Į Ukmergės hipodromą sugrįžo automobilių treko lenktynės

Po dvejus metus trukusios pertraukos Ukmergės hipodrome vėl suriaumojo automobilių varikliai. Širvintų automobilių sporto klubas, geriau žinomas pavadinimu SASK, čia surengė automobilių treko varžybas.
Varžybų akmirka
Varžybų akmirka / Andriaus Tubiaus nuotr.
Temos: 2 Hipodromas Ukmergė

Išbandyti savo jėgas ovalo formos ledu padengtoje trasoje ryžosi kelios dešimtys automobilių sporto mėgėjų. Dalyvių parke rikiavosi priekine, galine ir abiem ašimis varomos transporto priemonės.

Tai pirmasis iš trijų etapų, kuriuose dalyviai rungsis dėl pagrindinio prizo – įmonės „Egzotika“ įsteigtos taurės. Dalyviai buvo skirstomi į klases ne tik pagal varančiąją ašį, bet ir pagal padangas. Važiuojantys „Kenda“ padangomis buvo išskirti į atskirą grupę.

Justino Šateikos nuotr./Varžybų akmirka

„Kenda“ padangas naudojusių AWD klasės dalyvių gretose geriausią laiką parodė vilnietis Darius Rakauskas su „Subaru Impreza“. Antrą vietą iškovojo 12 sek. lėtesnis Jonas Keršys. Panevėžietis Darius Lapkauskas su „Subaru Legacy“ finišavo trečioje pozicijoje.

FWD dalyvių gretose nugalėjo Almantas Jacevičius su „Renault Clio“. Jo bendras laikas – 10 min. 31,4 sek. Vos sekunde lėtesnis buvo Edgaras Kurauskas. Kad kova šioje klasėje virė išties įnirtingai byloja tai, kad trečios vietos laimėtojas Valdas Tamoliūnas nuo antros vietos prizninko atsiliko vos dešimtadaliu sekundės.

Andriaus Tubiaus nuotr./Varžybų akmirka

RWD, galine ašimi varomų automobilių gretose triumfavo ASK „Greičo svajonė“ atstovas, panevėžietis Darius Jakštonis su „Mazda MX-5 Miata“. Jis kiek daugiau nei 6 sek. aplenkė Artūrą Ravluškevičių ir Benediktą Žalą. „Mazda“ vairuotojas klasėje už savęs paliko visus BMW automobilius.

Važiuojantys ne „Kenda“ padangomis dalyviai buvo priskirti kitai grupei. Čia dviejų varomųjų ratų klasėje varžėsi tiek priekine, tiek galine ašimi varomi automobiliai. Prie „Mitsubishi Colt“ vairo sėdęs Valentinas Junevičius pelnė aukščiausią vietą iš 18 dalyvių. Jis už savęs paliko dviejų „VW Golf“ vairuotojus – atitinkamai Edgarą Kurauską ir Šarūną Aleknavičių.

4WD įskaitoje nugalėjo Darius Rakauskas. Jis įveikė antroje vietoje likusį Darių Lapkauską, trečios vietos prizininką Vidmantą Vainorių ir dar 11 kitų oponentų.

Širvintų automobilių sporto klubas lenktynes Ukmergės hipodrome planuoja rengti dar du kartus, mat „Egzotikos“ taurė sudaryta iš trijų etapų. Artimiausios lenktynės planuojamos vasario 15-ą dieną, sekmadienį. Trečiasis etapas numatytas vasario 21-ą dieną, šeštadienį. Varžybos taip pat vyks Ukmergės miesto hipodrome.