Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 02, 20:34

Justas Simaška po pirmos ERC „Rally Liepaja“ dienos – klasės greičiausiųjų trejetuke

Latvijos Kuržemės regione šį savaitgalį vyksta penktasis Europos ralio čempionato etapas, kuriame po pirmosios varžybų dienos Talsų miesto apylinkėse Justo Simaškos ir Giedriaus Nomeikos ekipažas išsiveržė į podiumo pozicijas tiek „ERC4“, tiek „ERC Junior“ kategorijose, rašoma pranešime.
Justas Simaška
Justas Simaška / Egidijaus Babelio nuotr.

Liepos 1-ąją, penktadienio vakarą Liepojoje iškilminga ceremonija miesto centre prasidėjo jau penktasis Europos ralio čempionato etapas, o šeštadienį nuo ryto dalyviai jau varžėsi Talsų miesto prieigose. Pirmąją ralio dieną jiems teko įveikti 6 greičio ruožus, kurių bendras ilgis siekė 85 km. „ERC Junior“ kategorijoje Justo Simaškos ir Giedraus Nomeikos ekipažas šeštadienį sugebėjo parodyti 3-ią rezultatą. Jauniai buvo greičiausi ir „Rally4“ kategorijoje apskritai, tad su „Ford Fiesta“ važiuojantys lietuviai šiuo metu yra trečioje pozicijoje tarp 24-ių dalyvių.

„Smagu finišuoti greičiausiųjų trejetuke. Tačiau pravažiavome dar tik pusę ralio. Bandome dėliotis strategiją su padangomis rytojui ir stengiamės važiuoti geriausiai, kaip tik galime“, – sakė Justas Simaška.

Lenktynėse, kuriose visi dalyviai važiuoja su labai panašia technika itin daug lemia padangų pasirinkimas. O jų kiekis ribotas. „ERC Junior“ kategorijos dalyviams vieno etapo metu leidžiama panaudoti 12 naujų padangų. Lietuviai stebėjosi, kaip greitai jos dyla latviškuose žvyrkeliuose.

„Latviški greičio ruožai pasižymi labai geru sukibimu. Keliai platūs ir labai greiti, taigi važiuojant greitai jie tiesiog ėda padangas. Rytojaus, sekmadienio greičio ruožai dar labiau naikins padangas, tad reikės tinkamai susidėlioti strategiją“, – sakė „Top Sport“ komandos lenktynininkas, pirmąją dieną jau panaudojęs 2 komplektus padangų.

Šiuo metu „ERC Junjor“ kategorijoje pirmauja ispanas O. Palomo su „Peugeot 208“. Antroje vietoje – suomis T. Herranen su „Ford Fiesta“, nuo lyderio atsiliekantis 14,7 sekundės. Trečioje vietoje esantis J. Simaška nuo lyderio atsilieka 38,4 sek., o jam į atlapus kabinasi dar vienas suomis B. Korhola, esantis 15,9 sek. nuo Justo. Sekmadienį sportininkams reikės įveikti dar 95 km greičio ruožais.

Iš viso „ERC Junior“ kategorijoje Liepojos ralyje varžosi 14 dalyvių. „Rally4“ klasės automobiliais važiuoja 24 sportininkai iš viso žemyno, tačiau jauniai – greičiausi, tad po pirmosios „Tet Rally Liepaja“ dienos Justas Simaška ir Giedrius Nomeika – 3-ti tarp ekipažų, vairuojančių viena ašimi varomus automobilius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas