Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 30, 20:44

Kam „Formulėje 1“ naudojamas sausas ledas?

Jei įdėmiai stebite "Formulę 1", pastebėjote, kad kartais bolidai pamaitinami sausu ledu. Tai dažnai galima pamatyti prieš lenktynes ar tarp kvalifikacijos sesijų. Bet kodėl to reikia? Ir kodėl naudojamas sausas ledas?
Skraidantys Formulės 1 bolidai Imolos trasoje Tik prenumeratoriams
Skraidantys Formulės 1 bolidai Imolos trasoje / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Kas yra sausas ledas?

Sausas ledas – tai kietos būsenos anglies dioksidas (CO2). Anglies dioksido daug ir žmogaus iškvepiamame ore. Jei surinktume šias dujas ir jas sušaldytume, gautume sausą ledą. Tiesa, tam reikia žemesnės nei -78,5 °C temperatūros.

Sausas ledas naudojamas labai plačiai. Kartais juo apsaugomas maistas bei vaistai, kartais jis naudojamas pramoninių įrenginių valymui. Sausas ledas dažnai naudojamas ir specialiesiems efektams filmų studijose – įmestas į vandenį jis sukuria tirštą miglos sluoksnį. Sausas ledas įprastoje aplinkoje po truputį virsta anglies dvideginiu.

Aišku, „Formulėje 1“ sausas ledas naudojamas aušinimui. Tik kodėl jo reikia ir kodėl naudojamas ne paprastas ledas?

Kodėl sausas ledas naudojamas „Formulėje 1“ ?

Sausas ledas „Formulėje 1“ naudojamas tada, kai automobilis nejuda, bet ką tik judėjo ir ruošiasi judėti. Pavyzdžiui, tarp kvalifikacijos ar treniruočių važiavimų ar prieš pat startą. Sauso ledo gabalai kraunami į specialias talpas šalia radiatorių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas