Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kartingas – sportas bet kokio amžiaus lenktynininkams

Kartingo varžybos
Komandos nuotr. / Kartingo varžybos
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Ar daug žinote lenktynininkų, kurie savo karjerą pradėjo ne nuo kartingo? Tikrai, tokių tik vienas kitas. Ir garsiausi „F-1“ meistrai, ir žymiausi ralio pilotai savo karjerą pradeda panašiai – kartingo trasose. Ne veltui sakoma, kad kartingas yra viso automobilių sporto lopšys.

Įdomiausia tai, kad ši sporto šaka yra itin demokratiška – dėl pergalių savo klasėse kovoja ir pradinukai, ir į penktą dešimtį baigiantys vyrai.

„Man dabar 13-a metų, kartingais važiuoju dar tik pirmus metus. Noriu kovoti, noriu būti greitas. Manau, kad tai ne tik sportiniai pasiekimai – sportinė disciplina, gebėjimas kovoti man pravers ir vėliau. O štai mano komandos bičiuliui Oskarui Grigoniui dar tik dešimt metų, tačiau jis lenktynėse važiuoja jau antrą sezoną. Galite pasakyti, kad mes dar vaikai. Bet mes jau mokame siekti užsibrėžtų tikslų.“ – pasakoja Lietuvos kartingo čempionate važiuojantis jaunasis sportininkas Nojus Jurevičius.

Komandos nuotr./Kartingo varžybos
Komandos nuotr./Kartingo varžybos

„Kartingas – demokratiškas. Nuo jo prasideda kelias į automobilių sporto Olimpą. Ir tam tikrose klasėse čia pradeda važiuoti tikrai jauni sportininkai. Kiekviena save gerbianti lenktynių komanda, kiekvienas treneris stengiasi, kad komandoje važiuotų ne tik greičiausiose klasėse pergales skinantys tituluoti meistrai, bet pirmuosius žingsnius šiame sporte žengiantys jaunuoliai. Juk iš jų vėliau išauga būsimi čempionai.

Svarbiausia, kad ši sporto rūšis yra patraukli visoms amžiaus grupėms. Štai „Micro“ klasėje gali startuoti net ir pradinukai. O į aktyvų, profesionalų sportą atėję brandesni vyrai gali rinktis „Open 125” klasę – tai dar nėra taip ultimatyvu, kaip „KZ2“, tačiau greičio ir dirvos nuolatiniam tobulėjimui čia irgi į valias.

Gal todėl vis daugiau žmonių žengiančių į lenktynių pasaulį renkasi kartingą“ – sako Kauno ekipai „Paske Racing“ atstovaujantis ir puikiai mūsų šalies kartingo aistruoliams pažįstamas penkis kartus Lietuvos čempionas Paulius Paškevičius.

Komandos nuotr./Kartingo varžybos
Komandos nuotr./Kartingo varžybos

„Štai jauniausiam mūsų komandos sportininkui Tomui dabar dar nėra dešimties, jaunikaitis kelią pradeda „Micro“ klasėje. Tačiau šį vaiką pas mus atsivedė jo tėvas – vyriausias mūsų ekipos lenktynininkas Stanislovas Veilentas. Šiam „KZ2“ klasėje važiuojančiam sportininkui jau 41-i, į profesionalų kartingų sportą jis atėjo palyginti neseniai. Gal tai nuskambės keistai, bet drįsčiau teigti, kad kartingas yra savotiškas visos šeimos sportas.“ – komandos bičiuliui antrina lenktynininkas Ignas Misevičius.

Pasak kylančios Lietuvos kartingo žvaigždės Evaldo Dzialtuvo, jaunieji sportininkai į komandą tikrai atsiveda visą šeimą. Čia reikalinga ir mama su savo rūpesčiu ir virtuve, tėvas neretai talkina mechanikams ir motyvuoja savo atžalas. Bet sportininkas taip pat pabrėžia, kad tapatinti kartingų vien su vaikais jokiu būdu negalima.

Greičiai čia milžiniški, dinamika ir perkrovimai – irgi įspūdingi, nenusileidžiantys „F-1“ bolidams.

„Žinoma, yra mažosios klasės vaikams, tačiau kartingų sporte važiuoja trisdešimtmečiai ir vyresni, profesionalai, puikiai įvaldę šios sporto šakos subtilybes, siekiantys sportinio meistriškumo tobulybės. Greičiai čia milžiniški, dinamika ir perkrovimai – irgi įspūdingi, nenusileidžiantys „F-1“ bolidams. Čia reikalinga labai greita reakcija. Tokia, kokios vaikai dar neturi. Tad kartingų sportas yra skiriamas visoms amžiaus grupėms“ – sako devyniolikmetis „Paske Racing“ ekipos pilotas Evaldas Dzialtuvas.

„Aš anksčiau važiavau kaip mėgėjas. Tačiau nors aš jau nesu jaunuolis, šiais metais nusprendžiau važiuoti Lietuvos čempionate. Rezultatais patenkintas, jaučiu nuolatinį tobulėjimą. Tai žingsnis pirmyn. Kartingo sportas yra šaunus tuo, kad jis itin demokratiškas ir lyginant su kitomis automobilių sporto disciplinomis – gerokai pigesnis.“ – pastebėjimais dalinasi 33-ų metų Lietuvos kartingo čempionato debiutantas Gytis Melzbakas.

Kartingo sportas – tai gyvenimo būdas ir aistra. Žmonės užsikrečia automobilių sporto virusu. O kai pasineri į šią sritį – kelio atgal jau nėra. Netikite – apsilankykite rimtose kartingų varžybose.

Trečias ir ketvirtas Lietuvos kartingo čempionato etapai vyks pirmą liepos mėnesio savaitgalį, Vilniaus Plytinės kartodrome.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Sportas Kartingas
Parašykite atsiliepimą apie Gazas