Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kasparas Vaškelis nugalėjo BMW Formulės Mini kvalifikacijoje

Kasparas Vaškelis
Promosportas.lt nuotr. / Kasparas Vaškelis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

BMW Formulės Mini kartingo Lietuvos taurės dalyviai šiandien tęsė treniruotes Kandavos trasoje Latvijoje. O dieną vainikavo intriguojanti kvalifikacija, kurioje triumfavo vilnietis Kasparas Vaškelis.

Treniruotės prasidėjo ir vyko permainingomis oro sąlygomis. Lietų keitė saulė, o trasai tik spėjus pradžiūti ją vėl užpildavo vanduo. Geriausiai tokioje trasoje jautėsi pernykštis BMW Formulės Mini čempionas Markas Bukinas. Jis buvo greičiausias visuose penkiuose treniruočių važiavimuose.

Artėjant kvalifikacijai, visi lenktynininkai ir mechanikai stebėjo šalia trasos slenkančius sunkius lietaus debesis. Trasa jau buvo beveik sausa, o iš dangaus krito tik pavieniai lašai, nors lietaus galima buvo tikėtis bet kuriuo metu. Likus 20 minučių iki starto, buvo priimtas sprendimas sumontuoti sausai dangai skirtas „slick“ padangas. Visi lenktynininkai į trasą išvažiavo žinodami, kad bet kuriuo metu sąlygos gali pablogėti, todėl geriausią rezultatą, lemsiantį starto poziciją šeštadienio lenktynėse, reikia pademonstruoti kuo greičiau.

Visas dešimt kvalifikacijos minučių į lyderio vietą taikėsi daugelis. Labai greitai važiavo ir Rokas Baciuška, ir Kasparas Mičiūnas, ir Gustas Grinbergas, ir Markas Bukinas, tačiau per skirtą laiką niekas nesugebėjo pasipriešinti Kasparui Vaškeliui. Jo pasiektas rato įveikimo laikas (51,892 s.) buvo net geresnis nei ketvirtadienio treniruočių geriausias rezultatas, pademonstruotas visiškai sausoje trasoje. Visų penktadienio treniruočių metu važiavęs 7 ar 8 vietose, kvalifikacijoje „iššovė“ Gustas Grinbergas, šeštadienį lenktynes pradėsiantis iš antros vietos. Prie gerėjančių sąlygų taip pat greitai prisitaikė ir Markas Bukinas, užėmęs trečią poziciją. Ketvirtas, nuo Marko atsilikęs mažiau nei 5 šimtosiomis sekundės dalimis, startuos Rokas Baciuška.

Kasparas Mičiūnas, nemažą kvalifikacijos dalį laikęsis antroje vietoje, likus porai minučių iki pabaigos, padarė apmaudžią klaidą. Išslydęs iš trasos jis kliudė apsauginę trasos sienelę, sulaužė vairo traukę ir turėjo pasitraukti iš kovos. Tačiau pasiektas penktas rezultatas yra geriausias šio lenktynininko karjeroje. Šlapioje trasoje tarp lyderių buvęs Justas Jonušis, kvalifikacijoje užkopė iki šeštos pozicijos. Greičiausiai ketvirtadienio treniruotėse važiavęs Aurimas Blažulionis buvo septintas. Domas Raudonis užėmė aštuntą vietą, po vakarykštės avarijos visiškai atsigavęs Nojus Nenortas – devintas, o vis greitėjantis Tomas Vaitekūnas – dešimtas.

Šeštadienį lenktynininkų laukia pusfinalio ir finalo važiavimai.

BMW Formulės Mini kvalifikacijos rezultatai:

1.Kasparas Vaškelis 51,892
2.Gustas Grinbergas 52,419
3.Markas Bukinas 52,426
4.Rokas Baciuška 52,475
5.Kasparas Mičiūnas 52,561
6.Justas Jonušis 52,672
7.Aurimas Blažulionis 52,799
8.Domas Raudonis 53,073
9.Nojus Nenortas 55,483
10.Tomas Vaitekūnas 56,944

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas