Jaunieji kartingo lenktynininkai sėkmingai pasirodė Italijoje

Trys Lietuvos „BMW Formulės Mini“ kartingo lenktynininkai daugiau nei dvi savaites praleido Lenkijos ir Italijos trasose. Sudalyvavę trijose tarptautinėse lenktynėse, lietuviai sėkmingai užbaigė 2012 metų kartingo lenktynių sezoną.
Gustas Grinbergas
Gustas Grinbergas / Komandos nuotr.

Tik ką suremontuotoje Bydgoščiaus (Lenkija) trasoje varžybų maratoną pradėjo Gustas Grinbergas ir Tomas Vaitekūnas. WTR komandos lenktynininkas G.Grinbergas „Mini Rok“ klasės finale iškovojo 7, o Tomas Vaitekūnas – 9 vietas.

Iš Lenkijos sportininkai persikėlė į Italijos Lonato trasą, kur prie jų prisijungė ir 2012 metų Lietuvos čempionato nugalėtojas Justas Jonušis. Pirmosios varžybos – tradicinė Rudens taurė, tapo gera repeticija prieš pagrindines sezono lenktynes – „Mini Rok“ pasaulio taurę. J.Jonušis iškovojo 8, G.Grinbergas – 9, o T.Vaitekūnas – 15 vietas.

Teisę dalyvauti „Mini Rok“ pasaulio taurės varžybose devynmetis G.Grinbergas ir dešimtmetis J.Jonušis iškovojo jau antrus metus iš eilės, o devynmečiui T.Vaitekūnui tai buvo debiutas tokio aukšto rango varžybose. Tarp 50 greičiausių sportininkų, į lenktynes atvykusių iš 12 šalių, mūsiškiai jautėsi užtikrintai. Kvalifikaciniuose važiavimuose G.Grinbergas iškovojo 11 vietą, J.Jonušis buvo 15, o T.Vaitekūnas – 40. Atrankiniuose važiavimuose, lėmusiuose 30 greičiausių lenktynininkų patekimą į pagrindinį finalą, Lietuvos lenktynininkai taip pat nustebino. Viename iš važiavimų J.Jonušis finišavo trečias, o G.Grinbergas ketvirtas.

Susumavus kvalifikacijos bei atrankinių važiavimų rezultatus, į pagrindinį finalą, be didelio vargo, pateko G.Grinbergas ir J.Jonušis, užėmę, atitinkamai, 18 ir 20 vietas.  T.Vaitekūnas, bendroje klasifikacijoje išliko 40 vietoje, ir paguodos finalo lenktynes pradėjo iš 10 starto pozicijos. Po atkaklios kovos su dvidešimčia varžovų, Tomas finišavo aštuntas.

Pagrindiniame finale startavę J.Jonušis ir G.Grinbergas pademonstravo brandų važiavimą ir  užėmė 11 ir 19 vietas. Tai yra aukščiausias Lietuvos sportininkų pasiekimas pačių jauniausių lenktynininkų klasėje ROK pasaulio finalo taurės lenktynėse.