Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 2d. 09:14

Kaip lietuviams sekėsi „Drift Masters“ Europos čempionate?

„Drift Masters“ Europos čempionatas Rygoje
Andriaus Kulino nuotr. / „Drift Masters“ Europos čempionatas Rygoje
Dar ketvirtadienio vakarą Rygoje prasidėjęs „Drift Masters European Championship“ varžybų savaitgalis negailėjo įspūdingų momentų ir dar įspūdingesnių varžovų. Trys Lietuvos atstovai – Benediktas Čirba, Gediminas Ivanauskas ir Andrius Vasiliauskas – pasirengė įtemptoms kovoms su stipriausiais šonaslydžio meistrais iš įvairiausių pasaulio kampelių. Kovojo dėl „King of Riga 2021“ titulo.

Įspūdingos treniruotės ir A.Vasiliausko automobilio gedimas

Penktadienio treniruočių metu demonstravę nuožmius charakterius ir džiuginę variklių gaudesiu, su lengvu jauduliu Lietuvos atstovai pamažu artėjo link lemtingų trečiojo etapo pradžios minučių. Beveik pamiršę, kad kvalifikacija prasideda tik 17 val., mūsų šalies šonaslydžio atletai treniruotėje netausojo jėgų.

Tačiau pačiame treniruočių sūkuryje, tarsi nujausdamas artėjančius sudėtingus kvalifikacijos važiavimus, Andriaus Vasiliausko bolidas patyrė sudėtingą gedimą. Todėl varžyboms net neprasidėjus 2020 metų Lietuvos šonaslydžio čempionas privalėjo pasitraukti iš trečiojo DMEC etapo su viltimi, jog pavyks sugrįžti sekmadienį – į ketvirtąjį Europos šonaslydžio čempionato etapą.

Gediminas Ivanauskas ir Benediktas Čirba intensyviai stengėsi įveikti negailestingą Bikerniekų trasą, tačiau dėl nuolat besikeičiančių oro sąlygų, padangų guma padengtos trasos ir diferencijuojančio sukibimo, kvalifikacijos ribą pavyko peržengti tik Benediktui Čirbai.

Surinkęs 87 taškus savo antruoju važiavimu, jis užsitikrino sau 7-ąją vietą šeštadienio Top 32 rikiuotėje. Gediminas Ivanauskas surinko 51 tašką ir liko už ribos.

Netikėta varžybų pradžia Benediktui Čirbai

Išaušęs šeštadienio rytas pranašavo intensyvią bei permainingą dieną. Po vakarykščio lietaus dalyviai tikėjosi geresnės varžybų dienos bei sausos trasos dangos savo meistriškumui atskleisti. 2020 metų Lietuvos šonaslydžio vicečempionas, nuožmusis Benediktas Čirba, jau paragavęs saldžios laureato dalios antrame DMEC etape Austrijoje, varžybas pradėjo ne visai taip, kaip tikėjosi. Priešininkui, Latvijos atstovui Ivo Ciruliui, sulūžęs kardanas sutrukdė pradėti Top32 kovą, todėl Benediktas be didelių pastangų pateko į Top16. Pastarosios taip pat pavyko puikiai – per trasą kaip per sviestą slydęs Čirba įveikė Lenkijos atstovą Pawel Grosz ir užsitikrino sau kelialapį į Top8.

Varžybos nesiliovė stebinusios pavojingais išslydimais iš trasos, sulankstytais ratais ir kvapą gniaužiančiais bučiniais su betoniniais blokais. Net ir pats 2020 metų „King of Riga“ titulo laimėtojas James Deane nusileido jaunėliui iš Lenkijos – Adam Zalewski. Benediktas Čirba, trasoje sutikęs dvigubą šių metų DMEC etapų Austrijoje nugalėtoją, dar vieną Lenkijos atstovą, Piotr Wiecek turėjo pripažinti pralaimėjimą. Pirmuoju važiavimu per didelį kampą trasos gale laikęs Čirba fiksavo kontaktą su Wiecek ir tikėjosi atsigriebti antruoju važiavimu. Tačiau po trečiosios trajektorijos zonos trasoje, ryškiai geltonas BMW E92 apsisuko ir tądien, dideliam nusivylimui, varžybos B.Čirbai oficialiai baigėsi.

Trečiasis etapas Latvijos širdyje, Rygoje, baigėsi airio Conor Shanahan karūnavimu – šonaslydininkas užėmė I-ąją vietą ir į asmeninę istoriją įsirašė „King of Riga titulą“. II vieta atiteko pirmojo ir antrojo DMEC 2021 etapų nugalėtojui, lenkui, Piotr Wiecek, o pastarojo tautietis, Adam Zalewski lipo ant III vietos podiumo pakylos.

Ketvirtasis etapas

Ketvirtasis etapas sekmadienį nuo pat ryto tarsi žadėjo, kad ši diena bus kupina neeilinio, iš proto vedančio jaudulio ir įspūdingų emocijų. Treniruočių metu dalyviai demonstravo ne tik savo talentus ir technines galimybes, tačiau tuo pat metu bandė ištaisyti ir vakarykštes klaidas.

Neįtikėtinas techninių gedimų kiekis ir pavojingi skrydžiai iš trasos - nuo tokių vaizdų ne vienam žiūrovui šiaušėsi plaukai. Įspūdingų reginių ištroškę žiūrovai akimis rijo vieną po kito nuožmesnius važiavimus.

Gediminas Ivanauskas-Ivanule tądien liko už kvalifikacijos ribų, o Benediktas Čirba ir Andrius Vasiliauskas kaupė jėgas Top32 kovoms.

Pirmuoju kvalifikacijos važiavimu surinkęs 81 tašką ir 17 vietą įskaitoje užėmęs Andrius Vasiliauskas porinių važiavimų kovoje, po teisėjų skirto One More Time, nusileido Portugalijos atstovui Diogo Correia.

„Trasa labai sudėtinga, reikėjo daugiau pasiruošimo, o labiausiai kliudė nuovargis. Vienas iš didžiausių nesėkmės faktorių buvo praleistos šeštadienio kovos ir penktadienio treniruotės. Šioje trasoje paskutinį kartą važiavau prieš 2 metus, tačiau visuomet yra planų atsigriebti ir pasirodyti dar geriau“ – stengdamasis šypsotis pasakojo A.Vasiliauskas.

Benediktas Čirba, pirmuoju kvalifikacijos važiavimu surinkęs 86 taškus, demonstruodamas šaltakraujišką charakterį ir, tarsi tramdydamas ugnį, įveikė Italijos atstovą Manuel Vacca, bei užsitikrino tvirtą poziciją Top16 kovose.

Po pertraukos, trasoje sutikęs čeką Marco Zakouril, sportinį įtūžį pasivaikščioti išleidęs Benediktas, po One More Time privertė priešininką pripažinti Čirbafighter pranašumą ir azartiškai telkėsi Top8 kovai su suomiu Juha Poytalaakso.

B.Čirbos kova su James Deane

Kaip nesutramdomas žvėris per trasą skriejęs B.Čirba 4-ojo etapo Top8 kovoje įrodė, kad Lietuvos šonaslydininkas – nuožmus ir pavojingas varžovas. Iškovojęs pergalę ir Top4 kovose susigrūmęs su daugkartiniu čempionu airiu James Deane, B.Čirba parodė, jog net ir didžiausi drifto gigantai negali užgožti aštrios jo dvasios ir meistriško važiavimo.

Kvapą gniaužiančioje kovoje, durimis į duris grūmęsi šonaslydinkai visiems susirinkusiems dovanojo kosmines emocijas ir ne vieną sirgalių privertė išspausti laimės ašarą. James Deane, dėl techninių kliūčių buvo nuginkluotas ir privalėjo pripažinti lietuvio pranašumą.

Užplūdus finalo emocijoms, šiurpuliukams bėgant per kūną, B.Čirba stojo į kovą su niekuo kitu, o tuo pačiu Lenkijos atstovu, Piotr Wiecek. Tačiau, kaip ir antrojo DMEC etapo Austrijoje metu, po įnirtingos kovos, teko nusileisti varžovui.

Laimėjęs II vietą ant podiumo žengęs B.Čirba su pasididžiavimu bučiavo Lietuvos vėliavą ir įtvirtino savo vardą geriausių Europos šonaslydinkų gretose. Bendroje sezono įskaitoje jis užėmė III vietą.

„Esu beprotiškai laimingas. Negaliu patikėti, kad pavyko vėl užlipti ant nugalėtojų podiumo. Atidaviau visas jėgas ir pasakiau sau, jog privalau tai padaryti. Ir manau, jog man pavyko. Nuoširdus ačiū visiems, kurie mus palaiko. Negalėčiau būti čia be jūsų paramos ir atsidavimo. Kiekvienas iš jūsų mane motyvuoja siekti geriausio ir parodyti, kokią galią išties turime. Mano rankose – 4-ojo etapo vicečempiono titulas. Sunku patikėti, jog tariu šiuos žodžius. Šiandien jau įėjome į istoriją. Ačiū“, – laimės kupinomis akimis kalbėjo Benediktas Čirba.

Savaitgalis buvo kupinas įvairiausių emocijų, ašarų, techninių gedimų, iš trasos slystančių ratų ir euforijos momentų. King of Riga 2021 titulą išplėšė Lenkijos atstovas P.Wiecek, o III vietoje liko Airijos šonaslydininkas J. Deane.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Driftas Autosportas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

02:39
00:43
07:42

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Parašykite atsiliepimą apie Gazas