Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 14d. 13:30

J.Villeneuve‘as: Formulė-1 nebėra išskirtinė, o pilotai – nebe didvyriai

Jacquesas Villeneuve'as vairuoja savo tėvo, žuvusio prieš 30 metų, bolidą
„Scanpix“ nuotr. / Jacques'as Villeneuve'as vairuoja savo tėvo, žuvusio prieš 30 metų, bolidą

Buvęs F-1 pilotas Jaques'as Villeneuve‘as neslepia, kad baiminasi dėl „Formulės-1“ ateities. Kanadietis taip pat nėra patenkintas naujomis taisyklėmis.

Teigia, kad F-1 lenktynės praranda žavesį

„Nerimauju dėl dabartinės F-1 būsenos. Tikiuosi, jog klystu. Nesuprantu ką jie bando padaryti. Nesuprantu dabartinės sporto koncepcijos. Formulė-1 nebėra išskirtinė ir įspūdinga. F-1 pilotai nebėra didvyriai. Problema ta, jog visi pokyčiai yra vykdomi dirbtiniu būdu.

Lenktynės gali būti įdomios pirmus šešis mėnesius, tačiau vėliau pasidaro nuobodu. Kai imiesi dirbtinumo, pasidarai nuo to priklausomas. Tai kartoji, kartoji ir galų gale tai pasidaro nebepanašu į tikras lenktynes“, – sakė F-1 čempionas J.Villeneuve‘as.

„Scanpix“ nuotr./Jacquesas Villeneuve'as vairuoja savo tėvo, žuvusio prieš 30 metų, bolidą
„Scanpix“ nuotr./Jacquesas Villeneuve'as vairuoja savo tėvo, žuvusio prieš 30 metų, bolidą

Mato perdėtą technologijų naudojimą

J.Villeneuve‘o teigimu, F-1 atsiradusi DRS sistema buvo vienas iš pirmųjų ženklų, kuris parodė, jog sportas juda klaidinga kryptimi.

„Kas liečia variklius, viskas tapo itin apribota. F-1 tapo kitokia. Degalų taupymas yra gerai. Tai buvo puikus dalykas praeityje. Problema ta, kad dabar sportininkams to daryti nereikia. Visą darbą atlieka elektronika. Sėdi bolide, o ji už tave taupo degalus. Iš F-1 buvo atimtas išskirtinumas. Lenkimai įvyksta tada, kai nuspaudi mygtuką. Neliko ypatingų ir įdomių manevrų“, – nusivylimu pasidalijo čempionas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jacques Villeneuve'as grįš į „Formulę-1“?
AFP/„Scanpix“ nuotr./Jacques Villeneuve'as grįš į „Formulę-1“?

Teigia, kad domina „žaliuosius“

„Jie bando įtikti tam tikrai žmonių grupei, kuriems automobilių sportas ne itin rūpi. Jie bando sudominti „žaliuosius“. Tačiau F-1 nėra draugiška gamtai, tad nėra prasmės stengtis tai daryti. Aš myliu šį sportą. Man labai patiko praėjusio amžiaus penktasis ir šeštasis dešimtmečiai, kuomet sirgaliams patiko net ir tokios lenktynės, kai finišą pasiekdavo vos keturi sportininkai, kuriuos skirdavo keli ratai.

Gerbdavai jų atliktą darbą bei pasiektus rezultatus. Dabartinė F-1 valdžia priima daug sprendimų, kurie tikrai nepadeda „Formulei-1“, – teigė J.Villeneuve`as.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jacquesas Villeneuve'as
AFP/„Scanpix“ nuotr./Jacquesas Villeneuve'as
F-1.LT

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas