Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 24d. 09:21

Į „drifto“ PRO lygą – be arklio galių: ar tai įmanoma?

Vygantas ir Igoris TOP4 kovoje.
RD foto nuotrauka / Vygantas ir Igoris TOP4 kovoje.

Iki trijų šimtų – tiek arklio galių po savo bolidų variklio gaubtais slepia šiemet PRO lygos trasas nusiteikę šturmuoti bičiuliai Igor Martynov ir Vygantas Rimkus. Ar bus sunku? Taip. Ar tai neįmanoma? Tik ne šiems vyrukams, rašoma pranešime.

Po savaitgalį kartu su „Autoplius.lt Fast Lap“ įvykusio antrojo Lietuvos „drifto“ čempionato „Semi–PRO“ lygos etapo dalyvių akys nukrypo į kitą išbandymą – „UpHill Drift by Liqui Moly“, bei „Automotive.lt Semi PRO“ varžybas.

Antrąjį birželio savaitgalį Kačerginės „Nemuno žiedą“ okupuosianti fiesta galutinai atidarys drifto sezoną Lietuvoje. Savo bolidus šiai dramai jau galanda ir Igoris su Vygantu. Po sėkmingo pasirodymo šeštadienio varžybose, kai abiem pavyko užlipti ant nugalėtojų podiumo, tiek Vygantas, tiek Igoris žino – „UpHill Drift by Liqui Moly“ viskas taip paprasta nebus. Pernai išbandyta trasa pareikalauja didelio susikaupimo, visų įmanomų pastangų tiek iš piloto, tiek iš technikos.

„Niekam ne paslaptis, jog vien tą trasą įveikti su atmosferiniu 8 cilindrų varikliu yra nelengva. Stoti į kovą su du ar tris kartus daugiau galios turinčiais bolidais skamba tarsi savižudybės planas, tačiau būtent šis planas mus domina. Variklio galios kiekis kurį turime leidžia mums suvartoti gerokai mažiau padangų, o tai veda prie didesnio kiekio treniruočių. Aš šiemet jau kelis kartus praleidau vakarą šlifuodamas „Ąžuolo“ trajektorijas ir to nauda jautėsi tiek Rygoje, tiek ir savaitgalio varžybose. Dabar ateina metas esminiam išbandymui ir galiu pasakyti tik tiek – ateini čia!“, – šypsodamasis pasakoja Vygantas.

Fast Lap nuotr./Vygantas Rimkus.
Fast Lap nuotr./Vygantas Rimkus.

„Tos dvi dienos mums bus ypatingai turiningos. Dalyvavimas PRO lygos kovose yra iššūkis, kurį mes priėmėme, tačiau nepamirštame ir sezono taškų rinkimo „Semi–PRO“ lygos čempionate, tad realiai per savaitgalį sudalyvausime dvejose varžybose. Tai didelė rizika – bet koks incidentas gali kainuoti labai daug, laiko grafikas bus įtemptas, o ir trasos, kiek žinome bus skirtingos – viena greita, reikalaujanti visiško „atsirovimo“, kita – taip pat nelėta, tačiau su nuolydžiais, vyks jau prietemoje, tad reikės būti labai tiksliems, norint parodyti gerą rezultatą. Po tokių varžybų visada jautiesi patobulėjęs, kas yra labai gerai, dabar tereikia visa tai ištverti“, – juokiasi Igoris.

Sėkmingas pasirodymas „Autoplius.lt FastLap“

Vaikinų dueto pasiryžimas ir evoliucija neliko nepastebėta. Po sėkmingo starto „Autoplius.lt FastLap“ jiems pagyrų negailėjo nei varžybų teisėjai, nei organizatoriai: „Neesu tikras kuo savo gyvenime užsiima Igoris, tačiau savaitgalio varžybose jį buvo galima lyginti su chirurgu – tikslus, metodiškas, labai gerai valdantis emocijas. Jis turėjo tikslą laimėti ir iki finalo kovos jo pasirodymas buvo it štampas – visur tik kokybė.

Ir tada atėjo finalas ir tada Igoris pasileido plaukus: neabejotinai geriausia iniciacija visose varžybose, maksimalus agresyvumas ir niekur nedingęs tikslumas.

Tuo tarpu Vygantas visų varžybų metu leido savo varžovams suprasti, jog jie arba bus greiti arba keis keleivio pusės dureles. Šio savo pareiškimo jis netruko įrodyti – vienoje iš TOP4 kovų jis taip priartėjo prie varžovo, jog atsirėmė ratu ir taip palenkė vairo traukę. Ir tada važiavo toliau. Aš nežinau kaip jiems seksis „UpHill Drift by Liqui Moly“ – aš tik žinau, jog tai mūsų ateities PRO lygos čempionai ir veidai, kurie pakeis į pensiją pasitraukusius Timą Simnišką ar Kęstutį Kelpšą“, – pagyrų negailėjo artėjančių varžybų organizatorius Linas Ramoška.

Kartu su Igoriu ir Vygantu savo jėgas PRO lygos varžybose žada išbandyti ir kiti žemesnės lygos sportininkai. Organizatoriai šį procesą vadina kartų kaita ir tikisi, jog žiūrovams tai reikš dar įdomesnes varžybas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie Gazas