Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 30, 13:03

Į Dainų slėnį atvykstantys „drifto“ sezono lyderiai neslepia: „Savo vertę teks įrodinėti iš naujo“

Jau nuo rytojaus, liepos 1-os dienos, Alytaus miesto savivaldybė trims dienoms priims „drifterius“. Dainų slėnyje penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį asfaltą kaitins Lietuvos „drifto“ čempionato „Semi-Pro“ ir „Street“ lygų pilotai. Jau dabar „Drift Alytus 2022“ registracijoje dalyvių skaičius perkopė šimtą, tad alytiškiams ir miesto svečiams šį savaitgalį tikrai netrūks veiksmo bei įspūdžių, rašoma pranešime.
„Driftas“ Dainų slėnyje
„Driftas“ Dainų slėnyje / Rozalinos Annos Gerulaitienės (RozGer fotografija) nuotr.
Temos: 2 Driftas Alytus

Aktyvų miestelėnų laisvalaikį bei išskirtinius automobilių sporto renginius palaikanti Alytaus miesto savivaldybė šiai trijų dienų „drifto“ šventei suteikė, ko gero, pačią patogiausią erdvę regione – Dainų slėnį.

Amfiteatrinis šios aikštės išplanavimas žiūrovams visą savaitgalį leis mėgautis kvapą gniaužiančiais „drifterių“ pasirodymais ir visa tai publikai bus suteikta nemokamai. O išvysti čia bus tikrai ką, kadangi Dainų slėnyje per tris savaitgalio dienas pasirodys daugiau nei šimtas pilotų, kurie surems kėbulus kovoje dėl antrojo „Semi-Pro“ ir „Street“ etapų taškų.

Dalyviai į Alytų atvyksta jau atidarę savo taškų sąskaitas, tačiau šiame etape galima tikėtis staigmenų. Štai „Semi-Pro“ lygos pirmojo etapo nugalėtojas Rimvydas Narauskas tikina, kad čia reikės visai kitokios strategijos nei pirmame etape, įvykusiame Kačerginės „Nemuno žiede“. Alytaus Dainų slėnio trasą pirmojo etapo lyderis įvardijo kaip labai specifinę ir klaidų neatleidžiančią, tad čia savo vertę BMW vairuojančiam pilotui teks įrodinėti iš naujo.

„Pirmame etape nieko baisaus automobiliui nenutiko – nuskrido buferis ir aplūžo važiuoklė, tačiau tuos dalykus jau susitvarkėme. Automobilis paruoštas, ratų primontuota. Esu nusiteikęs kautis dėl podiumo, nes praėjusiais metais čia nukeliavau iki TOP8 ar TOP4 ir tuomet iškritau, tiksliai nebepamenu. Todėl šiais metais norėčiau atsigriebti.

Lyginant su pirmo etapo „UpHill“ trasa, Alytuje reikės šiek tiek kitokios strategijos. Pas mane automobilis nėra labai galingas. V8 su 280 arklių. Kačerginėje antrą dieną, kai buvo poriniai važiavimai, pakako vieno komplekto kiniškų R17 padangų su penkiomis atmosferomis slėgio. Dabar Alytuje trasa bus lėtesnė ir reikalaujanti daugiau tikslumo, todėl važiuosiu su kitomis „semi-slick“ padangomis, kad būtų daugiau sukibimo. Jei čia trasos konfigūracija ir pasistatymas į slydimą bus toks kaip pernai metais, tai bus kertinė varžybų dalis, nes iniciacija tuomet viską man ir nulėmė. Gerai pradėjus važiavimą toliau važiuoti jau nebūna sunku. Svarbu pasidaryti gerą pradžią“, – sakė Rimvydas Narauskas.

„Street“ lygos pirmojo etapo nugalėtojas Tautvydas Šalčius antrino savo kolegai dėl Alytaus Dainų slėnio trasos specifikos ir pridūrė, kad didžiausias iššūkis čia bus susitvarkyti ne tiek su trasa, kiek su savo galva ir išlaikyti šaltą protą. Ir nors savaitgalį sinoptikai jau prognozuoja vėsesnius orus ir didesnį komfortą žiūrovams, pilotai savo sportiniuose boliduose vis tiek jausis tarsi tropikuose.

„Pasiruošimas antram etapui buvo gana paprastas, nes pirmame etape automobilis puikiai laikė ir neturėjome daug darbo prie jo ruošiantis antram etapui. Buvo šiek tiek nubrozdinimų, bet čia kasdienybė šiame sporte. Pasikeičiau tik variklio alyvą, nes tą darau dažnai ir reguliariai. Turėtų viskas būti gerai.

Pirmasis mano tikslas Alytuje yra toks pats koks buvo pirmame etape Marijampolėje – įveikti kvalifikacijos barjerą. Kolegos kalba, kad šioje trasoje reikia daug tikslumo, nes čia pakankamai arti blokai. Svarbiausia, kad nebūtų labai karšta ir pilnai veiktų protas. Nes motoras tai veiks, bet būtų gerai, kad veiktų ir galva“, – kalbėjo pirmojo „Street“ lygos etapo nugalėtojas Tautvydas Šalčius.

Daugiau informacijos apie žiūrovams nemokamą trijų dienų „drifto“ šventę, kuri prasidės jau penktadienį, galima rasti organizatorių „Side to Side“ puslapyje „Facebook“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas