Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 23, 13:05

J.Karklys Vokietijoje laimėjo „pole“ poziciją, bet džiaugtis pergale neleido gedimas

Austrijos kalnų mieste Spielberge gegužės 20–22 d. vykusiose Vokietijos „ADAC TCR Germany“ žiedinėse lenktynėse Jonas Karklys demonstravo įspūdingą tempą, iškovojęs dvi „Pole“ pozicijas. Tai rekordinis pasiekimas Lietuvos autosporto istorijoje. Vis dėlto pasiekti užtikrintą pergalę varžybose sutrukdė gedimai.
Jonas Karklys  Vokietijos „ADAC TCR Germany“ lenktynėse Austrijoje patyrė gedimą
Jonas Karklys Vokietijos „ADAC TCR Germany“ lenktynėse Austrijoje patyrė gedimą / Komandos nuotr.

Trijų dienų lenktynių savaitgalis „Red Bull Ring“ trasoje užbaigė antrąjį prestižinio čempionato etapą. Kaip visuomet, laisvosioms treniruotėms buvo skirtas penktadienis, o likusiomis dienomis rengti kvalifikacijos bei lenktynių važiavimai.

Penktadienio laisvosiose treniruotėse J. Karklys patyrė variklio gedimą, tad „NordPass“ komanda turėjo pasidarbuoti per naktį pakeisdama jį nauju. Tai, kaip paaiškėjo vėliau, sukėlė papildomų techninių problemų.

J. Karklys, vairuojantis „Hyundai i30 N TCR“ automobilį, šeštadienio lenktynėse turėjo startuoti iš pirmosios pozicijos, tačiau už variklio keitimą pritaikytos nuobaudos varžybas pradėjo tik 12-as. Nepaisant to, lietuvis važiavimą įveikė penktas, kvalifikacijos trasos ratą nuvažiavęs greičiausiai – per 1:36:947 sek.

Sekmadienį antrojoje kvalifikacijoje J. Karklys buvo dar greitesnis - vieną trasos ratą įveikęs per 1:36:676 sek. ir net 0.3 sek. pranoko antroje vietoje likusį „Engstler“ komandos atstovą Szymoną Ladniaką.

Po starto vilnietis šovė į priekį ir jau po trečdalio lenktynių distancijos turėjo daugiau nei penkių sekundžių persvarą prieš varžovus. Vis dėlto koją pakišo nukritusi aušintuvo žarna, dėl kurios J. Karklys privalėjo sustoti techninėje aptarnavimo zonoje.

Galutinėje čempionato įskaitoje, kurioje pateikiami bendri pirmųjų dviejų čempionato etapų rezultatai, Martinas Andersenas (Danija, „Honda Civic FK7 TCR“) užima pirmąją vietą (108 taškai), antrojoje – Jessica Bäckman (Švedija, „Hyundai Veloster N TCR“), turinti 107 taškus. J. Karklys rikiuojasi trečias.

„Džiaugiamės, kad šį savaitgalį galėjome pademonstruoti puikų greitį. Laimėjome dvi kvalifikacijas, ko iki šiol nebuvo pavykę padaryti. Deja, ne viskas buvo taip puiku iš techninės pusės. Penktadienio vakarą keitėme variklį, o sekmadienio lenktynėse nukrito aušintuvo žarna. Tai lėmė prastesnį rezultatą nei tikėjomės, todėl nekantriai laukiame kitų lenktynių, kuriose sieksime reabilituotis“, – sako „NordPass“ komandos atstovas.

Vokietijos „ADAC TCR Germany“ žiedinėse lenktynėse J. Karklys dalyvauja ne pirmą kartą. Praėjusiais metais jis iškovojo šeštąją vietą galutinėje čempionato įskaitoje, laimėjęs tris podiumus, tarp jų ir pergalę legendiniame Nurburgringe. Sportininkas taip pat yra dalyvavęs „ESET V4” (2020 m.), „Clio Cup Central Europe” (2020 m. ir 2019 m.), „Baltics Endurance“ (2019 m.) ir „Skoda Octavia Cup“ čempionatuose (2018 m.).

Kitas Vokietijos čempionato etapas vyks birželio 17–19 d. Salzburgringe. Varžybų tvarkaraštis ir kita aktuali informacija pateikiama čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas