Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įkvėptas pirmosios sėkmės Linas Butkus tapo „Press ralio“ vergu

Linas Butkus „Press ralyje“
Organizatorių nuotr. / Linas Butkus „Press ralyje“
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Birželio 5-ąją prasidėsiantis Lietuvos žurnalistų autoklubo rengiamas tradicinis, tarptautinis „Press ralis 2015“ bus išskirtinis, jau 20-asis niekad nenutrūkusioje renginio istorijoje. Jos puslapiuose atsispindi ir atkakli, bekompromisinė kova, ir naujos svečių pažintys su Lietuvos žmonėmis, šalies istorija, ir po dienos batalijų ilgai besitęsiančios ne tik profesinės diskusijos tarp kolegų.

Minint ralio dvidešimtmetį – ypatingas dėmesys stovėjusiems prie renginio ištakų, padėjusių jam gimti ir nenumirti, nepaisant krizių ir kitokių negandų, pirmiesiems čempionams ir prizininkams, įrašiusiems pirmuosius puslapius į renginio metraštį. 

Pirmąjį tarptautinį žurnalistų ralį „Lietuva 1996“ laimėjo Linas Butkus su Almantu Jacevičiumi. 

Organizatorių nuotr./Linas Butkus „Press ralyje“
Organizatorių nuotr./Linas Butkus „Press ralyje“

Prisimindamas savo pirmąją pergalę ir ją liudijančius iškovotus trofėjus, kurie jau ištisą 20-etį užima garbingą vietą žurnalisto kolekcijoje, Linas negali nesišypsoti. 

Mano sėkmės receptas buvo, visų pirma, neįtikėtinai gerai savo reikalą išmanančio šturmano vietoje atsiskleidęs universalus lenktynininkas A.Jacevičius.

„Visi, susirinkę į pirmųjų savojo ralio lenktynių startą, turėjome gana miglotą supratimą apie tai, kas mūsų laukia. Žinojome, kad visam savaitgaliui tapsime lenktynininkais, – prisimena L. Butkus. – Na, išimtimis nebent galėjome laikyti į pirmąjį ralį atvykusius kolegas iš Rusijos – „Avto Reviu“ žurnalo ekipažą, ir buvusį Latvijos ralio čempioną (šturmano kėdėje) Atį Jansoną.

Mano sėkmės receptas buvo, visų pirma, neįtikėtinai gerai savo reikalą išmanančio šturmano vietoje atsiskleidęs universalus lenktynininkas A. Jacevičius. Antrasis sėkmės elementas – specialiai tuo metu vykusioms „Auredi–Golf“ taurės lenktynėms paruoštas Almanto automobilis – pirmosios kartos „Volkswagen Golf“. 

Pirmojo ralio laimėtojas ir šiandien itin pagarbiai atsiliepia apie pergalę jam atnešusį automobilį, kurio ratus suko 1,6 litro darbo tūrio karbiuratorinis variklis, kur buvo įrengti sportiška pakaba, saugos lankai ir visasezoninės padangos. 

Linas abejoja, ar dabar su tokio galingumo mašina jos vairuotojas turėtų vilčių prasibrauti į pirmajį lyderių dešimtuką, tačiau 1996-aisiais viskas buvę kitaip, prisimena pirmųjų lenktynių nugalėtojas. 

Organizatorių nuotr./Linas Butkus „Press ralyje“
Organizatorių nuotr./Linas Butkus „Press ralyje“

„Tuomet bendrojoje ralio įskaitoje itin aršiai konkuravau su dviem kolegomis Mindaugais – Griniumi ir Žilioniu. Kaip ir reikėjo tikėtis, lenktynes laimėjo mažiausiai klaidų padaręs ekipažas. Taip nutiko, kad į pergalę tada mus su Almantu atvežė mūsų ištikimasis „golfukas“, – jau dvidešimties metų istoriją pasakoja L.Butkus, iš šių dienų pozicijų labai kukliai vertinantis tą savo laimėjimą.

Kai Kačerginės „Nemuno žiede“ bandžiau prieš posūkį prisistabdyti kaire koja (juk tikri sportininkai taip daro!), mano šturmanas rėkė, jog pririš kairę koją prie saugos lanko.

„Mano važiavimas tose pirmosiose tikrose lenktynėse buvo gana panašus į „aklos vištos“ žaidimą. Nemokėjau nieko, net tinkamai startuoti sprinte. Almantas man šaukė, kada stabdyti, kada jungti pavarą. Kai Kačerginės „Nemuno žiede“ bandžiau prieš posūkį prisistabdyti kaire koja (juk tikri sportininkai taip daro!), mano šturmanas rėkė, jog pririš kairę koją prie saugos lanko... Kad daugiau nebandyčiau.

Tik tada sužinojau, kad tokią stabdymo techniką galima naudoti tik esant mažesniam sukibimui, bet ne žiedinėje trasoje“ – prisimena laimėjęs ir antrąjį žurnalistų ralį, o vėliau dar visą eilę pergalių šiose lenktynėse iškovojęs žurnalistas. 

Pasak L. Butkaus, šisralis padėjo pačia sveikiausia prasme realizuoti savo potraukį lenktynėms, pajausti skirtingų automobilių galimybių ir savo gebėjimų ribas, išmokstant jų neperžengti. O Almantą Jacevičių, su kuriuo dalyvavo dar daugybėje tarptautinių „Press ralio“ lenktynių, jis vadina savo svarbiausiu vairavimo meno mokytoju. 

„Visiems kolegoms, norintiems išbandyti valios stiprumą, rankos tikslumą, koordinaciją ir orientaciją laike, erdvėje ar paprasčiausioje stovėjimo aikštelėje, labai rekomenduoju pirmąjį birželio savaitgalį praleisti kartu su mumis. Tai – tikrai nuostabus nuotykis pačioje geriausioje atmosferoje“, tvirtina L. Butkus.

Kaip prisipažįsta pats pirmojo ralio laimėtojas, pirmoji sėkmė jį padarė, gerąja to žodžio prasme, ne tik šio ralio vergu. Linas – vienas iš nedaugelio belikusių mohikanų, kurie nepraleido nė vieno tarptautinio „Press ralio“, nepasiekė tik vienintelių lenktynių finišo, kai lūžo jo vairuojamos greitos „Mazda 6 MPS“ centrinis diferencialas. Linas sako žemiausios jam atitekusios vietos jau nebeprisimenąs, tačiau tikina tikrai nebuvo nukritęs žemiau pirmojo dvidešimtuko.

Organizatorių nuotr./Linas Butkus „Press ralyje“
Organizatorių nuotr./Linas Butkus „Press ralyje“

Pirmojo ralio laimėtojas rengiasi ir jubiliejiniam, dvidešimtajam „Press raliui“. Tik pergalė jame būtų tinkamiausia proga dar kartą pasidžiaugti pirmąja sėkme, iškovota prieš 20 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Press ralis
Parašykite atsiliepimą apie Gazas