Dominyko Vaitiekūno mama: „Reikia užkirsti kelią viduramžius primenančių homoseksualių vaikų „gydymui“

Sportas

„Skrieja kamuolys“: stadiono miražas, A ir I lygos, J.Mourinho, Milano derbis ir arogancija Miunchene

Gazas

„Porsche Panamera“ šeimą papildė du GTS atletai

Aktualu

Britanijos premjerė Th.May pranešė parlamentui, kad suderinta 95 proc. „Brexit“ susitarimo

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie Gazas