Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 29d. 20:58

„Halls Winter Rally“ stebėjimo vietos, kurias rekomenduoja Vaidotas Žala

Vaidotas Žala
Aurimo Zalecko nuotr. / Vaidotas Žala

Viename didžiausių žiemos festivalių „Halls Winter Rally 2015“ jau tradiciškai laukiama aštrių įspūdžių išsiilgusių žiūrovų antplūdžio. Nors ralio fanai dar tik ruošiasi keliauti į penktadienį startuosiančius greičio ruožus, sportininkai jau ketvirtadienį plušėjo trasose ruošdami stenogramas. Kaip ir kasmet, komandos „TRYGG Racing“ lenktyninkas Vaidotas Žala prieš startą pateikia rekomendacijas, kur žiūrovams patogiausia ir įdomiausia stebėti ralį.

Penktadienio greičio ruožai

Naktiniai greičio ruožai bus tikras iššūkis ne tik sportininkams, bet ir ralio fanams. Didele dalimi tai techniški ir siauri greičio ruožai, su ribotomis galimybės stebėti privažiavus iš šono. Dukart važiuojamas GR1/3 startuos 19 val. ir 20.45 val.

Daugiausia žiūrovų sugužės į organizatoriaus paruoštą A zoną šalia Kvyklių gyvenvietės, kur laukia aštrūs, bet siauri tramplynai. Tai greita ir techniška vieta, tačiau reikės apsišarvuoti kantrybe atvykstant ir išvyksant.

Jau tradiciškai gana populiarus posūkis prie geležinkelio pervažos, ties kryžiumi. Tai techniška vieta, kur įdomu stebėti skirtingų ekipažų stabdymo kelią. Tiesa, matomumas ribotas, teks pakulniuoti, ir svarbu nestovėti posūkio išorėje.

Siaurą ir greitą tramplyną galite rasti keli šimtai metrų nuo starto, tačiau jokiu būdu nestovėkite tramplyno vidinėje dalyje arba už tramplyno.

GR2/4, kuriame sportininkai startuos 19.35 val. ir 21.20 val., yra daugiau šoninio privažiavimo galimybių, tačiau tik tiems, kurie turi kantrybės naktį blaškytis miškais.

Mažiau atkakliems žiūrovams patogiausa nuo Utenos plento atvykti Kuktiškių keliu, iki pat greičio ruožo. Ten laukia sankryža iškart už tramplyno po ilgos tiesiosios, kur visko gali nutikti. Vidinėje posūkio dalyje, atokiau nuo kelio, galima saugiai stebėti greitėjančius automobilius.

Verta dėmesio aštrių tramplynų serija Mintaučių gyvenvietėje. Ten taip pat galima atvykti iš šoninio privažiavimo, tačiau teks ilgai vingiuoti Kuktiškių miškais.

Egidijaus Babelio nuotr./Vaidotas Žala
Egidijaus Babelio nuotr./Vaidotas Žala

Šeštadienio greičio ruožai

GR5 pirmieji automobiliai pasirodys jau nuo 9.10 val. ryte. Patogiai privažiavus nuo Utenos plento link Pakalnių gyvenvietės, atsiremsite į greičio ruožą. Paėjus apie šimtą metrų GR kryptimi, rasite pavojingą tramplyną. Saugiausia stovėti gerokai už tramplyno, pasislėpus už solidžių medžių, kur galėsite mėgautis šauniais vaizdais. Žiūrovų kiekis – ribotas.

Naujasis greičio ruožas GR6/9 lenktyninkams pateiks sudėtingą siurprizą, startai 9.40 val. ir 13.15 val. Tai itin sudėtingas ir techniškas greičio ruožas, tačiau patogių vietų stebėjimui – nedaug.

Patogiausia bus pakulniuoti kelis šimtus metrų nuo finišo, tačiau tai siaura ir aštri trasos dalis, kur lenktyninkai vengs rizikuoti. Nukulniavus iki miško, rasite pavojingą tramplyną, kur gali suveikti sportininkų klaidos faktorius.

GR7/8, startuosiantis 10.40 val. ir 12.20 val. puikiai žiūrovams pažįstamas greičio ruožas su organizatoriaus paruošta stebėjimo zona netoli Biliakiemio gyvenvietės. Stebėjimo taškas prie pripučiamo tramplyno – itin patrauklus, tačiau tik belieka įsivaizduoti, kokia žiūrovų minia ten sugužės.

Alternatyviai, kaip visada, galima rasti šaunių vaizdų prie Šeduikių miestelio, ypač pavojingas posūkis prieš sankryžą.

GR10/11 taip pat finišuos pro tą pačią B žiūrovų zoną, tačiau prasidės prie Klykių ežero, startas 14.25 val. ir 16.05 val.. Posūkis Šeduikių miestelyje – vertas dėmesio. Taip pat verta pakulniuoti kelis šimtus metrų nuo starto – ten laukia techniški, bet greiti posūkiai.  

Pauliaus Vičiūno nuotr./Vaidotas Žala
Pauliaus Vičiūno nuotr./Vaidotas Žala

Artėjant didžiausiam metuose žiemos festivaliui „Halls Winter Rally 2015“, lenktynėms besiruošiantys sportininkai aktyviai prisideda prie varžybų organizatorių iniciatyvos „Mes už saugų kelią!“. Žadėdami savo važiavimu snieguotose trasose pakerėti tūkstantines žiūrovų minias, ralio meistrai ragina vairuotojus keliuose elgtis saugiai ir tolerantiškai. Kasdieniuose keliuose lenktynininkai stengiasi sportišką vairavimą palikti nuošalyje, o savo pavyzdžiu ragina sekti ir kitus vairuotojus. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas