Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 7d. 19:33

Iškart po Dakaro: didžiausių pasaulyje labdaros lenktynių finišas vyks viename didžiausių Afrikos stadionų

„RZGroup.lt Tour Africa“ komandos automobilis parodoje „Comic Con Baltics“
RZGroup.lt nuotr. / „RZGroup.lt Tour Africa“ komandos automobilis parodoje „Comic Con Baltics“

Oficialiai patvirtinta, kad didžiausių pasaulyje labdaros lenktynių „Budapest-Bamako Rally“ finišas ir uždaromoji ceremonija vyks Siaka Styvenso stadione, Fritaune, Siera Leonėje. 45 tūkst. žiūrovų priimti galintis stadionas yra vienas didžiausių Afrikoje ir yra nacionalinis Siera Leonės stadionas. Čia finišą kirs ir iš buvusių Lietuvos ralio profesionalų sudarytas „RZGroup.lt Tour Africa“ ekipažas.

Finišas stadione prilygsta nacionaliniam pripažinimui

Organizatorių nuotr./Siera Leonės stadionas
Organizatorių nuotr./Siera Leonės stadionas

Siaka Styvenso stadionas pavadintas buvusio Siera Leonės lyderio garbei, davusio leidimą pradėti šio tuo metu Afrikoje itin modernaus sporto komplekso statybas. Pastatytas 1979-aisiais metais šis stadionas vis dar yra vienas didžiausių regione ir didžiausias šioje šalyje.

RZGroup.lt nuotr./„RZGroup.lt Tour Africa“ komandos automobilis parodoje „Comic Con Baltics“
RZGroup.lt nuotr./„RZGroup.lt Tour Africa“ komandos automobilis parodoje „Comic Con Baltics“

„Budapest-Bamako Rally“ organizatorių teigimu, vietos valdžios leidimas lenktynių uždarymo ceremoniją daryti šioje istorinėje vietoje parodo kokia reikšmė yra teikiama šioms didžiausioms pasaulyje labdaros lenktynėms.

„Esame be galo sujaudinti galimybės kirsti finišą šioje prestižinėje šalies sporto vietoje, – teigė „Budapest-Bamako Rally“ įkūrėjas G. Szabo. – Manome, kad geresnės vietos uždarymo ceremonijai rasti ir negalėjome.“

Vasario 16 dieną šiame stadione tikimąsi, kad ekstremalių lenktynių finišą pavyks kirsti daugiau nei trims šimtams auto-fanatikų, kurie leidosi į itin pavojingą kelionę senąja Dakaro trasa.

Tarp dalyvių – buvę Lietuvos autosporto profesionalai

Kiekvienais metais šiose lenktynėse varžosi ir lietuviai, o 2020-aisiais čia jėgas išbandyti nusprendė ir iš Lietuvos autosporto profesionalų sudaryta „RZGroup.lt Tour Africa“ komanda. Ekipažą sudaro dar būnant 16 metų jauniausiu Lietuvos istorijoje autosporto meistru pripažintas ir pirmasis šalies atstovas JWRC lenktynėse Vilius Rožukas, daugkartinis Lietuvos čempionas Darius Vilimas, karjerą tęsiantis Igoris Ivanovas ir Arūnas Meškinis. Afrikos iššūkiams atlaikyti vyrai pasikinkė 1992-ųjų metų „Nissan Patrol“, kurį kruopščiai ruošė šioms lenktynėms.

Lietuviai pasirinko varžytis „4x4 Tour” grupėje, kurioje laukia patys didžiausi iššūkiai, o didelė dalis dalyvių net nesugeba įveikti šios trasos. Todėl čia varžomasi ne laikui, o svarbiausia – mašinos parengimas. Per 17 dienų bus patikrinta, kaip tinkamai buvo paruoštas 1992-ųjų metų „Nissan Patrol“. Būtent šiuo automobiliu bus siekiama įveikti buvusią Dakaro trasą, kuri tęsis daugiau nei 8000 km.

Didžiausias akcentas – labdarai

„Budapest-Bamako Rally“ yra didžiausios pasaulyje labdaros lenktynės. Dėka organizatorių ir dalyvių yra stipriai prisidedama prie Afrikos žmonių gerovės. Kasmet yra surenkami šimtatūkstantiniai paramos biudžetai, kurie panaudojami kilniems tikslams.

Vykdomų iniciatyvų dėka Afrikoje buvo įrengta nauja ligoninė, išdalintos specialios priemonės apsaugai nuo uodų ir jų sukeliamos maliarijos bei daugybė kitų priemonių, kuriomis siekiama padėti afrikiečiams.

„Dėkojame savo pagrindiniam rėmėjui RZGroup.lt draudimo brokeriams, kurie patikėjo mumis bei davė tikėjimo, kad galime surasti ir daugiau žmonių, kurie norės prisidėti prie šios gerumo misijos. Džiaugiamės galintys suteikti galimybę prisidėti prie Afrikos žmonių gerovės vienydami žmones per bendrą pomėgį – autosportą,“ – teigė komandos lenktyninkas V. Rožukas.

Lenktynininkai kartu su savo rėmėjais ne tik prisidės finansiškai, bet ir gabens papildomą krovinį. O, pasiekus finišą, lenktynėms parengtas automobilis bus paaukotas labdarai.

„RZGroup.lt Tour Africa“ suvienys Dakaro fanus

„Budapest-Bamako Rally“ vyks sausio 30 – vasario 16 dienomis ir pritrauks visų, kuriems Dakaras ir lenktynės įaugęs į kraują, dėmesį. Šiuo metu baigėsi komandos automobilio paruošiamieji darbai, o artimiausiu metu automobilį bus galima išvysti LITEXPO parodų rūmuose vykstančios „Outdoor“ parodos metu, spalio 11-13 dienomis. Išskirtines naujienas padės sekti 15min rubrika Gazas.lt. Taip pat naujienas galėsite sekti ir „RZGroup.lt Tour Africa“ Facebook paskyroje.
https://facebook.com/rzgrouptourafrica/

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas