Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 30d. 11:43

Ką gydytojai prognozuoja komos ištiktam Michaeliui Schumacheriui?

Michaelis Schumacheris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Michaelis Schumacheris

Buvęs "Formulės-1" gydytojas ir neurochirurgas britų dienraščiui "The Guardian" komentuoja, kokios galimos prognozės sekmadienį sunkią galvos traumą patyrusiam ir komos ištiktam lenktynininkui Michaeliui Schumacheriui.

Visi smegenų traumos, kurią sekmadienį patyrė vokiečių lenktynininkas Michaelis Schumacheris, padariniai gali paaiškėti dar negreitai.

Buvęs „Formulės-1“ gydytojas Gary Harsteinas sako: „Dėl smegenų plastiškumo tikslios diagnozės negalima nustatyti kurį laiką. Ištisas savaites arba net mėnesius.“

M.Schumacheriui taikomas gydymo būdas leidžia manyti, kad trauma labai rimta, komentuoja Londono „King's College“ ligoninės neurochirurgas Chrisas Chandleris.

„Žinoma, po tokios uždaros traumos smegenys ištinsta, o šis tinimas kietoje kaukolėje gali sukelti pavojingą spaudimą svarbiausiose smegenų dalyse, – gydytoją cituoja „Sky News“. – Smegenų tinimą reikia kontroliuoti. Tai, kad jis traumos metu buvo su šalmu, tiesiog reiškia, kad jis sušvelnino sužalojimą, tačiau įmanoma patirti rimtą traumą ir su šalmu.“

Pasak Ch.Chandlerio, tai, kad M.Schumacherį ištiko koma, reiškia, kad jo sužeidimai gali būti kelių rūšių. „Jis galėjo patirti smegenų traumą dideliame plote, dėl ko smegenys gali ištinti. Jis galėjo patirti kraujavimą smegenyse ir, jei jose arba paviršiuje po kaukole susidarė krešulys, jį gali tekti pašalinti.“

Iš pranešimų neaišku, kokia konkrečiai operacija atlikta M.Schumacheriui. Tačiau tai, kad beveik iškart operavo, leidžia manyti, kad trauma labai rimta.

„Kartais nieko pašalinti nereikia, bet chirurgai įtaiso prietaisą spaudimui smegenyse matuoti, kam iš esmės reikia išgręžti skylę kaukolėje ir įstatyti mažą zondą. O jei smegenys patinusios, kartais chirurgai pašalina didelę kaukolės dalį, kad smegenims būtų vietos ištinti ir būtų sumažintas spaudimas gyvybiškai svarbiose dalyse.

Iš pranešimų neaišku, kokia konkrečiai jam atlikta operacija. Tačiau tai, kad beveik iškart operavo, leidžia manyti, kad trauma labai rimta“, – svarstė Ch.Chandleris.

G.Harsteinas sako, kad dažnai būna, jog po smegenų traumų žmonės iš pradžių būna sąmoningi ir kalba.

„Gerai žinoma, kad epidūrinės hematomos, tam tikro smegenų kraujavimo, atveju po traumos gali būti sąmoningumo intervalas. Vėliau, formuojantis hematomai, kylantis spaudimas gali sukelti staigius ir ryškius simptomus. Spaudimą reikia kuo greičiau sumažinti“, – sako gydytojas. Pasak jo, komos būsena galėjo būti sukelta specialiai.

„Po bet kokios sunkios galvos traumos žmogus praranda liežuvio ir gerklės raumenų koordinaciją. Taip kai kuriems nutinka net miegant – dėl to jie knarkia. Tačiau tai sutrikdo kvėpavimą, dėl ko kraujyje padidėja anglies dioksido kiekis ir sumažėja deguonies“, – paaiškina jis.

„Smegenims reikia deguonies ir joms kenkia anglies dioksidas. Todėl mes į ligonių trachėjas įstatome vamzdelius ir prijungiame kvėpavimo aparatus. Taip apsaugomi kvėpavimo takai ir galima kontroliuoti deguonies kiekį.

Bet tam, kad intubuotume žmogų, jis arba ji turi būti anestezuota. Tai ir yra „dirbtinė koma“. Specialiai sukeliama koma, tačiau išties ji veikiau primena ilgą apsaugančią narkozę“, – sakė gydytojas.

Temos: 1 Trauma

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas