Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 10d. 16:53

Į gimtąją Lietuvą Thomas Kazemekas grįžta varžytis „Autoplius Fast Lap“ lenktynėse

Thomas Kazemekas
Thomas Kazemekas
Geras žodis gali daugiau, nei geriausia reklama. Vokietijoje gyvenantis lietuvis Thomas Kazemekas į gimtinę tradiciškai grįžta „Autoplius Fast Lap“ lenktynėse palaikyti pusbrolio Jono Poškaus. Bet šio savaitgalio lenktynėse giminaičiai galės sirgti už vienas kitą – abu juos išvysime „Nemuno žiedo“ trasoje.

Gimęs Lietuvoje, augęs Vokietijoje

Thomas Kazemekas gimė 1991-aisiais metais Kaune. Tuo metu jo tėtis, kaip ir tūkstančiai kitų lietuvių, ieškojo vietos po saule – dairėsi verslo galimybių. Jas rado Vokietijoje, prasidėjo reguliarios kelionės į šią šalį, joje užtrukdavo vis ilgiau. Kazemekų šeima nusprendė, kad metas į šią šalį kraustytis visiems. Taip kelių metų Thomas atsidūrė Vokietijoje, kurią jau daugiau nei 20 metų vadina namais.

„Išsikraustėme, bet ryšių su giminėmis nepraradome. Aktyviai bendraujame su Jono Poškaus šeima, esame pusbroliai ir labai geri bičiuliai. Jonas yra mūsų šeimos pažiba – mano tėtis meta visus darbus, kai paskambina Jonas. Aš reguliariai atvykstu palaikyti jo lenktynių metu“, – pasakoja Thomas Kazemekas.

02. T.Kazemeko ir J.Poškaus automobiliai
T.Kazemeko ir J.Poškaus automobiliai

Pasak jo, jei Jonas yra giminės angeliukas, jis yra išdykėlis.

Lenktyniavau motociklais, kol nepatyriau kelių rimtų avarijų, po kurių gydytojai rekomendavo atsipalaiduoti, gyventi ramesnį gyvenimą. Taip ir padariau – persėdau į automobilius

„Augau aktyviai, sportuodavau, ilgai lenktyniavau motociklais, kol nepatyriau kelių rimtų avarijų, po kurių gydytojai rekomendavo atsipalaiduoti, gyventi ramesnį gyvenimą. Taip ir padariau – persėdau į automobilius. Nurimo ir mano mama“, – juokiasi T.Kazemekas.

Horizonte –  inžineriaus karjera

Bet išdykėlio etiketė jam nebetinka. Šiuo metu Thomas Kazemekas studijuoja inžinerija vadinamame „Volkswagen“ universitete. Didžiausias pasaulyje automobilių gamintojas savo vardo mieste Volfsburge yra įkūręs ir universitetą.

„Man labai patinka čia mokytis. Įdomu, naudinga ir vertinga. Labai daug praktinio darbo, gauname prisiliesti prie įdomių projektų. Tiesa, prie itin griežtos vokiškos tvarkos dar pratinuosi“, – sako T.Kazemekas.

„Mitsubishi Lancer Evo IX“
„Mitsubishi Lancer Evo IX“

Jis pasakoja, kad mokymosi įstaigoje galioja itin griežta kontrolė. Negalima atsinešti mobiliųjų telefonų, kitos fotografuoti galinčios įrangos. Sykį netyčia sulaužęs šią taisyklę, šiandien jis gali papasakoti apie pasekmes.

„Neturėdamas jokių piktų kėslų kartą atėjau į darbą su nešiojamu kompiuteriu kuprinėje. Po darbo grįžau namo, o po pusvalandžio prie durų prisistatė apsaugos darbuotojai. Mandagiai papasakojo žinantys, kad turėjau kompiuterį draudžiamoje zonoje, paprašė leidimo jį apžiūrėti. Peržiūrėjo duomenis, jokių blogų dalykų nerado ir atsisveikinę iškeliavo savo keliais“, – pasakoja Thomas Kazemekas.

„Mitsubishi Lancer Evo IX“
„Mitsubishi Lancer Evo IX“

Lenktyniaus „Mitsubishi Lancer Evo IX“ automobiliu

„Autoplius Fast Lap“ festivalyje Thomas važiuos greitu „Mitsubishi Lancer Evo IX“ automobiliu – beveik identišku Jono Poškaus automobiliui. Tiesa, Thomo mašinos patobulinimų sąrašas kiek trumpesnis, dėl „Time Attack“ nugalėtojo vardo su Jonu jis nesivaržys.

„Automobilis greitas, man patinka. Manau, lenktynių metu turėsiu apie 400 AG ir 600 Nm sukimo momentą pasiekiantį variklį, gerus stabdžius. Jonas liepė nuo pirmų varžybų lenktyniauti su saugos lankais – tai taip ir padariau“, – sako T.Kazemekas.

Kačerginės trasą Thomas jau yra išbandęs su Jono Poškaus treniruočių automobiliu – 3 serijos BMW „kompaktu“, kuris vien „Nemuno žiede“ jau yra įveikęs daugiau nei 3000 km. Jono Poškaus pamokos pravertė – jis čia jaučiasi greitas. 

„Pirmas kartas lenktynėse šioje trasoje, bet esu pasiruošęs kažką laimėti. Dalyvausiu ir greito rato „Time Attack“ lenktynėse, ir „Wolf Race“ kovose. Bet būsiu atsargus, saugosiu save, kitus lenktynininkus ir savo naują automobilį“, – sako atostogas Lietuvoje pasirinkęs lenktynininkas Thomas Kazemekas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas