Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 18d. 17:42

Kas padėjo „Voverė Drift“ komandos lyderiui būti sezono geriausiu?

„Voverė Drift“, I. Galaunės nuotr.
„Voverė Drift“, I. Galaunės nuotr.

Šonaslydžio gerbėjai ne viename renginyje tikrai pastebėjo šonu slystanti BMW, ant kurio yra įsitaisiusi didelė voverė. Jau ne vienerius metus su šiuo automobiliu Simonas Vilčinskas lepina žiūrovų akis įspūdingais pasirodymais trasose. Nors 2020-ieji drifto sportininkams kėlė daugiau abejonių nei ryžto, tačiau „Voverė Drift“ komandos įkūrėjui S. Vilčinskui sezono pabaiga buvo pažymėta netikėta sėkme, rašoma pranešime.

Aplenkti daugiau kaip 70 stiprių oponentų „Semi-PRO“ lygoje ir metinėje įskaitoje atsidurti pirmoje vietoje – kiekvieno šonaslydininko svajonė, kuri per plauką išsipildė S.Vilčinskui.

VIDEO: Drifto ABC laidoje Gazas ir Stabdis: kas sieja driftą su samurajais ir dailiuoju čiuožimu

„Jei Salvijui Budriui nebūtų lūžęs kardanas, jis būtų keliavęs toliau Marijampolėje, paskutiniame „Semi-PRO“ etape, ir aš būčiau nebe pirmas metinėje įskaitoje. Na, bet čia toks sportas“, – atvirauja sportininkas. Tačiau apie viską nuo pradžių.

Sezono pradžia daugeliui sportininkų buvo panašesnė į lengvą sąmyšį, tačiau Simonas buvo atsipalaidavęs kaip niekada išsiduodamas, kad pirminis planas buvo pasidaryti sau gražią mašiną, trasoje per daug „nesidraskyti“, o atvirkščiai – važiuoti for fun. Šis užmojis, panašu, nepavyko ir jei ne ketvirta vieta pirmajame „Semi-PRO“ etape bei automobilio gedimas, vargu ar sportininko pavardę matytume metinės įskaitos pirmoje eilutėje.

„Ketvirta vieta ir automobilio gedimas suteikė savotiško azarto, todėl pagalvojau, kad jau kitose varžybose – viskas arba nieko, reikia spausti iki dugno“, – su šypsena prisimena sezono pradžią. Neilgai trukus, linksmą nusiteikimą pakeitė iššūkių virtinė: pirmajame etape techninės problemos, saulė, karštis, sezono trasos, reikalaujančios tikslumo ir Molėtų etapo blokai, kurie automobilį gali sugadinti nepataisomai. Visa tai – kiekvieno drifterio varžybų išgyvenimai ir baimės.

Šiais metai šonaslydžio mėgėjams buvo galimybė pastebėti jau daugiau automobilių su užrašu „Voverė Drift“. Nuo sezono pradžios Simonas po „Voverė Drift“ komandos vardu slėpėsi nebe vienas – prie voverės prisijungė sportininko brolis Žydrūnas Vilčinskas bei broliai Simonas ir Aurimas Šulcai. Komandos lyderis su džiaugsmu prasitarė apie dar vieną komandos narį, kuris prisijungs kitame sezone: „Ruošiam dar vieną naują komandos narį, 15 metų jaunuolį su BMW e46, todėl bus tikrai įdomu.“

Nors vaikino pavardę dažniau galima išgirsti „Semi-PRO“ etapo varžybų metu, tačiau šiais metais jam pavyko išbandyti jėgas ir su PRO lygos atstovais. Daugeliui drifto sportininkų aukščiausia šonaslydžio lyga yra siekiamybė, tačiau S. Vilčinsko ji nesužavėjo: „Šį sezoną pasibandžiau ir PRO lygos varžybas, tad galiu pasakyti, jog „Semi-PRO“ lyga yra kur kas įdomesnė, kovos artimesnės, dalyvių daugiau. Čia turime labai daug stabilių vairuotojų“, – patirtimi dalinasi sportininkas. Kalbėdamas apie PRO lygos varžybas, S. Vilčinskas sako, jog Lietuvoje „Semi-PRO“ lyga yra konkurencinga, joje dalyvauja labai tvirti sportininkai, todėl šalies profesionalams tikrai yra ko nerimauti.

Kalbant apie kitų metų planus, pašnekovas neslepia aplankiusių dvejonių ir nedrąsiai pasidalina mintimis apie pertrauką: „Kitam sezonui turiu kelialapį į PRO lygą, bet nežinau, ar pavyks išbėgti į trasą. Važiuoti PRO lygoje reikalauja ne tik gerų vairavimo įgūdžių, bet ir dar geresnės technikos automobilyje, pavyzdžiui, daugiau arklio galių (AG) ir svarbiausia, jas palaikančios technikos, todėl automobiliui paruošti reikia didelio biudžeto“, – mintimis dalinasi „Voverė Drift“ komandos lyderis. „Galbūt padarysiu pertrauką ir važiuosiu tik mėgėjiškai į treniruotes bei palaikyti savo komandos draugų varžybose, o gal dar susimatysim ir trasoje. Šiuo metu – tiksliai atsakyti negaliu.“

Laukia „Sonax Drift Matsuri“

Nors 2020 metų drifto sezonas baigėsi, tačiau sportininkai turės dar vieną progą pasimėgauti slydimu šonu. Japonijos įkvėpta sezono uždarymo šventė „Sonax Drift Matsuri“ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro trasoje, rugsėjo 26 dieną, džiugins ne vieną drifterį, o tarp jų ir Simoną bei jo komandą: „Matsuri“ dalyvausiu ne tik aš, bet ir visa mūsų komanda.“

Šio stiliaus renginys, sako pašnekovas, yra tarsi lengvas chaosas, kuris labai žavi, o važiavimai – primena TOP 32 formato varžybas, kuriose nežinia, ko galima tikėtis. Detalesnė informacija apie sezono uždarymo šventę: www.drifting.lt.

Temos: 2 Driftas Autosportas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:14
01:53
23:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas