Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 30, 15:59

Justas Simaška Lietuvos ralio čempionatą keičia į Europos

Justas Simaška šį savaitgalį dalyvaus Europos ralio čempionate Latvijoje. Tai bus jau antrasis lietuvio startas žemyno pirmenybėse. „ERC Junior“ kategorijoje dalyvaujantis lietuvis artėjant pirmiesiems raliams Lietuvoje nusprendė į juos nebesiregistruoti ir pradėjo planuoti tolimesnius startus Europoje, rašoma pranešime.
Justas Simaška
Justas Simaška / Egidijaus Babelio nuotr.
Temos: 2 Latvija Ralis

Justo Simaškos ir Giedriaus Nomeikos ekipažas šiemet planavo važiuoti du Europos ralio čempionato etapus Lenkijoje ir Latvijoje. Tačiau po sėkmingo starto Lenkijoje jie nusprendė kelti sparnus ir dėliotis planus tolimesniems pasirodymams Europos ralio čempionate. Jų taikiklyje – ralis Italijoje ir Čekijoje. Dėl to lietuviai ekipažo šį sezoną nebeišvys namų trasose.

„Iš tiesų, kai atėjo laikas registruotis Žemaitijos raliui, tiesiog nebekilo ranka. Pernai savo klasėje laimėjome ir norisi didesnio iššūkio, o bendrai dviem ratais varomų automobilių įskaitoje varžytis reikėtų su greitesniais BMW M3 automobiliais ir sunku objektyviai pasilygiuoti, gerai važiuoju ar ne. Na, ir lietuviškos trasos labai gerai žinomos, tad tobulėjimo prasme norėtųsi kažko daugiau“, – sakė Justas Simaška.

Sportininkas važiuoja tarptautinę „Rally4“ kategoriją atitinkančiu „Ford Fiesta“ automobiliu. Europos ralio čempionate dalyviai varžosi tik su gamykliniais „Rally2“, „Rally4“ ir kitais automobiliais, kai Lietuvoje techninis reglamentas automobiliams yra gerokai liberalesnis, tad trasose važiuoja daug skirtingo lygio, skirtingai paruoštų automobilių. Dėl to lenktynininkas terpę tobulėjimui mato Europos ralio čempionate. Lenkijoje „ERC Junior“ įskaitoje jo „Rally4“ automobilių klasėje buvo 16 ekipažų. Jis tarp greičiausiųjų žemyno jaunuolių užėmė 4-tą vietą.

„Lenkijoje buvo žvėriška konkurencija, daug mašinų, reikėjo lėkti, svarbi buvo kiekviena sekundė. Nebuvo vietos klaidoms, nebuvo laiko atsipūsti ir atsileisti. Lenktyniaudamas Europos čempionate privalai spausti, nes kiti tikrai neatsileidžia“, – įspūdžiais dalinosi sportininkas.

Jis jau ruošiasi šį savaitgalį vykstančiam Europos čempionato etapui Latvijoje. Kaip ir ralis Lenkijoje, jis vyksta ant žvyro dangos, o žvyras – puikiai pažįstama kelio danga lietuviams. Tačiau net ir ji, priklausomai nuo šalies, turi savo specifiką.

„Daug ruošėmės su trasų analize, tai galiu pasakyti, kad lenkiškos trasos yra panašesnės į lietuviškas. Latvijoje turėsime itin plačias trasas ir labai gerą sukibimą. Sakyčiau, ralis Latvijoje bus dar sudėtingesnis nei Lenkijoje, nes lėksime dideliu vidutiniu greičiu, kuris reikalauja itin didelio tikslumo. Lenktynėms esu pasiruošęs, o kaip tikslus pasiseks įvykdyti praktiškai – bus matyti“, – sakė „ERC Junior“ įskaitoje į podiumą taikantis lietuvis.

Kadangi Justas jau nusprendė nebedalyvauti Lietuvos čempionate, jis tęs savo pasirodymą Europoje. Šiuo metu „Simaska Team by TOP SPORT“ komandos atletas dėlioja planus važiuoti „Rally di Roma Capitale“ varžybas Italijoje ir „Barum Czech Rally Zlin“ Čekijoje. Šios varžybos vyksta ant asfalto.

„Svarstome variantus nuomotis mašiną ir išbandyti ralį ant asfalto dangos. Mūsų taikinys – Roma. Jei viskas bus gerai, tuomet lėksime ir į Čekiją. Jei žiūrėti į platesnį paveikslą, tai mes kitais metais norime sudalyvauti visame Europos čempionate. O jame yra ir daugiau ralių ant asfalto. Tad esame nusiteikę važiuoti susipažinti su jų specifika, išmokti važiuoti ant asfalto“, – planus išdavė Justas Simaška.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas