Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 2d. 15:45

Į Lietuvos ralio čempionatą žengiantis Justas Grendelis startuos Vytauto Švedo automobiliu

Justas Grendelis varžybose
Andriaus Lauciaus nuotr. / Justas Grendelis varžybose

Lietuvos automobilių ralio čempionate šiemet išvysime ne tik tuos pačius, jau gerai pažįstamus ekipažus, bet ir naujus sportininkus. Vienas jų – Alytuje gimęs, o dabar Vilniuje gyvenantis lenktynininkas Justas Grendelis.

21-erių metų vaikinas pasakoja, kad technika pradėjo domėtis būdamas vos aštuonerių metų. Jį tuomet viliojo viskas – nuo motociklų iki automobilių. Važinėti motociklu J.Grendelis pradėjo dar labai jaunas ir tam dar neturėdamas teisės. Vaikinas pradėjo užsiiminėti motoakrobatika, geriau žinoma „Stunt Riding“ pavadinimu.

„Buvo tikrai sunku. Buvau jaunas. Mano bendraklasiai kieme dar važinėdavo žaislinėmis mašinytėmis, o aš jau užsiiminėjau motoakrobatika. Viską labai apsunkindavo jaunas amžius, nes legaliai važinėti buvo draudžiama. Ką jau kalbėti apie beprotiškus triukus. Per pirmąsias motoakrobatikos varžybas Lietuvoje iškovojau antrą vietą. Taip vyko pasirodymas po pasirodymo, varžybos po varžybų“, – prisimena J.Grendelis.

Nuotr. iš asm. archyvo/Justas Grendelis varžybose
Nuotr. iš asm. archyvo/Justas Grendelis varžybose

Kiek vėliau J.Grendeliui šio savo pomėgio teko atsisakyti dėl sveikatos problemų, tačiau aistra technikai ir adrenalino troškimas niekur nedingo.

Visada jaučiau silpnybę žvyro dangai

Vaikinas pasidavė kitai savo silpnybei – automobiliams. Pirmuoju juo sportiško vairavimo „mokyklos suolu“ tapo „Subaru Impreza WRX STI JDM“.

„Tai buvo puikus automobilis, iš kurio pasisėmiau daug žinių apie tai, kaip elgiasi keturi varomieji ratai tiek ant asfalto, tiek ant žvyro dangos. Pradėjau lenktyniauti vietos slalomo varžybose, tapau ir prizininku, ir nugalėtoju. Tačiau visada jaučiau silpnybę žvyro dangai“, – kalbėjo naujasis Lietuvos ralio čempionato dalyvis.

Nuotr. iš asm. archyvo/Justas Grendelis varžybose
Nuotr. iš asm. archyvo/Justas Grendelis varžybose

Kiek vėliau J.Grendelio ir „Subaru“ keliai išsiskyrė. Kitu vaikino automobiliu tapo „Mitsubishi Lancer Evolution VIII“.

„Vairuodamas „evoliuciją“ ir toliau siekiau tobulėti, pažinti automobilį, jo valdymą. Kaupiau patirtį ir didinau nuvažiuotus sportinius kilometrus. Pradėjau lenktyniauti LAS Taurės varžybose. Čia buvo visko – ir techninių problemų, ir džiugių pergalių. Tikslas buvo pasiektas, nes įgavau patyrimo“, – tęsė pašnekovas.

Nuotr. iš asm. archyvo/Justas Grendelis varžybose
Nuotr. iš asm. archyvo/Justas Grendelis varžybose

2015-aisiais J.Grendelis toliau didina apsukas ir žengia į dar aukštesnį lygį. Vaikinas apsisprendė – jis startuos Lietuvos automobilių ralio čempionate, greta garsiausių Lietuvos ralio lenktynininkų. Kaip teigia sportininkas, šis sezonas jam bus žvalgybinis.

Tikiu, kad su kiekvienomis varžybomis mūsų duetas bus vis labiau konkurencingesnis ir kažkada galėsime pavaikyti Lietuvos čempionato lyderius

„Startuosime „Mitsubishi Lancer Evolution IX“ automobiliu. Didelių tikslų kol kas nekeliu, nes reikia priprasti prie automobilio, susikalbėti su šturmanu.

Tikiu, kad su kiekvienomis varžybomis mūsų duetas bus vis labiau konkurencingesnis ir kažkada galėsime pavaikyti Lietuvos čempionato lyderius“, – ambicijų neslepia J.Grendelis.

J.Grendelio debiutas suplanuotas jau sausio pabaigoje. Jis startuos „Halls Winter Rally 2015“ varžybose. Vairuotojas užsimena, kad jis turi ambicijų išvažiuoti palenktyniauti ir į kitas šalis, tačiau viskas priklausys nuo biudžeto.

Organizatorių nuotr./Praėjusiais metais Vilniaus ralio čempionu tapo V.Švedo ir Ž.Sakalausko ekipažas
Organizatorių nuotr./J.Grendelis vairuos V.Švedo automobilį

Verta paminėti, kad J.Grendelis Lietuvos ralio čempionate vairuos jau garbę užsitarnavusį ir šampanu laistytą „EVO IX“, kuriuo pergales praeityje skynė Lietuvos ralio čempionas Vytautas Švedas. Lenktynininkas atstovaus „Juta Racing“ komandai.

„Nuo mano draugystės su automobiliais pradžios mane globojo „Juta Racing“ komanda. Tiek patarimais prie vairo, tiek automobilio techniniais sprendimais. Dėl šios priežasties nusprendėme dirbti išvien. „Juta Racing“ komanda turi sukaupusi daug patirties ralio varžybose.

Tai Vytauto Švedo komanda. Džiaugiuosi, kad mano vairuojamu automobiliu rūpinsis profesionalūs mechanikai, o iš V.Švedo visada galėsiu tikėtis konsultacijos vairavimo klausimais. Ačiū komandai, draugams, remėjams ir visiems, kurie manimi tiki. Su kiekviena diena mes kylame vis aukščiau ir aukščiau“, – optimizmo nestokojo J.Grendelis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas