Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 30d. 14:23

Karolis Raišys apie artėjančią kovą Rokiškyje: „Jaučiuosi kaip prieš pirmąjį savo ralį“

Karolis Raišys ruošiasi Rokiškio raliui
K.Raišio asmeninio archvyvo nuotr. / Karolis Raišys ruošiasi Rokiškio raliui

Į Lietuvos ralio čempionatą po nemenkos pertraukos sugrįžęs Karolis Raišys prieš šį savaitgalį įvyksiantį „Samsonas Rally Rokiškis“ jaudinasi kaip prieš pirmąsias varžybas. Jam tai – visiškai naujas ralio regionas. O aplinkybės susiklostė taip, kad antrosios lenktynės su visais ratais varomu BMW ir šturmanu iš Latvijos Ilya Zakmanu bus tarsi nauja patirtis, rašoma pranešime.

Po trijų metų pertraukos į klasikinį ralį grįžęs Karolis Raišys sėdo į neįprastą automobilį – visais ratais varomą BMW M3. 2011 ir 2013 metais iškovojęs Lietuvos ralio čempiono titulus, atitinkamai su priekine ir galine ašimi varomais automobiliais, sportininkas sako, kad jam trasose liko išbandyti visų varančiųjų ratų pavarą.

O BMW pasirinko todėl, kad į šį kompleksinį sportą iš romantinės perspektyvos žiūrinčiam pilotui atmosferinio 6 cilindrų variklio tolygumas ir aukšti sūkiai teikia didesnį malonumą nei japoniškų mašinų varikliai priverstiniu pripūtimu.

Garaže ręstas automobilis kiek sujaukė vilniečio grįžimą į ralio trasas. Dėl vis išlendančių mažų smulkmenėlių jis taip ir nespėjo jo išbandyti. O pirmosiose varžybose Žemaitijos ralyje dėl lūžusios variklio pagalvės ir skilusio karterio jis sugebėjo pravažiuoti vos kelis greičio ruožus.

Vos dviejų savaičių pertrauka tarp čempionato etapų praėjo nepastebėtai garaže tvarkant techniką, tad į Rokiškio ralį ryškiai oranžinio BMW ekipažas važiuos tarsi į pirmąsias savo varžybas.

„Jaučiuosi kaip prieš pirmąjį savo ralį. Visiškai nežinau kaip kas bus. Vietovės ir trasos man visiškai nežinomos, nes Rokiškyje dar nesu lenktyniavęs. Prie automobilio nepripratau, taip pat dar nespėjau susidirbti su šturmanu Ilya. Dėl to šio ralio laukiu labai nerimąstingai“, – sakė Karolis Raišys.

Sportininkas patikino, kad nors ir nepasitreniravo, bet bent jau BMW lenktynėms paruošė tinkamai. Šį kartą jokios smulkmenos, tikisi, varžybų nesutrikdys ir jis galės pratintis tiek prie naujos, greitesnės visais ratais varomos technikos, tiek mokytis susikalbėti su šturmanu Ilya Zakmanu.

Karolis su Ilya į vieną automobilį kartu sės toli gražu ne pirmą kartą. Jiedu tiek šiemet, tiek pernai iškovojo pirmas vietas Monte Karlo klasikinių automobilių ralyje, seniausių automobilių grupėje. Tačiau ten lenktynės vyksta tikslaus važiavimo laikui principu, ir šturmano darbas yra kitokios specifikos nei klasikiniame ralyje.

Kad ekipažas įgautų pasitikėjimą ir greitį, kuris leistų laimėti lenktynes, reikės pravažiuoti daugiau kilometrų. O ir Karolio tikslas yra laimėti. Lenktynininkas klausia, kam važiuoti į varžybas, jei nenori laimėti? Tačiau dėl susiklosčiusių aplinkybių į Rokiškį oranžinio BMW ekipažas važiuoja mokytis. O svarbiausia – pasiekti finišą.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:42
00:58
00:28

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas