Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kas „Samsung Fast Lap“ Palangoje aplenks Robertą Kupčiką?

Robertas Kupčikas
„Fast Lap“ – pro miniatiūros prizmę
Šaltinis: 15min
0
A A

Roberto Kupčiko vardas turėtų būti girdėtas kiekvienam, bent kiek besidominčiam autosporto gyvenimu. Jaunasis lenktynininkas per savo karjerą spėjo sudalyvauti ir pasižymėti ne vienose varžybose. O visai greitai mes jį pirmą kartą išvysime ir „Samsung Fast Lap“ dalyvių gretose.

Nuo pat vaikystės aktyviai dalyvaudamas visokio tipo automobilių lenktynėse, jis išbandė kone viską: kalnų lenktynes, greituminius ir lėtuminius slalomus, „dragus“, žiemos hipodromų lenktynes. Tačiau didžiausia Roberto aistra visada buvo žiedinės lenktynės, kuriose ir pavyko pasiekti didžiausių aukštumų. Jis tapo „Toyota Yaris Cup“ bei „VW Castrol Cup“ nugalėtoju, taip pat spėjo pelnyti Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Lenkijos čempiono titulus. Robertas yra užsitarnavęs ir Lietuvos sporto meistro vardą. Kol kas neišmėgintas liko tik ralis, bet ir tai, matyt, tik laiko klausimas.

Nėra ten ko nežinoti – juk tai greitkelis, kuriuo yra važiavęs turbūt kiekvienasVisas R.Kupčiko gyvenimas neišvengiamai susijęs su automobiliais ar kitokiomis transporto priemonėmis. Dirba jis specializuotame „Porsche“ automobilių servise. Taip pat dažnai važinėja į užsienyje vykstančias lenktynes, kuriose dalyvauja jo globojamas lenktynininkas. Robertas stebi, analizuoja važiavimus ir pataria, ką daryti, idant būtų galima pasiekti geresnių rezultatų. Paprastai tariant, dirba treneriu. Tik nereikia manyti, kad 28-erių jaunuolis jau „išėjo į pensiją“: jis, kaip ir jo mokinys, aktyviai treniruojasi palaikydamas formą, retkarčiais sudalyvauja lenktynėse. Yra nuolatinis kartingų varžybų dalyvis, į kurias, deja, ne visas suspėja dėl nuolatinių išvykų į užsienį. Ir galiausiai, kai keturračių transporto priemonių teikiamais malonumais pasisotina, prisimena kitą hobį – motociklus.

Jau ne vienerius metus užsiiminėja motokrosu, o šiemet pradėjo ir kitą, Lietuvoje vis populiarėjančią ir motokrosui giminingą šaką – „supermoto“. Taigi jį galima sutikti visur, kur yra greičio ir adrenalino.

Nors Robertas su „Samsung Fast Lap“ organizatoriais pažįstamas dar nuo mokyklos laikų ir pats ne kartą prisidėjo organizuojant tuometinius renginius, vis dėlto greitojo rato varžybose jį išvysime pirmą kartą. Kaip pats sako: „Užleidžiu vietą jaunesniems mėgėjams.“

Lenktynininkas tikisi, kad ši sporto šaka bus toliau vystoma, o jaunimas nepristigs noro lenktyniauti. Jo pasirodymas Palangoje vedinas ne iššūkių ieškojimo, o tiesiog noro smagiai praleisti laiką, pabūti šaunios kompanijos apsuptyje ir išmėginti naujai ruoštą automobilį.

O tas naujai ruoštas automobilis yra BMW M3. Tiesa, jis priklauso ne Robertui, o jo draugui Edvinui Arkušauskui, kuriuo jie „Samsung Fast Lap“ metu dalinsis.

E.Arkušauskas negailėdamas savo laiko ir meilės ruošė automobilį visą žiemą. BMW M3 sveria apie 1150–1200 kg, pasiekia 380 AG ir 400 Nm sukimo momentą.

Algirdo Venskaus/Waska.lt nuotr./„Audi Xtra Coupe“
Algirdo Venskaus/Waska.lt nuotr./„Audi Xtra Coupe“

„Lyginant su „Audi Xtra Coupe“ ar J.Poškaus „Mitsubishi“, mūsų automobilis atrodo silpnokai, tačiau stengsimės labai neatsilikti“, – optimistiškai kalba R.Kupčikas. Pridėjus „slick“ tipo padangas, su kuriomis ketina važiuoti, ir lenktynininko patirtį, galima tikėtis, kad rezultatai nenuvils.

Verta paminėti, kad Robertas ne kartą dalyvavo ir pačiose „Omnitel 1000 km lenktynėse“. Nelabai net pats pamena, šeši ar septyni kartai buvo.

Po tokios patirties galima drąsiai teigti, jog trasą jis pažįsta puikiai. Nors, kaip pats juokaudamas sako: „Nėra ten ko nežinoti, juk tai greitkelis, kuriuo yra važiavęs kiekvienas bent kartą keliavęs į Palangą.“

Lenktynininkui šiek tiek apmaudu, kad nebus su kuo pasivaržyti trasoje, nes nepamirškime, jog „Samsung Fast Lap“ esmė – geras rato įveikimo laikas, o ne tarpusavio kova. Tačiau kita vertus, šių varžybų metu bus galima patausoti automobilį, kas yra neišvengiama „Omnitel 1000 km“ lenktynėse, kur pravažiavus visą distanciją, pakeisti tenka beveik viską.

Taigi, atsipalaidavęs ir nekeldamas sau milžiniškų tikslų, R.Kupčikas planuoja smagiai pasivažinėti ir pasikrauti gerų emocijų „Samsung Fast Lap“ varžybose ir visiems dalyviams linki to paties: „Nepervertinkite savo bei automobilio galimybių ir išlikite budrūs įveikdami pavojingus posūkius. Mėgaukitės vairavimo malonumu ir tiesiog linksmai praleiskite laiką.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas