Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 29d. 19:41

Išrinkite 2017-ųjų Lietuvos automobilių sporto geriausiuosius

1006 km lenktynės Palangoje
Vytauto Pilkausko nuotr. / 1006 km lenktynės Palangoje

Tradicija, jog prabėgančius metus 15min užbaigia „Metų lenktynininko“ rinkimais. Jų metu savo nuomonę apie geriausią bei perspektyviausią lenktynininkus, Lietuvos automobilių sporto veidą bei geriausią renginį išsakys kelios dešimtys automobilių sporte žinomų žmonių. Komisijos narių nuomonė lems lygiai pusę galutinio įvertinimo: likusią dalį nulems 15min skaitytojai.

Per pirmąją „Metų lenktynininko“ rinkimų dalį komisija, sudaryta iš automobilių sporto profesionalų, balsavo už savo išsirinktus kandidatus. Pagal komisijos balsus (jie lemia 50 proc. galutinio įvertinimo) išrinkome po kelis populiariausius kiekvienoje kategorijoje ir siūlome pasireikšti 15min skaitytojams, kurių balsai lemia tiek pat, kiek ir komisijos balsai – 50 proc. galutinio įvertinimo.

Balsuoti kviečiame visą ateinančią savaitę: iki pat sausio 4 d., 23:59 val. Kas taps 2017-ųjų geriausiais, paaiškės jau sausio 5-ąją.

Metų lenktynininkas

Komisija dažniausiai savo balsus skyrė penkiems sportininkams. Nuolatos kartojosi ralio kroso trasose automobilių sporto gerbėjus žavėjusių Roko Baciuškos ir Kasparo Navicko vardai.

Duoklė atiduota ir šonaslydžiui. Daliai komisijos narių įspūdį paliko Andriaus Vasiliausko ir Aurimo Bakchio pasirodymai slystant šonu.

Nepamirštas liko ir Antanas Juknevičius, 2017-ųjų Dakaro ralyje užėmęs 21 vietą.

​​​​​Geriausias jaunas lenktynininkas (iki 21 metų)

Komisijos nariai rinkdami geriausią jaunąjį lenktynininką dažniausiai minėjo tris vardus.

Pirmiausia – Roką Baciušką ir Kasparą Navicką už puikius pasirodymus ralio kroso trasose ir gebėjimą nušluostyti nosis net šios sporto šakos senbuviams.

Taip pat – Justą Jonušį, kuris, iki šiol skynęs pergalęs kartingo trasose, sugebėjo sulaukti ovacijų ir persėdęs į kėbulinį automobilį.

Ketvirtasis paminėtas – bene menkiausiai žinomas, tačiau ne ką mažiau perspektyvus jaunuolis – Martynas Sidunovas. Pastarasis virtualių žiedinių lenktynių čempionate „Neste Dream 2 Drive“ nugalėjo visus konkurentus, o pirmą kartą sėdęs prie realaus sportinio automobilio vairo ir startavęs žiedinėse lenktynėse, Kačerginės Nemuno žiedo ratą įveikę per 1 min. 26 sek.

Visiems jauniems lenktynininkams profesionalai ir ekspertai žada įspūdingą ateitį automobilių sporte.

​​​​​​Lietuvos automobilių sporto veidas

Daugiausiai nuomonių įvairovės buvo komisijai kalbant apie žmones, labiausiai garsinusius automobilių sportą tiek šalyje, tiek už jos ribų, pastaisiais metais. Tarp kandidatų atsidūrė Tauras Tunyla. Talentingas lenktynininkas drauge su "Simuliatorių akademija" iniciavo projektą "Neste Dream 2 Drive", kuriame niekuomet prie sportinio automobilio vairo nesėdėję jaunuoliai pirmiausia susirungė virtualioje trasoje, o geriausiasis startavo tikrose lenktynėse.

Tarp kandidatų – Giedrius Čenkus, vienas iš „Autoplius.lt Fast Lap“ žiedinių lenktynių čempionato organzatorių, ilgus metus dedantis daugybę pastangų, kad jauni, apie automobilių sportą svajojantys asmenys, turėtų kur pasivaržyti. Pastaraisiais metais paaiškėjo, kad žiedinių lenktynių formatas itin patrauklus ir ne vienam profesionalui.

Nemažai balsų teko Benediktui Vanagui, bene geriausiam Lietuvoje automobilių sporto rinkodaros specialistui. Pastarojo, tikino komisijos nariai, pristatyti niekam nereikia, o jo veikla nemaža dalimi prisidėjo, kad Lietuvoje galima justi dėmesio automobilių sportui didėjimą.

Komisijos nariai balsavo ir už Vaidotą Žalą. Pastarasis daugiausiai liaupsių pelnė dėl savo neįtikėtino šuolio „Samsonas Rally Rokiškis“, nuskambėjusio per viso pasaulio žiniasklaidą.

Galiausiai tarp kandidatų atsidūrė ir Darius Vaičiulis, alpinistas, verslininkas ir Antano Juknevičiaus šturmanas Dakaro ralyje. Jam pagyrų negailėta už automobilių sporto populiarinimą tarp visai kitų sričių atstovų: alpinistų, verslininkų ir t.t.

​​​​​​Geriausias renginys 2017

Variantų komisijai išsakant nuomonę šiuo klausimų buvo ne itin daug. Vienas dažniausiai minėtų – „1006 km lenktynės“ Palangoje. Pastarąsias ne vienas komisijos narys vadino etalonu, kaip turėtų atrodyti automobilių sporto renginys. Netgi lyginant su tarptautiniais renginiais.

Balsų sulaukė kartingo entuziastų organizuotos „Rimo Grand Race“ varžybos Kaune. Pastarąsias dalis komisijos narių vadino bene gražiausiu autosporto renginiu, pamatytu 2017-aisiais.

Paminėti buvo ir dar du visiškai skirtingi renginiai: „Samsonas Rally Rokiškis“ bei „NemunRing Winter Games“.

Galiausiai nemažai balsų skirta dar vienoms žiedinėms lenktynėms, vykstančioms Nemuno žiedo trasoje – „Autoplius.lt Fast Lap“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas