Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 17d. 10:43

Kasparas Navickas ir Martynas Samuitis jungiasi į bendrą komandą

Martynas Samuitis ir Kasparas Navickas
Juliaus Kalinsko nuotr. / Martynas Samuitis ir Kasparas Navickas

Martynas Samuitis ir Kasparas Navickas turi nemažai bendro – abu skirtingais metais buvo išrinkti Lietuvos metų lenktynininkais, abu didžiausią dėmesį skiria dalyvavimui tarptautinėse varžybose ir abu sėkmingai lenktyniauja „Škoda Fabia“ automobiliais. Nors jų patirtis ir sportinės disciplinos skiriasi, Martyno pagrindinio partnerio, „Škoda Auto“ atstovybės Lietuvoje, dėka sportininkai vienijasi.

Naujoje komandoje pasirenkama viena pagrindinė bendra kryptis – ralio kroso varžybos, o naujosios komandos pavadinimas – „Škoda RX Lithuania“. „FIA“ Europos ralio kroso čempionatas, kuriame Kasparas pernai tapo prizininku, ir toliau bus pagrindiniu komandos kovų lauku.

Martyno Samuičio ekipažui žiemos ralis lenktyniaujant „Škoda Fabia R5“ automobiliu buvo paskutinės Lietuvos ralio čempionato varžybos. Komanda nusprendė palikti klasikinį ralį, kuriame pasiekė daugiausia laimėjimų ir tapo pripažintais Lietuvos automobilių sporto meistrais. Nors jų automobilį ir toliau bus galima stebėti Lietuvos ralio čempionate, Benedikto Vanago rankose, visas savo jėgas naujoji „Škoda RX Lithuania“ komanda sutelks naujam projektui su Kasparu Navicku – dalyvavimui Europos ralio kroso čempionate.

Su komanda norisi dalyvauti varžybose, kuriose galima didesniais žingsniais judėti į priekį sportinės formos ir profesionalumo prasme

Martynas papasakojo apie bendrą partnerių ir komandos sprendimą: „Pasiilgstu dalyvavimo tarptautiniuose čempionatuose. Su komanda norisi dalyvauti varžybose, kuriose galima didesniais žingsniais judėti į priekį sportinės formos ir profesionalumo prasme. Be to, skeptiškai į tolimesnį dalyvavimą tik klasikinio ralio disciplinoje Lietuvoje žiūrėjo ir mano šturmanas Ramūnas Šaučikovas. Tad visiems apsitarus, suprantant, kad iš automobilių sporto trauktis dar nesinori, pasirinkom sprendimą judėti pirmyn ir jungiamės su panašaus požiūrio komanda.

Kol kas šiais metais koncentruosimės į Kasparo progresą, pats dar prie vairo nesėsiu. Nepaisant to, stebėsiu, treniruosiuosi kartu ir per šiuos metus, manau, bus aiškiau, kokias galimybes lenktyniauti turiu pats.

Ralio krosas mane domina jau kurį laiką. Ne tik pačios varžybos, bet ir nepaprasta jose tvyranti atmosfera. Viename renginyje apsilanko vidutiniškai 50 000 žiūrovų, o pati varžybų dvasia primena didžiausius Europos festivalius. Be ralio kroso, tikėtina, kad dar dalyvausiu ir įdomesnėse žiedo varžybose, kur man visada neblogai sekasi. Nujaučiu, kad bus įdomūs permainų metai ir labai to laukiu, nes manau, kad pokyčiai yra progreso variklis.“

Juliaus Kalinsko nuotr./Martynas Samuitis, Ramūnas Šaučikovas ir Kasparas Navickas
Juliaus Kalinsko nuotr./Martynas Samuitis, Ramūnas Šaučikovas ir Kasparas Navickas

„Jau kurį laiką stebime augantį ralio kroso disciplinos populiarumą tiek Europoje, tiek pasauliniu lygiu ir norime gamintojo patirtį automobilių sporte bei palaikymą pritaikyti Lietuvoje“, ­– teigia „Škoda Auto“ atstovybės Lietuvoje vadovas Česlavas Antonovičius. „Sėkmingai Europos ralio kroso čempionate jau kurį laiką dalyvaujantis Kasparas Navickas, mūsų nuomone, šiuo metu yra perspektyviausias šalies lenktynininkas, todėl su malonumu pakvietėme jį prisijungti prie komandos. Jis ir Martynas yra pajėgiausi „Škoda“ prekės ženklo ambasadoriai Lietuvoje, o Lietuvos automobilių sporto – užsienyje, todėl esame užtikrinti, kad rezultatų Europoje turime siekti kaip viena komanda.“

Geriausiu 2016-ųjų metų šalies lenktynininku išrinktas dvidešimtmetis K. Navickas džiaugiasi prisijungęs prie „Škoda RX Lithuania“ ir tiki, jog komandų patirtis ir sinergija atneš Lietuvai ir ralio kroso gerbėjams dar daugiau malonių akimirkų.

„Škoda“ vairuoju nuo pirmų žingsnių Europos ralio kroso čempionato trasose, todėl kaip lenktynininkui labai malonu turėti gamintojo palaikymą. Šiais metais čempionatas sustiprėjęs, pagal naują reglamentą varžybose dalyvauja dar daugiau dalyvių – tokioje konkurencingoje kovoje Martyno ir jo komandos patirtis mums itin naudinga“, – pasakoja Kasparas Navickas, po dviejų čempionato etapų Portugalijoje ir Belgijoje lyderiaujantis Europos ralio kroso čempionate. „Šį sezoną mūsų dar laukia 4 etapai – Švedijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, o smagiausia, jog šiemet „Super 1600“ klasės varžybos bus surengtos ir Latvijoje. Taigi visus lietuvius norėčiau paraginti rugsėjį atvykti į Rygą palaikyti mūsų komandos ir iš arti pamatyti sportinį „Škoda Fabia S1600“ automobilį.“

Savo akimis pamatyti ir prisiliesti prie ralio kroso varžyboms paruošto „Škoda RX Lithuania“ bolido lietuviai galės ne tik užsienyje vykstančiuose „FIA” Europos ralio kroso čempionato etapuose, bet ir „Autoplius.lt Fast Lap“ serijos varžybose. Taip pat, ne varžybų metu komandos automobilį, atributiką galima pamatyti ir Geležinio Vilko g. „Škoda Auto“ atstovybės salone įrengtoje komandos zonoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie Gazas